Wyszejszaja liha siatkarzy (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Białoruska Liga Siatkówki 2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Termin 26 września 2009 - 2010
Sezon 19.
Miejsce w rankingu CEV 27
Liczba meczów 24
Liczba setów 84 (3.5 na mecz)
Hale 8 (w 7 miastach)
Beniaminki Junior-2010
Simple gold crown.svg Mistrz Białorusi ?
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 20 października 2009

Białoruska Liga Siatkówki 2009/2010 - rozgrywki o mistrzostwo Białorusi. Zainaugurowane zostały 26 września 2009 roku i trwały do wiosny 2010 roku.

W fazie zasadniczej 8 zespołów rozegrało po dwa mecze system każdy z każdym, mecz i rewanż (razem po 4 mecze).

W sezonie 2009/2010 w Pucharze Challenge Białoruś reprezentował Stroitel Mińsk, Metallurg-Bela Mohylew oraz Metallurg Żłobin.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
Metallurg Żłobin Gold medal with cup.svg Żłobin Puchar Challenge
Metallurg-Bela Mohylew Silver medal with cup.svg Mohylew Puchar Challenge
Stroitel Mińsk Bronze medal with cup.svg Mińsk Puchar Challenge
HWK Homel 4 Homel
Zapadnyj Buh Brześć 5 Brześć
Kommunalnik Grodno 7 Grodno
Marko Witebsk 8 Witebsk
Junior-2010 Mińsk beniaminek

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Żłobin Mohylew Stroitel Homel Brześć Grodno Witebsk Junior
Metallurg Żłobin 3:0 1:3 3:0 1:3 3:0 3:0 3:0
3:0 3:2 3:1 3:1 3:2 3:0 3:0
Metallurg-Bela Mohylew 1:3 0:3 3:2 3:2 2:3 3:1 3:0
1:3 0:3 0:3 2:3 2:3 3:1 3:0
Stroitel Mińsk 3:1 3:0 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0
3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0
HWK Homel 2:3 2:3 2:3 3:0 3:1 3:0 3:0
3:1 3:0 0:3 3:2 2:3 3:0 3:0
Zapadnyj Buh Brześć 0:3 3:1 0:3 3:2 1:3 1:3 3:0
1:3 2:3 1:3 0:3 2:3 3:1 3:0
Kommunalnik Grodno 3:0 3:0 3:2 3:1 3:1 3:0 3:0
0:3 3:2 2:3 3:1 1:3 3:0 3:0
Marko Witebsk 0:3 1:3 0:3 1:3 2:3 1:3 3:0
0:3 3:2 0:3 3:1 0:3 0:3 3:0
Junior-2010 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3
2:3 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio
1 Stroitel Mińsk 76 28 26 2 18 4 4 2 0 0 100 82 18 4,56
2 Metallurg Żłobin 63 28 22 6 13 5 4 1 4 1 103 72 31 2,32
3 Kommunalnik Grodno 56 28 20 8 10 4 6 2 3 3 107 66 41 1,61
4 HWK Homel 47 28 14 14 10 3 1 6 4 4 105 58 47 1,23
5 Zapadnyj Buh Brześć 38 28 12 16 5 4 3 5 5 6 109 51 58 0,88
6 Metallurg-Bela Mohylew 34 28 11 17 4 3 4 5 3 9 108 46 62 0,74
7 Marko Witebsk 21 28 7 21 3 3 1 1 7 13 98 30 68 0,44
8 Junior-2010 1 28 0 28 0 0 0 1 1 26 87 3 84 0,04
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Lider
1 Metallurg Żłobin
2 Stroitel Mińsk
3 Stroitel Mińsk
4 Stroitel Mińsk
5 Stroitel Mińsk
6 Stroitel Mińsk
7 Stroitel Mińsk
Kolejka Lider
8 Stroitel Mińsk
9 Stroitel Mińsk
10 Stroitel Mińsk
11 Stroitel Mińsk
12 Stroitel Mińsk
13 Stroitel Mińsk
14 Stroitel Mińsk

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
05.03.2010 Stroitel Mińsk 3:0 (25:20, 25:16, 25:15) HWK Homel
05.03.2010 Metallurg Żłobin 0:3 (22:25, 19:25, 21:25) Kommunalnik Grodno
2. KOLEJKA
06.03.2010 Metallurg Żłobin 3:0 (25:18, 25:11, 25:19) HWK Homel
06.03.2010 Kommunalnik Grodno 1:3 (25:22, 19:25, 21:25, 17:25) Stroitel Mińsk
3. KOLEJKA
07.03.2010 HWK Homel 2:3 (25:23, 25:27, 25:16, 20:25, 23:25) Kommunalnik Grodno
07.03.2010 Stroitel Mińsk 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 25:16) Metallurg Żłobin
4. KOLEJKA
19.03.2010 Metallurg Żłobin 3:1 (22:25, 25:22, 25:23, 25:23) Kommunalnik Grodno
19.03.2010 Stroitel Mińsk 3:1 (23:25, 25:23, 25:22, 26:24) HWK Homel
5. KOLEJKA
20.03.2010 Kommunalnik Grodno 2:3 (23:25, 25:16, 22:25, 25:16, 11:15) Stroitel Mińsk
20.03.2010 Metallurg Żłobin 3:1 (25:17, 24:26, 25:16, 25:15) HWK Homel
6. KOLEJKA
21.03.2010 Stroitel Mińsk 3:0 (33:31, 25:19, 25:23) Metallurg Żłobin
21.03.2010 HWK Homel 0:3 (22:25, 14:25, 17:25) Kommunalnik Grodno

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
05.03.2010 Metallurg-Bela Mohylew 3:1 (25:23, 25:22, 20:25, 25:23) Marko Witebsk
05.03.2010 Zapadnyj Buh Brześć 3:0 (25:23, 25:19, 27:25) Junior-2010
2. KOLEJKA
06.03.2010 Marko Witebsk 0:3 (15:25, 20:25, 19:25) Zapadnyj Buh Brześć
06.03.2010 Metallurg-Bela Mohylew 3:1 (25:16, 22:25, 12:25, 21:25) Junior-2010
3. KOLEJKA
07.03.2010 Zapadnyj Buh Brześć 3:1 (25:23, 29:27, 23:25, 25:17) Metallurg-Bela Mohylew
07.03.2010 Junior-2010 2:3 (17:25, 27:25, 25:21, 22:25, 14:16) Marko Witebsk
4. KOLEJKA
19.03.2010 Metallurg-Bela Mohylew 3:0 (25:17, 25:11, 25:23) Marko Witebsk
19.03.2010 Zapadnyj Buh Brześć 3:0 (25:16, 25:18, 25:18) Junior-2010
5. KOLEJKA
20.03.2010 Marko Witebsk 1:3 (25:21, 20:25, 17:25, 16:25) Zapadnyj Buh Brześć
20.03.2010 Metallurg-Bela Mohylew 3:2 (24:26, 25:15, 25:21, 22:25, 15:10) Junior-2010
6. KOLEJKA
21.03.2010 Junior-2010 0:3 (14:25, 19:25, 23:25) Marko Witebsk
21.03.2010 Zapadnyj Buh Brześć 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:13) Metallurg-Bela Mohylew

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
Simple gold crown.svg Stroitel Mińsk Puchar Challenge
2. Metallurg Żłobin Puchar Challenge
3. Kommunalnik Grodno Puchar Challenge
4. HWK Homel
5. Zapadnyj Buh Brześć
6. Metallurg-Bela Mohylew
7. Marko Witebsk
8. Junior-2010

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]