Beverly Hills, 90210 (seria 3)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Beverly Hills, 90210
(seria trzecia)
Gatunek Serial młodzieżowy
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Oryginalny język angielski
Liczba odcinków 30
Lista odcinków
Produkcja
Czas trwania odcinka ok. 44 min.
Pierwsza emisja
Kraj oryginalnej emisji  Stany Zjednoczone
Stacja telewizyjna Stany Zjednoczone FOX
Polska TVP2, Polsat, TVN, TV4
Pierwsza emisja Stany Zjednoczone 15 lipca 1992 -
19 maja 1993
Lata emisji 1992 - 1993
Status zakończona
Chronologia
Poprzednik Beverly Hills, 90210 (seria 2)
Kontynuacja Beverly Hills, 90210 (seria 4)

Trzecia seria amerykańskiego serialu telewizyjnego dla młodzieży; jednego z największych telewizyjnych hitów dla nastolatków, który zyskał miano kultowego i niepowtarzalnego w swojej klasie. Producentem serialu był Aaron Spelling.

Serial przedstawiał szkolne, a następnie uniwersyteckie i domowe perypetie bliźniąt Brendy i Brandona Walshów, którzy pewnego dnia musieli opuścić rodzinną Minnesotę i przeprowadzić się do Kalifornii, gdzie w Beverly Hills ojciec otrzymał nową pracę.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Latem, przed ostatnim rokiem nauki w liceum, Brenda i Dylan ponownie zakochują się w sobie. Niestety nie akceptują tego rodzice dziewczyny, więc wysyłają ją do Paryża wraz z Donną. Tam poznała pewnego francuskiego modela, któremu coraz bardziej ulegała. W tym czasie na drugim końcu świata Dylan i Kelly odkrywali między sobą miłosne uczucie i zaczęli swój letni romans.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Główna[edytuj | edytuj kod]

Drugoplanowa[edytuj | edytuj kod]

Gościnnie wystąpili[edytuj | edytuj kod]

Lista odcinków[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera Premiera w Polsce
(TVP2)
511 Misery Loves Company Jeffrey MelmanJessica Klein15 lipca 199210 listopada 1996
Jim i Cindy w końcu stają się członkami klubu i zajmują domek 33. Steve zostaje wylany z Peach Pit po, tym jak zostaje zatrzymany w szkole. Brenda zaczyna wymykać się do Dylana, ale zostaje przyłapana, co doprowadza jej rodziców do furii; W końcu decyduje się opuścić dom i przeprowadzić do Dylana...Kelly i Donna omawiają swój wyjazd do Paryża; Rodzice Donny odwołują swój rozwód, a David przyłapuje ich jak się kochają; Jackie Taylor idzie do szpitala rodzić. 
522 The Twins, the Trustee, and the Very Big Trip David CarsonCharles Rosin22 lipca 199217 listopada 1996
Andrea kontynuuje znajomość z Jayem i nadal pracuje w Klubie Plażowym; Kelly decyduje się nie jechać do Paryża, żeby zajmować się Erin...Jim szantażuje Dylana, żeby przekonał Brende, aby pojechała do Paryża; Donna chce, żeby David z nią pojechał, ale on ma zajęcia letnie w szkole, gdyż chce wcześniej zdawać maturę; Brandon i Steve umawiają się z bliźniaczkami, Clare i Rory, ale Steve'owi się one mylą. Brenda widzi Kelly i Dylana razem, kiedy ona i Donna odlatują do Paryża... 
533 Too Little, Too Late/Paris 75001 Daniel AttiasKaren Rosin29 lipca 199224 listopada 1996
Brenda i Donna są w Paryżu, gdzie spotykają Maggie, Lynette, Anne i Marie – obie mają problem ze zrozumienie menu i kończą jedząc krowie móżdżki, odwiedzają także Dom Balzaca; David myśli o Donnie komponując swoją muzykę; Steve zachęca Brandona, żeby pierwszy zrobił ruch z Andreą...jego zazdrość o Jaya powoduje, że zaczyna ją całować – ale ona ciągle kocha Jaya, przez co nie może uczestniczyć w zjeździe republikanów; Andrea poznaje głuchego chłopca Camerona Shawa; Dylan pisze list do swojego ojca do więzienia. Kelly rozstaje się z Jake’em. I zbliża się do Dylana... 
544 Sex, Lies and Volleyball/Photo Fini Jeffrey MelmanKenneth Biller5 sierpnia 19921 grudnia 1996
Brooke Alexander z Paols Verdes woli się umówić się z Brandonem niż ze Steve’em. Steve i Brooke wygrywają z Dylanem i Kelly w siatkówkę plażową i zdobywają później pierwsze miejsce. Kelly i Dylan spędzają noc w domku w Klubie po randce w kinie. David poznaje Nikki Witt z San Francisco – całują się, ale Kelly przyłapuje ich i przypomina Davidowi o Donnie. Donna dostaje propozycje zostania modelką na 3 lata w Paryżu, ale odmawia po, tym jak Pierre jeden z pracowników dobiera się do niej; Brenda zaczyna palić; Andrea nadal pracuje z dziećmi w Klubie. 
555 Shooting Star/American in Paris Daniel AttiasJessica Klein12 sierpnia 19928 grudnia 1996
Kelly i Dylan idą na skoki z deską, całują się i spędzają ze sobą noc w Parasdise Cove, ryzykując swoją przyjaźń z Brendą; Brenda poznaje Ricka młodego studenta z Ameryki w Paryżu i udaje Francuzkę, żeby zrobić na nim wrażenie; Steve chce być menedżerem Davida za 10% z dochodów, po wysłuchaniu jego muzyki; Brandon chce pomóc Jackowi Cannerowi, bezdomnemu weteranowi z Wojny w Zatoce, ale mu się nie udaje; Andrea martwi się o Camerona, kiedy ten znika. 
566 Castles in the Sand Paul LazarusAnn Donahue19 sierpnia 199215 grudnia 1996
Kiedy Brandon odbiera Brende i Donne z lotniska, w domu Walshów szykowane jest przyjęcie. Na nim Brenda zauważa, że coś się zmieniło jeśli chodzi o Dylana; Grupa Andreii wygrywa w budowaniu zamków z piasku, swoją wersją Batmobilu; Rasistowskie komentarze Brooke prowadzą do zerwania z Brandonem; Brenda wspomina Dylanowi o jej znajomości z Rickiem w Paryżu; Po tym jak Kelly dowiaduje się, że Brenda pali, ona i Dylan dochodzą do wniosku, że powinni zakończyć swój związek. 
577 Song of Myself Jeffrey MelmanKenneth Biller9 września 199222 grudnia 1996
Rozpoczyna się ostatni rok szkolny dla paczki z Beverly Hills. David z niepokojem odkrywa, że 'młodszą' koleżanką Donny jest Nikki z którą połączył go mały flirt. Brendzie zostaje przydzielona siostra Scotta, Sue Scanlon, która przeżywa problemy w związku z nieumyślnym samobójstwem swojego brata. Stevo'vi trafia się wyśmiewany przez innych intelektualista Herbert. Andrea nie jest zadowolona z nowego nauczyciela literatury i doradcy gazety Gila Meyersa po tym, jak oferuje on Brandonowi stanowisko redaktora naczelnego magazynu. Kelly jest zazdrosna o związek Brendy i Dylana, tym samym decyduje się zmienić rozkład zajęć szkolnych aby jak najmniej czasu spędzać w ich towarzystwie. 
588 The Back Story Bradley M. GrossKaren Rosin16 września 199229 grudnia 1996
Brenda udziela reporterce Beth Nielson wywiadu o życiu w Beverly Hills. Zostaje jednak oszukana i w rzeczywistości powstaje zmontowany film ośmieszający jej przyjaciół. Na jaw wychodzi również nałóg dziewczyny. Podczas gdy Walshowie szykują się do wyjścia na kolację z jej kieszeni wypada paczka papierosów. Absolwent B.J. Harrison przekazuje Stevovi jako dziedzicowi uniwersalny klucz, który otwiera wszystkie zamki w szkole. Aby być bliżej Brandona, Nikki przyłącza się do redakcji gazety co budzi zaskoczenie w chłopaku. Dylan zamiast pojawić się na teście postanawia odwiedzić ojca w więzieniu. 
599 Highwire Bethany RooneyStar Frohman1 października 19925 stycznia 1997
David niechcący przyłapuje Kelly pod prysznicem i nie może zapomnieć o tym, że widział ją nago. W szkole każdy z uczniów spotyka się z doradcą w sprawie wyboru przyszłej uczelni. Dla Kelly i Dylana nie jest to priorytetowa sprawa. Andree, która chciałaby dostać się na Yale dręczą koszmary, że nie jest dość dobra aby tam studiować. Donna ze względu na niepełnosprawność intelektualną nie jest pewna czy nadaje się do jakiejkolwiek uczelni. Nadzieję daje jej nauczycielka plastyki. Steve zgodnie z tradycją rodzinną postanawia wybrać Uniwersytet Kalifornijski. Ze względu na kiepskie oceny próbuje je poprawić włamując się do szkoły. Jim i Cindy ogłaszają Brendzie i Brandonowi, że ze względu na kłopoty finansowe tylko jedno z nich może wyjechać na studia. 
6010 Home and Away Jack BenderChip Johannessen7 października 199212 stycznia 1997
Po tym jak mecz futbolowy został odwołany z powodu przemocy związanej z gangami w przeciwnej szkole, Brandon z Jordanem Bonnerem spotykają się z 'prezydentem klasy' ze szkoły South Central i decydują się zaprosić niektórych uczniów z tejże szkoły na imprezę organizowaną przez West Beverly High School, której inicjatorką jest Brenda, a sponsorem Gil Meyers. Kelly z niecierpliwością wyczekuje spotkania z długo nieobecnym ojcem. Szybko popada w przygnębienie gdy okazuje się, że Bill Taylor odwołuje swój przylot. David zostaje Dj'em na szkolnym balu i zyskuje nową fankę Sue, która wzbudza zazdrość u Donny. 
6111 A Presumption of Innocence Bethany RooneyKaren Rosin21 października 199219 stycznia 1997
Dylan obchodzi swoje osiemnaste urodziny w Peach Pit. Podczas imprezy daje się zauważyć pogorszony stan zdrowotny chłopaka. Winowajcą są zanieczyszczone wody oceanu, w których chłopak surfował. Sue chcąc poprawić oceny próbuje uwieść nauczyciela literatury Gila. Gdy ten jej odmawia, dziewczyna rozsiewa plotki o rzekomym molestowaniu seksualnym co prowadzi do jego zawieszenia. Okazuje się, że sprawcą jej zachowania był w młodości wuj Henry. Brandon z tego powodu, że nie umie tańczyć, niechętnie zgadza się wyjść z przyjaciółmi do klubu. Widząc jak jego dziewczyna Nikki dobrze się bawi pozwala jej podszlifować go w tańcu. 
6212 Destiny Rides Again Christopher HiblerJessica Klein4 listopada 199226 stycznia 1997
Podczas wypadu do wypożyczalni kaset video Brenda spotyka Ricka poznanego w Paryżu. Początkowo dalej odgrywa przed nim rolę Francuzki. Jednak gdy ten oferuje jej wyjście do Peach Pit, dziewczyna nie wytrzymuje i przyznaje się, że kłamała. W konsekwencji prowadzi to do zerwania z Dylanem, który próbuje wrócić do Kelly. Steve przy pomocy Herberta włamuje się do szkolnego systemu komputerowego aby poprawić swoje oceny, lecz nie wszystko idzie po jego myśli. Andrea zostaje potrącona przez samochód, co kończy się jej rehabilitacją w szpitalu. Aby nie zmarnować swoich biletów Nikki zaprasza Brandona, Donnę i Davida na debatę Rose O’Donnell dotyczącą bezpiecznego seksu. David nalega aby Donna w końcu przełamała się w tej kwestii. Ta dręczona różnymi myślami, udaje się po poradę do ojca Chrisa. 
6313 Rebel with a Cause Daniel AttiasStar Frohman11 listopada 19922 lutego 1997
Na jaw wychodzi sprawa włamania dokonanego w szkolnym systemie komputerowym. Andrea, która wróciła do szkoły na wózku inwalidzkim angażuje się w dochodzenie. Steve jest zaniepokojony całą sprawą, kiedy woźny Hutchins szantażuje go, twierdząc, że w zamian za pieniądze nie piśnie pary z ust na temat jego włamania. Brenda zaczyna randkować z Rickiem. Wpada w panikę kiedy widzi Dylana i Kelly wychodzących z tej smej restauracji co ona. Dodatkowo na Dylana spada problem z zaakceptowaniem jego testu przez komisję szkolną, która zarzuca mu oszustwo. Cała sprawa sprawia, że chłopak myśli o wyjechaniu z miasta, żeby sobie wszystko poukładać. Dotąd nudne życie Jima w pracy nabiera kolorów za sprawą nowej sekretarki Dottie, co nie uchodzi uwadze jego żonie Cindy. 
6414 Wild Horses Bobby RothKenneth Biller18 listopada 19929 lutego 1997
Podczas wyjazdu z miasta Dylan poznaje bogatą i starszą od siebie Anne Berrisford. Ze względu na zepsuty samochód decyduje się zatrzymać na jej ranczu w Północnej Kalifornii. Po tym jak David wraz z zespołem Commotions grają fatalny koncert, chłopak postanawia zwolnić Steve’a z funkcji menedżera. Rehabilitując się Steve załatwia mu przesłuchanie u innych znanych osobistości w branży muzycznej jak i przyznaje się do włamania co w rezultacie prowadzi do wyrzucenia go ze szkoły. Nikki spotyka na koncercie swojego byłego chłopaka, Dennis'a 'Diesel'a' Stone’a z kapeli rockowej, co wywołuje spięcia pomiędzy nią a Brandonem. Donna bezskutecznie próbuje naprawić stosunki między Brendą a Kelly. W końcu dziewczyny dochodzą po rozum do głowy i godzą się. 
6515 The Kindness of Strangers Richard LangJessica Klein25 listopada 199216 lutego 1997
Jest święto Dziękczynienia; Andrea chodzi już o kulach; David i Donna planują wyjazd na narty, ale drogi są zasypane, więc idą do Casa Walsh; Brandon znowu pomaga Jackowi Cannerowi, który zdenerwował Jima tym, że walczył za kraj...później pomaga zreperować cieknący dach i wszystko idzie w zapomnienie. Ojciec Dylana jest zwolniony z więzienia na 48 godzin, które spędza ze swoją dziewczyną Christine; Steve mówi matce o wydaleniu ze szkoły podczas zdjęć – ona strasznie się denerwuje, ale pomaga synowi w powrocie do szkoły, jeżeli będzie zostawał w szkole po lekcjach; Steve kocha się z Alyssą Gardner, asystentką producenta podczas zdjęć; Mel i Jackie są w Palm Springs, więc Kelly idzie na święto do Walshów, gdzie są Brenda, Brandon, Jack, Donna, David i Andrea. 
6616 It's a Totally Happening Life Richard LangCharles Rosin16 grudnia 199223 lutego 1997
Andrea przestaje chodzić o kulach i dostaje potwierdzenie przyjęcia na Yale, ale Jay zrywa z nią listownie; Cindy wchodzi do pokoju, kiedy Brandon i Nikki są w łóżku; On zrywa z Brandonem z powodu powrotu do San Francisco; Andrea i Brandon całują się, co prowadzi do kłótni o stare miłości; Dwa anioły ratują paczkę przed wypadkiem z autobusem przy szkole na Alvarado, gdzie Donna organizuje rozdawanie prezentów dzieciom...Steve dostaje zgodę na wzięcie udziału w imprezie; David decyduje się na zdawanie wcześniej matury po tym jak jego matka przeprowadza się do Portland; Dylan musi wybrać między Brendą a Kelly przed Nowym rokiem; Gil przegrywa zakład i goli brodę. 
6717 The Game Is Chicken Jack BenderDarren Star6 stycznia 19932 marca 1997
Andrea znowu jest w pełni sił i poddaje się hipnozie, żeby dowiedzieć się kto spowodował wypadek. Determinacja Davida, żeby zdawać wcześniej maturę oznacza podwojenie pracy w szkole...to pozostawia mu mało czasu na bycie DJ-em w szkole, więc Donna pomaga mu...i okazuje się być wyśmienitą zmienniczką. Brandon odkrywa, że Frank Padilla jest odpowiedzialny za wypadek Andreii podczas wyścigu o pieniądze pomiędzy Steve’em a Joe Wardlowem; Frank zostaje aresztowany. Podwójna randka Kelly i Brendy okazuje się być totalną klapą...decyzja Dylana na temat Kelly i Brendy, prowadzi obie do zazdrości. 
6818 Midlife... Now What? Robert BeckerLana Freistat Melman13 stycznia 19939 marca 1997
Po przeczytaniu książki 'Średni wiek – i co dalej?', Cindy podejrzewa, że Jim ma romans i nie może mieć racje...Jim w fantazjach całuje Dottie – swoją sekretarkę; Jackie dowiaduje się, że Mel ma romans; Kelly, Brenda, Cindy, Jackie, Andrea i Donna odwiedzają Centrum Rekreacyjne...Tam Jackie dostaje propozycje wzięcia kokainy od Babette Lewis, ale ją odrzuca; Brandon zakłada się o mecz kosza ze Steve’em, który chce imprezować cały weekend; Dylan marzy o poślubieniu Brendy i ich pięciorgu dzieci, ale także marzy o poślubieniu Kelly i staniu się bogatym...Dowiaduje się także z wiadomości kanału 6, że jego ojciec został zwolniony z więzienia po 2 latach i 10 miesiącach. 
6919 Back in the High Life Again Bill D’EliaJessica Klein27 stycznia 199316 marca 1997
Jim zabrania Brendzie iść na przyjęcie do hotelu Belage, żeby uczcić zwolnienie Jacka McKeya; Na przyjęciu Dylan i Kelly idą popływać w basenie i całują się...Brandon ma coraz większe problemy z hazardem, Andrea postanawia ufarbować włosy na blond, a David martwi się o przeszłość ojca i Jackie po tym, jak Mel mówi, że ma problemy z monogamią, a Jackie chce rozwodu – w końcu Mel postanawia się wyprowadzić, co przygnębia Davida. Jack chce, aby Dylan zainwestował swoje pieniądze, ale Jim się nie zgadza. Brenda dowiaduje się o letnich uczuciach Dylana i Kelly i postanawia się do nich nie odzywać. Steve idzie na mecz Lakersów i siedzi obok Jacka Nicholsona. 
7020 Parental Guidance Recommended Gwen ArnerDarren Star3 lutego 199323 marca 1997
Iris McKey przyjeżdża do miasta i przyłapuje Dylana i Kelly...Po tym jak Dylan zabiera ją do Ojai, ona mówi mu, że nie jest pewna jego funduszu...Jack, jednak, planuje ukraść pieniądze Dylanowi; Brandon wygrywa trochę pieniędzy, więc robi wypad na narty i kupuje sobie stereo do samochodu; Donna wstawia się za Davida i idzie z nim do Icon Records, gdzie Curtis Bray mówi mu, żeby zwolnił swojego menedżera Steve’a...co robi; Andrea jedzie na herbatkę do Yale w San Marino i spotyka tam kolegę Brandona Jordana Bonnera z Shaw; Brenda jest przygnębiona z powodu Dylana i Kelly, ale Iris daje jej kryształowy naszyjnik i mówi, że wszystko będzie dobrze, co powoduje niewielką poprawę samopoczucia. 
7121 Dead End Jeffrey MelmanStar Frohman10 lutego 19936 kwietnia 1997
Jim ustala fundusz Dylana na $10'000'000, które Jack bardzo chce – jego życie nabiera rozpędu i zaręcza się z Christine; Steve wybacza Davidowi, że go zwolnił...W Icon Records, Serge Menkin namawia Davida do nagrania kilku kawałków; Jackie postanawia sprzedać dom, ale Kelly jest przez to strasznie przygnębiona i w końcu przekonuje mamę do nie sprzedawania; Andrea i Jordan idą na Hoffę podczas ich randki; Brenda, Cindy i Donna biorą kurs samoobrony, kiedy dowiadują się, że w okolicy był napad; Brandon przegrywa 500 dolarów co denerwuje Duke’a; Po spędzeniu czasu z Dylanem i Christine na swoim nowym jachcie, Jack zostaje zabity przez podłożenie bomby w samochodzie na oczach Dylana. 
7222 The Child Is Father to the Man James Whitmore Jr.Charles Rosin17 lutego 199313 kwietnia 1997
Dylan zgadza się na propozycję Brendy, aby zamieszkał u Walshów, co powoduje zazdrość Kelly...; Andrea i paczka idą rano na pogrzeb Jacka, który zginął w Venice; Podczas stypy u Walshów Dylan boryka się z problemem picia, ale w końcu udaje mu się powstrzymać; Steve odmawia Davidowi pomocy przy nagrywaniu...Donna złości się na Davida, kiedy on woli nagrywać niż spotkać się z Dylanem, więc on przekłada dzień nagrania; Brandon przegrywa kolejne zakłady; Dylan bierze samochód Brandona i jedzie na spotkanie z agentką FBI Christine...tam dowiaduje się, że Jack wyszedł wcześniej, aby pomóc w ujęciu groźnych bandytów. 
7323 Duke's Bad Boy Robert BeckerJessica Klein3 marca 199320 kwietnia 1997
Brandon jest winny Duke'owi i Tony’emu $1500, więc postanawia sprzedać swoje karty z koszykarzami...jednakże wygrywa $1500 na meczu Celtics u Jeffa Stellara, który na razie nie ma pieniędzy, aby mu wypłacić, więc Brandon zaczyna go straszyć; Donna bierze Steve’a do pomocy przy nagrywaniu 'Precious' Davida, ale on zostaje wylany przez Icon i znowu zatrudnia Steve’a; Po przyjęciu u Brendy, Kelly chce być z Dylanem, ale jest odrzucona, więc zaczyna brać pigułki odchudzające; Andrea chce mieć wywiad z Dylanem do Blaze, ale on sam napisał historie o swoim ojcu Jacku i teraz chodzi na dodatkowe zajęcia z angielskiego. 
7424 Perfectly Perfect Bethany RooneyGillian Horvath24 marca 199327 kwietnia 1997
Możliwa sprzedaż domu wprawia Kelly w furie...Jest niegrzeczna dla przyszłych nabywców i mówi, że rzuci szkołę; Donna, David i Brenda szykują niespodziankowe przyjęcie na 18 urodziny Kelly w Peach Pit – Steve to przegapia, Tony Miller decyduje się napisać artykuł o ojcu Dylana, spędzając czas z nim i z Brendą...Na przyjęcie, Andrea przyjeżdża z Jordanem Bonnerem, a Kelly z Dylanem...wkrótce po rozpoczęciu imprezy, Kelly traci przytomność w łazience po zażyciu tabletek odchudzających i trafia do szpitala; Brandon i Steve biorą udział w programie telewizyjnym 'Miłość od Pierwszego spojrzenia' – Steve wygrywa i zabiera na randkę Celeste Lundy, do hotelu Oasis w Santa Monica. 
7525 Senior Poll Christopher HiblerDarren Star7 kwietnia 19934 maja 1997
Jest dzień przyznawania nagród dla najstarszych uczniów...Kelly wygrywa jako najpiękniejsza, Donna jako najlepiej ubrana, najbardziej przyjacielska, z najlepszym śmiechem i jako najbardziej naiwna, Brandon i Andrea wygrywają jako ci, którzy odnieśli największe sukcesy, David jako najbardziej utalentowany, a Tony Miller jako najlepszy sportowiec; Kelly jest zła na Dylana, że pierwszą część artykułu ojcu pokazuje najpierw Andreii; Brenda ubiega się o miejsce na uniwersytecie w Minnesocie; Brandon i Steve idą w piątkowy wieczór do Forum na mecz Lakersów...Steve siedzi na miejscu, które wygrywa rzut za $10'000 i przeznacza te pieniądze dla dzieci z Alvarado, gdzie pracuje Andrea. 
7626 She Came in Through the Bathroom Window Jason PriestleyKen Stringer21 kwietnia 199311 maja 1997
Ginger, przewodnicząca Fan klubu Burt'a Reynolds'a przyjeżdża do Peach Pit i jest witana przez Steve’a i Brandon'a. Oni dowiadują się, że została okradziona przez swojego szefa Parnell'a i nie ma pieniędzy...co prowokuje ją do kradzieży samochodu Brandon'a; Steve i Dylan łapią ją i samochodem Brandon'a jadą szukać Burt'a Reynolds'a...podczas wycieczki biorą udział w reklamie pasty do zębów, a później zostają aresztowani co powoduje zarekwirowanie kradzionego samochodu...Dziewczyny idą do Amusment Park; Andrea boi się kolejki górskiej. Kelly kradną portfel, a Donna jest napadnięta, ale napastnik zostaje złapany. 
7727 A Night to Remember Richard LangJessica Klein28 kwietnia 199318 maja 1997
Zbliża się bal na zakończenie roku szkolnego. Brandon i Brenda nie wybierają się na imprezę, gdyż nie maja partnerów. Niespodziewanie Brendę zaprasza szkolny gwiazdor drużyny futbolowej, Tony Miller. Także Andrea zostaje bez chłopaka. Z powodu problemów rodzinnych David i Kelly również nie są w nastrojach do zabawy. Z kolei Donna nie może uwierzyć w swoje szczęście, gdy rodzice pozwalają jej spędzić noc poza domem. Przed wyjściem na bal wszyscy w odświętnych kreacjach spotykają się u Mela, który częstuje ich szampanem. 
7828 Something in the Air James Whitmore Jr.Jessica Klein12 maja 199325 maja 1997
Z powodu alkoholowego incydentu podczas balu Donna zostaje zawieszona i za karę nie otrzyma dyplomu absolwentki szkoły, dopóki nie zaliczy dodatkowych letnich kursów. Dziewczyna jest załamana, gdyż chciałaby ten szczególny dzień przeżyć razem z przyjaciółmi. Dodatkowym upokorzeniem staje się dla niej zachowanie rodziców, którzy wkrótce zostają wezwani do szkoły. Sytuacja wydaje się beznadziejna i nawet David nie może jej pomóc. Natomiast Brandon jest wstrząśnięty apatią panującą wśród uczniów i podrywa wszystkich do protestu w jej obronie. 
7929 Commencement: Part 1 (Część 1) Daniel AttiasCharles Rosin19 maja 19931 czerwca 1997
Nauka w Liceum kończy się, więc gang West Beverly ostatecznie podejmuje decyzję o przyszłości, wspominając 3 lata przeżyte wspólnie. Brandon jest smutny, kiedy dowiaduje się, że Brenda wyjeżdża do Uniwersytetu w Minnesocie. Andrea martwi się, że będzie musiała odrzucić Yale. Tymczasem pani Teasley dowiaduje się o anonimowej wpłacie Steve’a. 
8030 Commencement: Part 2 (Część 2) Daniel AttiasCharles Rosin19 maja 19938 czerwca 1997
Gang West Beverly przypomina sobie wszystkie lata przeżyte w liceum. Są podekscytowani przyszłością. Razem spędzają wieczór w Hollywood Hills, gdzie zrobili sobie camping pod gwiazdami i na zawsze upamiętniają rocznik 1993

Przypisy[edytuj | edytuj kod]