Bernadetta Fuchs

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bernadetta Fuchs
Kraj działania  Polska
profesor nauk prawnych
Specjalność: prawo cywilne, prawo gospodarcze, prawo handlowe, prawo prywatne międzynarodowe
Alma Mater Uniwersytet Śląski
Doktorat 1995 – prawo
UŚl
Habilitacja 2003 – prawo
UŚl
Profesura 2015
profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Śląskiego

Bernadetta Maria Fuchspolska prawnik, nauczyciel akademicki, profesor nauk prawnych, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, specjalistka w zakresie prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa handlowego i prawa prywatnego międzynarodowego.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 1986 ukończyła studia na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji UŚl, gdzie w 1995 na podstawie napisanej pod kierunkiem Maksymiliana Pazdana rozprawy pt. Umowy franchisingowe w międzynarodowym obrocie handlowym uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo cywilne. W 2003 Rada Wydziału Prawa i Administracji UŚl nadała jej stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa. W 2015 prezydent RP Bronisław Komorowski mianował ją profesorem nauk prawnych[1].

W latach 1987–1990 była zatrudniona w Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG w Gliwicach. W 1990 została nauczycielem akademickim na Wydziale Prawa i Administracji UŚl. W latach 2001–2009 była wykładowcą Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach[2]. Została profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego UŚl[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Prof. Bernadetta Maria Fuchs, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI) [online] [dostęp 2017-11-26].
  2. Bernadetta Fuchs – Członek Rady Nadzorczej. bowim.pl. [dostęp 2017-11-26].