Bett1Hulks Championship 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bett1Hulks Championship 2020
Miejsce  Niemcy
Kolonia
Obiekt Lanxess Arena
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 19–25.10.2020
ATP Tour
Kategoria ATP Tour 250
Pula nagród 325 610 €
Drabinka 28S/16Q/16D
Dyrektor Barbara Rittner
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Niemcy Alexander Zverev
Gra podwójna
Południowa Afryka Raven Klaasen
Japonia Ben McLachlan
2021
Strona internetowa

Bett1Hulks Championship 2020tenisowy turniej ATP kategorii ATP Tour 250 w sezonie 2020 z cyklu Bett1Hulks Championship rozgrywany w dniach 19–25 października 2020 roku w Kolonii na kortach twardych w hali o puli nagród wynoszącej 325 610 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Niemcy Alexander Zverev 7 zwycięstwo
02Argentyna Diego Schwartzman 8 finał
03Kanada Denis Shapovalov 12 2. runda
04Hiszpania Roberto Bautista-Agut 13 wycofanie
05Kanada Félix Auger-Aliassime 22 półfinał
06Polska Hubert Hurkacz 31 wycofanie
07Niemcy Jan-Lennard Struff 32 2. runda
08Francja Adrian Mannarino 39 ćwierćfinał
09Chorwacja Marin Čilić 40 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Niemcy Alexander Zverev 6 65 6  
8  Francja Adrian Mannarino 4 7 4  
  1  Niemcy Alexander Zverev 7 6  
  WC  Włochy Jannik Sinner 63 3  
 Francja Gilles Simon 3 6 4
  WC  Włochy Jannik Sinner 6 0 6  
    1  Niemcy Alexander Zverev 6 6
  2  Argentyna Diego Schwartzman 2 1
   Japonia Yoshihito Nishioka 3 4  
5  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6  
5  Kanada Félix Auger-Aliassime 4 7 4
  2  Argentyna Diego Schwartzman 6 5 6  
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 63 1
  2  Argentyna Diego Schwartzman 2 7 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Niemcy Alexander Zverev 6 3 6  
 Hiszpania Fernando Verdasco 4 2      Australia John Millman 0 6 3  
 Australia John Millman 6 6       1  Niemcy Alexander Zverev 6 65 6
LL  Indie Sumit Nagal 6 64 1       8  Francja Adrian Mannarino 4 7 4
 Serbia Miomir Kecmanović 4 7 6      Serbia Miomir Kecmanović 3 3
LL  Australia Alexei Popyrin 2 2     8  Francja Adrian Mannarino 6 6  
8  Francja Adrian Mannarino 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Kanada Denis Shapovalov 1 6 2  
 Australia Jordan Thompson 3 5      Francja Gilles Simon 6 4 6  
 Francja Gilles Simon 6 7        Francja Gilles Simon 3 6 4
 Stany Zjednoczone Tennys Sandgren 3 6 3       WC  Włochy Jannik Sinner 6 0 6
Q  Francja Pierre-Hugues Herbert 6 3 6     Q  Francja Pierre-Hugues Herbert 3 1
WC  Włochy Jannik Sinner 6 6     WC  Włochy Jannik Sinner 6 6  
LL  Australia James Duckworth 1 2  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Niemcy Jan-Lennard Struff 6 6  
SE  Włochy Marco Cecchinato 3 1     7  Niemcy Jan-Lennard Struff 6 3 63  
 Japonia Yoshihito Nishioka 6 6      Japonia Yoshihito Nishioka 2 6 7  
 Wielka Brytania Kyle Edmund 4 0        Japonia Yoshihito Nishioka 3 4
Q  Białoruś Jahor Hierasimau 6 6       5  Kanada Félix Auger-Aliassime 6 6
WC  Niemcy Daniel Altmaier 1 0     Q  Białoruś Jahor Hierasimau 6 62 64
    5  Kanada Félix Auger-Aliassime 4 7 7  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
9  Chorwacja Marin Čilić 63 4  
 Stany Zjednoczone Steve Johnson 7 6      Stany Zjednoczone Steve Johnson 63 3  
Q  Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur 2 3      Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 7 6  
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 6        Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina 6 63 1
Alt  Niemcy Oscar Otte 6 6       2  Argentyna Diego Schwartzman 2 7 6
Q  Austria Dennis Novak 3 2     LL  Niemcy Oscar Otte 3 2
    2  Argentyna Diego Schwartzman 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 24 880 250
Finalista 19 790 150
Półfinalista 13 195 90
Ćwierćfinalista 9240 45
2. runda 7425 20
1. runda 5415 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
24 ćwierćfinał
02Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić
32 ćwierćfinał
03Niemcy Kevin Krawietz
Niemcy Andreas Mies
37 finał
04Austria Jürgen Melzer
Francja Édouard Roger-Vasselin
55 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
6 6  
 Izrael Jonatan Erlich
 Monako Hugo Nys
4 2     1  Polska Łukasz Kubot
 Brazylia Marcelo Melo
2 6 3  
 Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 6      Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
6 4 10  
WC  Niemcy Daniel Altmaier
 Niemcy Oscar Otte
4 1        Nowa Zelandia Marcus Daniell
 Austria Philipp Oswald
4 3  
3  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
      3  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
6 6  
 Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina
 Hiszpania Fernando Verdasco
w/o     3  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
6 7
 Wielka Brytania Dominic Inglot
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
4 2     WC  Niemcy Alexander Zverev
 Niemcy Mischa Zverev
4 5  
WC  Niemcy Alexander Zverev
 Niemcy Mischa Zverev
6 6       3  Niemcy Kevin Krawietz
 Niemcy Andreas Mies
2 4
 Bośnia i Hercegowina Tomislav Brkić
 Chorwacja Franko Škugor
3 4        Południowa Afryka Raven Klaasen
 Japonia Ben McLachlan
6 6
 Południowa Afryka Raven Klaasen
 Japonia Ben McLachlan
6 6      Południowa Afryka Raven Klaasen
 Japonia Ben McLachlan
7 6  
 Meksyk Santiago González
 Wielka Brytania Ken Skupski
1 62     4  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
5 4  
4  Austria Jürgen Melzer
 Francja Édouard Roger-Vasselin
6 7        Południowa Afryka Raven Klaasen
 Japonia Ben McLachlan
7 6
 Kanada Félix Auger-Aliassime
 Szwecja Robert Lindstedt
63 7 7        Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
5 4  
 Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
7 61 10      Australia Max Purcell
 Australia Luke Saville
2 6 11
 Stany Zjednoczone Tennys Sandgren
 Indie Divij Sharan
4 2     2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 3 9  
2  Austria Oliver Marach
 Chorwacja Mate Pavić
6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 8840 250
Finaliści 6450 150
Półfinaliści 5120 90
Ćwierćfinaliści 3790 45
1. runda 2850 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]