Bayern Monachium w międzynarodowych pucharach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten artykuł jest częścią cyklu:
Bayern Monachium
FC Bayern München logo (2017).svg

Soccer ball.svg Historia Bayernu Monachium

Mecze
Soccer ball.svg Mistrzostwa Niemiec
Soccer ball.svg Puchar Niemiec
Soccer ball.svg Międzynarodowe Puchary

Stadiony
Soccer ball.svg Allianz Arena
Soccer ball.svg Stadion Olimpijski w Monachium
Soccer ball.svg Grünwalder Stadion

Kategorie
Soccer ball.svg Piłkarze Bayernu Monachium
Soccer ball.svg Trenerzy Bayernu Monachium
Basketball Clipart.svg Koszykarze Bayernu Monachium

Inne sekcje
Soccer ball.svg Bayern Monachium (piłka nożna kobiet)

Commons-logo.svg Bayern Monachium na Commons

Występy w europejskich pucharach niemieckiego klubu piłkarskiego Bayern Monachium.

Information icon.svg Legenda do wszystkich tabel:

  • Q – runda eliminacyjna, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 – odpowiednia faza rozgrywek, Grupa – runda grupowa, 1r gr – pierwsza runda grupowa, 2r gr – druga runda grupowa, F – finał, R – runda, PO – play-off
  • k. – rzuty karne, los. – losowanie, Dogr. – dogrywka, w. – zasada bramek strzelonych na wyjeździe

Trofea międzynarodowe[edytuj | edytuj kod]

Bayern jest najbardziej utytułowanym klubem Niemieckim w rozgrywkach międzynarodowych i zdobył w sumie sześć Europejskich Pucharów. Bayern jest jednym z trzech klubów, które zdobyły wszystkie trzy najważniejsze Europejskie Puchary, a także ostatnim klubem, który zdobył Puchar Europy trzy razy z rzędu.

FIFA Zdobyte trofea w rozgrywkach międzynarodowych (stan na: 09-06-2015)
Rozgrywki Osiągnięcie Razy Sezon(y)
FIFA Club World Cup.svg
Klubowe MŚ
zdobywca 1 2013
finalista 0
Intercontinental Cup.svg
Puchar Interkontynentalny
zdobywca 2 1976, 2001
finalista 0
Coppa Campioni.svg
Liga Mistrzów
(Puchar Europy)
zdobywca 5 1974, 1975, 1976, 2001, 2013
finalista 5 1982, 1987, 1999, 2010, 2012
UEFA Cup (adjusted).png
Liga Europy
(Puchar UEFA)
zdobywca 1 1996
finalista 0
Coppacoppe.png
Puchar Zdobywców
zdobywca 1 1967
finalista 0
Supercoppa UEFA.svg
Superpuchar UEFA
zdobywca 1 2013
finalista 3 1975, 1976, 2001

Europejskie puchary[edytuj | edytuj kod]

Puchar Europy/Liga Mistrzów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1969/70 Q Francja AS Saint-Étienne 2–0 0–3 2–3
1972/73 1R Turcja Galatasaray SK 6–0 1–1 7–1
2R Cypr Omonia Nikozja 9–0 4–0 13–0
1/4 Holandia AFC Ajax 2–1 0–4 2–5
1973/74 1R Szwecja Åtvidabergs FF 3–1 1–3 4–4, k: 4–3
2R Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Drezno 4–3 3–3 7–6
1/4 Bułgaria CSKA Sofia 4–1 1–2 5–3
1/2 Węgry Újpest FC 3–0 1–1 4–1
F Hiszpania Atlético Madryt 1–1 (N), 4–0 (N)
1974/75 1/8 Niemiecka Republika Demokratyczna 1. FC Magdeburg 3–2 2–1 5–3
1/4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ararat Erywań 2–0 0–1 2–1
1/2 Francja AS Saint-Étienne 2–0 0–0 2–0
F Anglia Leeds United 2–0 (N)
1975/76 1R Luksemburg Jeunesse Esch 3–1 5–0 8–1
2R Szwecja Malmö FF 2–0 0–1 2–1
1/4 Portugalia SL Benfica 5–1 0–0 5–1
1/2 Hiszpania Real Madryt 2–0 1–1 3–1
F Francja AS Saint-Étienne 2–0 (N)
1976/77 1R Dania Køge BK 2–1 5–0 7–1
2R Czechosłowacja Baník Ostrawa 5–0 1–2 6–2
1/4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo Kijów 1–0 0–2 1–2
1980/81 1R Grecja Olympiakos SFP 3–0 4–2 7–2
2R Holandia AFC Ajax 5–1 1–2 6–3
1/4 Czechosłowacja Baník Ostrawa 2–0 4–2 6–2
1/2 Anglia Liverpool 1–1 0–0 1–1, w.
1981/82 1R Szwecja Östers IF 5–0 1–0 6–0
2R Portugalia SL Benfica 4–1 0–0 4–1
1/4 Rumunia Universitatea Krajowa 1–1 2–0 3–1
1/2 Bułgaria CSKA Sofia 4–0 3–4 7–4
F Anglia Aston Villa 0–1 (N)
1985/86 1R Polska Górnik Zabrze 4–1 2–1 6–2
2R Austria Austria Wiedeń 4–2 3–3 7–5
1/4 Belgia RSC Anderlecht 2–1 0–2 2–3
1986/87 1R Holandia PSV Eindhoven 0–0 2–0 2–0
2R Austria Austria Wiedeń 2–0 1–1 3–1
1/4 Belgia RSC Anderlecht 5–0 2–2 7–2
1/2 Hiszpania Real Madryt 4–1 0–1 4–2
F Portugalia FC Porto 1–2 (N)
1987/88 1R Bułgaria CSKA Sofia 4–0 1–0 5–0
2R Szwajcaria Neuchâtel Xamax 2–0 1–2 3–2
1/4 Hiszpania Real Madryt 3–2 0–2 3–4
1989/90 1R Szkocja Rangers 0–0 3–1 3–1
2R Albania KF Tirana 3–1 3–0 6–1
1/4 Holandia PSV Eindhoven 2–1 1–0 3–1
1/2 Włochy A.C. Milan 2–1 0–1 2–2, Dogr., w.
1990/91 1R Cypr APOEL FC 4–0 3–2 7–2
2R Bułgaria CSKA Sofia 4–0 3–0 7–0
1/4 Portugalia FC Porto 1–1 2–0 3–1
1/2 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii FK Crvena zvezda 1–2 2–2 3–4
1994/95 Grupa B Francja Paris Saint-Germain 0–1 0–2 2. miejsce
Ukraina Dynamo Kijów 1–0 4–1
Rosja Spartak Moskwa 2–2 1–1
1/4 Szwecja IFK Göteborg 0–0 2–2 2–2, w.
1/2 Holandia AFC Ajax 0–0 2–5 2–5
1997/98 Grupa E Turcja Beşiktaş JK 2–0 2–0 1. miejsce
Szwecja IFK Göteborg 0–1 3–1
Francja Paris Saint-Germain 5–1 1–3
1/4 Niemcy Borussia Dortmund 0–0 0–1 0–1, Dogr.
1998/99 Q Federalna Republika Jugosławii Obilić Belgrad 4–0 1–1 5–1
Grupa D Dania Brøndby IF 2–0 1–2 1. miejsce
Anglia Manchester United 2–2 1–1
Hiszpania FC Barcelona 1–0 2–1
1/4 Niemcy 1. FC Kaiserslautern 2–0 4–0 6–0
1/2 Ukraina Dynamo Kijów 1–0 3–3 4–3
F Anglia Manchester United 1–2 (N)
1999/2000 1r gr
Grupa F
Holandia PSV Eindhoven 2–1 1–2 2. miejsce
Szkocja Rangers 1–0 1–1
Hiszpania Valencia CF 1–1 1–1
2r gr
Grupa C
Norwegia Rosenborg BK 2–1 1–1 1. miejsce
Ukraina Dynamo Kijów 2–1 0–2
Hiszpania Real Madryt 4–1 4–2
1/4 Portugalia FC Porto 2–1 1–1 3–2
1/2 Hiszpania Real Madryt 2–1 0–2 2–3
2000/01 1r gr
Grupa F
Szwecja Helsingborgs IF 0–0 3–1 1. miejsce
Norwegia Rosenborg BK 3–1 1–1
Francja Paris Saint-Germain 2–0 0–1
2r gr
Grupa C
Francja Olympique Lyon 1–0 0–3 1. miejsce
Anglia Arsenal 1–0 2–2
Rosja Spartak Moskwa 1–0 3–0
1/4 Anglia Manchester United 2–1 1–0 3–1
1/2 Hiszpania Real Madryt 2–1 1–0 3–1
F Hiszpania Valencia CF 1–1 (N), k: 5–4
2001/02 1r gr
Grupa H
Czechy Sparta Praga 0–0 1–0 1. miejsce
Rosja Spartak Moskwa 5–1 3–1
Holandia Feyenoord 3–1 2–2
2r gr
Grupa A
Anglia Manchester United 1–1 0–0 2. miejsce
Portugalia Boavista FC 1–0 0–0
Francja FC Nantes 2–1 1–0
1/4 Hiszpania Real Madryt 2–1 0–2 2–3
2002/03 3Q Serbia FK Partizan 3–1 3–0 6–1
1r gr
Grupa G
Hiszpania Deportivo La Coruña 2–3 1–2 4. miejsce
Włochy A.C. Milan 1–2 1–1
Francja RC Lens 3–3 1–2
2003/04 Grupa A Szkocja Celtic F.C. 1–0 0–0 2. miejsce
Belgia RSC Anderlecht 1–0 1–1
Francja Olympique Lyon 1–2 1–1
1/8 Hiszpania Real Madryt 1–1 0–1 1–2
2004/05 Grupa C Holandia AFC Ajax 4–0 2–2 2. miejsce
Izrael Maccabi Tel Awiw 5–1 1–0
Włochy Juventus F.C. 0–1 0–1
1/8 Anglia Arsenal 3–1 0–1 3–2
1/4 Anglia Chelsea 3–2 2–4 5–6
2005/06 Grupa A Belgia Club Brugge 1–0 1–1 2. miejsce
Austria Rapid Wiedeń 4–0 1–0
Włochy Juventus F.C. 2–1 1–2
1/8 Włochy A.C. Milan 1–1 1–4 2–5
2006/07 Grupa B Rosja Spartak Moskwa 4–0 2–2 1. miejsce
Włochy Inter Mediolan 1–1 2–0
Portugalia Sporting CP 0–0 1–0
1/8 Hiszpania Real Madryt 2–1 2–3 4–4, w.
1/4 Włochy A.C. Milan 0–2 2–2 2–4
2008/09 Grupa F Rumunia Steaua Bukareszt 3–0 1–0 1. miejsce
Francja Olympique Lyon 1–1 3–2
Włochy ACF Fiorentina 3–0 1–1
1/8 Portugalia Sporting CP 7–1 5–0 12–1
1/4 Hiszpania FC Barcelona 1–1 0–4 1–5
2009/10 Grupa A Izrael Maccabi Hajfa 1–0 3–0 2. miejsce
Włochy Juventus F.C. 0–0 4–1
Francja Girondins Bordeaux 0–2 1–2
1/8 Włochy ACF Fiorentina 2–1 2–3 4–4, w.
1/4 Anglia Manchester United 2–1 2–3 4–4, w.
1/2 Francja Olympique Lyon 1–0 3–0 4–0
F Włochy Inter Mediolan 0–2 (N)
2010/11 Grupa E Włochy AS Roma 2–0 2–3 1. miejsce
Szwajcaria FC Basel 3–0 2–1
Rumunia CFR 1907 Cluj 3–2 4–0
1/8 Włochy Inter Mediolan 2–3 1–0 3–3, w.
2011/12 PO Szwajcaria FC Zürich 2–0 1–0 3–0
Grupa A Hiszpania Villarreal CF 3–1 2–0 1. miejsce
Anglia Manchester City 2–0 0–2
Włochy SSC Napoli 3–2 1–1
1/8 Szwajcaria FC Basel 7–0 0–1 7–1
1/4 Francja Olympique Marsylia 2–0 2–0 4–0
1/2 Hiszpania Real Madryt 2–1 1–2 3–3, k: 3–1
F Anglia Chelsea 1–1 (D), k: 3–4
2012/13 Grupa E Hiszpania Valencia CF 2–1 1–1 1. miejsce
Białoruś BATE Borysów 4–1 1–3
Francja Lille OSC 6–1 1–0
1/8 Anglia Arsenal 0–2 3–1 3–3, w.
1/4 Włochy Juventus F.C. 2–0 2–0 4–0
1/2 Hiszpania FC Barcelona 4–0 3–0 7–0
F Niemcy Borussia Dortmund 2–1 (N)
2013/14 Grupa D Rosja CSKA Moskwa 3–0 3–1 1 . miejsce
Anglia Manchester City 2–3 3–1
Czechy Viktoria Pilzno 5–0 1–0
1/8 Anglia Arsenal 1–1 2–0 3–1
1/4 Anglia Manchester United 3–1 1–1 4–2
1/2 Hiszpania Real Madryt 0–4 0–1 0–5
2014/15 Grupa E Anglia Manchester City 1–0 2–3 1. miejsce
Rosja CSKA Moskwa 3–0 1–0
Włochy AS Roma 2–0 7–1
1/8 Ukraina Szachtar Donieck 7–0 0–0 7–0
1/4 Portugalia FC Porto 6–1 1–3 7–4
1/2 Hiszpania FC Barcelona 3–2 0–3 3–5
2015/16 Grupa F Grecja Olympiakos SFP 4–0 3–0 1. miejsce
Chorwacja Dinamo Zagrzeb 5–0 2–0
Anglia Arsenal 5–1 0–2
1/8 Włochy Juventus F.C. 4–2 2–2 6–4, Dogr.
1/4 Portugalia SL Benfica 1–0 2–2 3–2
1/2 Hiszpania Atlético Madryt 2–1 0–1 2–2, w.
2016/17 Grupa D Rosja FK Rostów 5–0 2–3 2. miejsce
Hiszpania Atlético Madryt 1–0 0–1
Holandia PSV Eindhoven 4–1 2–1
1/8 Anglia Arsenal 5–1 5–1 10–2
1/4 Hiszpania Real Madryt 1–2 2–4 3–6, Dogr.
2017/18 Grupa B Belgia RSC Anderlecht 3–0 2–1 2. miejsce
Francja Paris Saint-Germain 3–1 0–3
Szkocja Celtic F.C. 3–0 2–1
1/8 Turcja Beşiktaş JK 5–0 3–1 8–1
1/4 Hiszpania Sevilla FC 0–0 2–1 2–1
1/2 Hiszpania Real Madryt 1–2 2–2 3–4
2018/19 Grupa E Grecja AEK Ateny 2–0 2–0 1. miejsce
Portugalia SL Benfica 5–1 2–0
Holandia AFC Ajax 1–1 3–3
1/8 Anglia Liverpool 1–3 0–0 1–3
2019/20 Grupa B Serbia Crvena zvezda 3–0 6–0 1. miejsce
Anglia Tottenham Hotspur 3–1 7–2
Grecja Olympiakos 2–0 3–2
1/8 Wikiprojekt:Szablony flag

Puchar Zdobywców Pucharów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1965/66 1R Czechosłowacja Tatran Preszów 3–2 1–1 4–3
1/8 Irlandia Shamrock Rovers 3–2 1–1 4–3
1/4 Austria Rapid Wiedeń 2–0 0–1 2–1, Dogr.
1/2 Belgia Standard Liège 2–0 3–1 5–1
F Szkocja Rangers 1–0 (N), Dogr.
1967/68 1R Grecja Panathinaikos AO 5–0 2–1 7–1
2R Portugalia Vitória Setúbal 6–2 1–1 7–3
1/4 Państwo Hiszpańskie Valencia CF 1–0 1–1 2–1
1/2 Włochy A.C. Milan 0–0 0–2 0–2
1971/72 1R Czechosłowacja Viktoria Pilzno 6–1 1–0 7–1
2R Anglia Liverpool 3–1 0–0 3–1
1/4 Rumunia Steaua Bukareszt 0–0 1–1 1–1, w.
1/2 Szkocja Rangers 1–1 0–2 1–3
1982/83 1R Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Torpedo Moskwa 0–0 1–1 1–1, w.
2R Anglia Tottenham Hotspur 4–1 1–1 5–2
1/4 Szkocja Aberdeen 0–0 2–3 2–3
1984/85 1R Norwegia Moss FK 4–1 2–1 6–2
2R Bułgaria Trakija Płowdiw 4–1 0–2 4–3
1/4 Włochy AS Roma 2–0 2–1 4–1
1/2 Anglia Everton 0–0 1–3 1–3

PMT/Puchar UEFA/Liga Europy[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1962/63 1R Szwajcaria Bazylea XI 3–0 3–0, w/o 6–0
2R Irlandia Drumcondra 6–0 0–1 6–1
1/4 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Dinamo Zagrzeb 1–4 0–0 1–4
1970/71 1R Szkocja Rangers 1–0 1–1 2–1
2R Anglia Coventry City 6–1 1–2 7–3
1/8 Holandia Sparta Rotterdam 2–1 3–1 5–2
1/4 Anglia Liverpool 1–1 0–3 1–4
1977/78 1R Norwegia Mjøndalen IF 8–0 4–0 12–0
2R Bułgaria Marek Dupnica 3–0 0–2 3–2
3R Niemcy Eintracht Frankfurt 1–2 0–4 1–6
1979/80 1R Czechosłowacja Bohemians Praga 2–2 2–0 4–2
2R Dania Aarhus GF 3–1 2–1 5–2
3R Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii FK Crvena zvezda 2–0 2–3 4–3
1/4 Niemcy 1. FC Kaiserslautern 4–1 0–1 4–2
1/2 Niemcy Eintracht Frankfurt 2–0 1–5 3–5, Dogr.
1983/84 1R Cypr Anorthosis Famagusta 10–0 1–0 11–0
2R Grecja PAOK FC 0–0 0–0 0–0, k: 3–2
3R Anglia Tottenham Hotspur 1–0 0–2 1–2
1988/89 1R Polska Legia Warszawa 3–1 7–3 10–4
2R Czechosłowacja DAC 1904 Dunajská Streda 3–1 2–0 5–1
3R Włochy Inter Mediolan 0–2 3–1 3–3, w.
1/4 Szkocja Heart of Midlothian 2–0 0–1 2–1
1/2 Włochy SSC Napoli 2–2 0–2 2–4
1991/92 1R Irlandia Cork City 2–0 1–1 3–1
2R Dania Boldklubben 1903 1–0 2–6 3–6
1993/94 1R Holandia FC Twente 3–0 4–3 7–3
2R Anglia Norwich City 1–2 1–1 2–3
1995/96 1R Rosja Lokomotiw Moskwa 0–1 5–0 5–1
2R Szkocja Raith Rovers 2–1 2–0 4–1
3R Portugalia SL Benfica 4–1 3–1 7–2
1/4 Anglia Nottingham Forest 2–1 5–1 7–2
1/2 Hiszpania FC Barcelona 2–2 2–1 4–3
F Francja Girondins Bordeaux 2–0 3–1 5–1
1996/97 1R Hiszpania Valencia CF 1–0 0–3 1–3
1997/98 1R Malta Valletta 3–0 4–0 7–0
2R Grecja Panathinaikos AO 3–2 0–1 3–3, w.
2007/08 1R Portugalia CF Os Belenenses 1–0 2–0 3–0
Grupa F Serbia FK Crvena zvezda 3–2 1. miejsce
Anglia Bolton Wanderers 2–2
Portugalia SC Braga 1–1
Grecja Aris FC 6–0
1/16 Szkocja Aberdeen 5–1 2–2 7–3
1/8 Belgia RSC Anderlecht 1–2 5–0 6–2
1/4 Hiszpania Getafe CF 1–1 3–3 4–4, Dogr., w.
1/2 Rosja Zenit Petersburg 1–1 0–4 1–5

Superpuchar Europy[edytuj | edytuj kod]

Sezon Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1975 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dynamo Kijów 0–1 0–2 0–3
1976 Belgia RSC Anderlecht 2–1 1–4 3–5
2001 Anglia Liverpool 2–3 (N)
2013 Anglia Chelsea 2–2 (N), k: 4–3

Puchar Interkontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Sezon Przeciwnik Dom Wyjazd Ogólnie
1976 Brazylia Cruzeiro Esporte Clube 2–0 0–0 3–0
2001 Argentyna Club Atlético Boca Juniors 1–0 (N)

Klubowe Mistrzostwa Świata[edytuj | edytuj kod]

Sezon Runda Przeciwnik Wynik
2013 1/2 Chińska Republika Ludowa Guangzhou Evergrande 3–0 (N)
F Maroko Raja Casablanca 2–0 (N)

Statystyki[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki Starty M Z R P G+ G- G +/−
Liga Mistrzów UEFA 23 248 137 55 56 478 254 +224
Puchar UEFA 9 68 39 13 16 151 82 +69
Superpuchar Europy 4 6 1 1 4 7 13 -6
Puchar Europy Mistrzów Klubowych 13 94 58 18 18 210 87 +123
Puchar Zdobywców Pucharów 5 39 19 14 6 67 36 +31
Puchar Miast Targowych 2 13 6 3 4 25 15 +10
Razem 56 469 261 104 104 938 487 +451

Aktualne na dzień 2 czerwca 2019
Mecze, w których do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych są uwzględniane w statystykach jako wyniki przed rozpoczęciem rzutów karnych.
Walkower z reprezentacją Bazylei nie jest uwzględniony w statystykach, ponieważ mecz został uznany jako nieodbyty.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]