Wersja ortograficzna: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – bieg indywidualny

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – bieg indywidualny

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg indywidualny mężczyzn na ZIO 1988
1984 1992
Miejsce Calgary
Złoty medal Złoty medal Frank-Peter Roetsch
Srebrny medal Srebrny medal Walerij Miedwiedcew
Brązowy medal Brązowy medal Włochy Johann Passler

Biathlonowy bieg indywidualny mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 na dystansie 20 km odbył się 20 lutego. Była to pierwsza męska konkurencja biathlonowa podczas tych igrzysk. Zawody odbyły się na trasach w Canmore, niedaleko Calgary. Do biegu zostało zgłoszonych 71 zawodników, wszyscy przystąpili do rywalizacji.

Tytułu mistrza olimpijskiego nie obronił Peter Angerer z RFN, który tym razem zajął 10. miejsce. Nowym mistrzem olimpijskim został Frank-Peter Roetsch z NRD, srebrny medal wywalczył Walerij Miedwiedcew z ZSRR, a trzecie miejsce zajął Johann Passler z Włoch.

Medaliści poprzednich igrzysk[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Peter Angerer
RFN (BRD)
Frank-Peter Roetsch
NRD (DDR)
Norwegia Eirik Kvalfoss
Norwegia (NOR)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strzelanie Strata
Gold medal icon.svg 43 Frank-Peter Roetsch  NRD 56:33,3 3 (1+1+0+1)
Silver medal icon.svg 26 Walerij Miedwiedcew  ZSRR 56:54,6 2 (0+1+0+1) +21,3
Bronze medal icon.svg 53 Johann Passler  Włochy 57:10,1 2 (1+0+0+1) +36,8
4 51 Siergiej Czepikow  ZSRR 57:17,5 1 (0+1+0+0) +44,2
5 11 Jurij Kaszkarow  ZSRR 57:43,1 2 (0+1+1+0) +1:09,8
6 50 Eirik Kvalfoss  Norwegia 57:54,6 3 (1+1+1+0) +1:21,3
7 28 André Sehmisch  NRD 58:11,4 3 (0+1+2+0) +1:38,1
8 35 Tapio Piipponen  Finlandia 58:18,3 3 (1+0+1+1) +1:45,0
9 59 Matthias Jacob  NRD 58:20,1 3 (0+2+1+0) +1:46,8
10 29 Peter Angerer  RFN 58:46,7 3 (0+2+0+1) +2:13,4
11 14 Gottlieb Taschler  Włochy 58:53,6 3 (1+1+0+1) +2:20,3
12 58 Aleksandr Popow  ZSRR 59:24,0 3 (0+2+1+0) +2:50,7
13 47 Mike Dixon  Wielka Brytania 59:32,4 2 (1+0+0+1) +2:59,1
14 48 Jan Matouš  Czechosłowacja 59:35,3 3 (1+0+0+2) +3:02,0
15 12 Christo Wodeniczarow  Bułgaria 60:20,8 2 (1+0+1+0) +3:47,5
16 7 Jürgen Wirth  NRD 60:25,9 3 (1+0+1+1) +3:52,6
17 61 Herbert Fritzenwenger  RFN 60:27,8 4 (0+2+2+0) +3:54,5
18 63 Jean-Paul Giachino  Francja 60:43,7 3 (0+1+1+1) +4:10,4
19 45 Wasił Bożiłow  Bułgaria 60:49,8 4 (2+1+0+1) +4:16,5
20 27 Frode Løberg  Norwegia 60:52,7 4 (1+0+3+0) +4:19,4
21 32 Władimir Weliczkow  Bułgaria 60:56,5 4 (1+1+0+2) +4:23,2
22 8 Tomáš Kos  Czechosłowacja 61:02,7 3 (0+1+0+2) +4:29,4
23 42 Fritz Fischer  RFN 61:04,5 5 (1+1+0+3) +4:31,2
24 71 Bruno Hofstätter  Austria 61:05,1 4 (1+1+0+2) +4:31,8
25 57 Josh Thompson  Stany Zjednoczone 61:29,4 5 (1+1+0+3) +4:56,1
26 33 Alfred Eder  Austria 61:39,7 6 (3+1+2+0) +5:06,4
27 18 Egon Leitner  Austria 61:52,3 3 (1+1+1+0) +5:19,0
28 1 Carl Davies  Wielka Brytania 61:54,1 3 (0+2+0+1) +5:20,8
29 9 Ernst Reiter  RFN 61:54,8 5 (2+0+2+1) +5:21,5
30 17 Gisle Fenne  Norwegia 61:56,5 5 (1+1+3+0) +5:23,2
31 30 Peter Sjödén  Szwecja 62:07,8 3 (0+1+0+2) +5:34,5
32 37 Jiří Holubec  Czechosłowacja 62:08,3 5 (0+2+1+2) +5:35,0
33 55 Ken Karpoff  Kanada 62:19,7 3 (0+3+0+0) +5:46,4
34 19 Glenn Rupertus  Kanada 63:10,4 7 (1+3+2+1) +6:37,1
35 24 Jure Velepec  Jugosławia 63:15,6 4 (1+1+1+1) +6:42,3
36 39 Franz Schuler  Austria 63:24,5 8 (1+4+1+2) +6:51,2
37 68 Leif Andersson  Szwecja 63:27,3 5 (1+1+1+2) +6:54,0
38 60 Juha Tella  Finlandia 63:39,0 6 (2+1+3+0) +7:05,7
39 65 Sylfest Glimsdal  Norwegia 63:46,9 8 (2+4+0+2) +7:13,6
40 52 Misao Kodate  Japonia 63:51,0 6 (1+3+1+1) +7:17,7
41 2 Thierry Gerbier  Francja 63:51,7 6 (2+2+1+1) +7:18,4
42 15 Darin Binning  Stany Zjednoczone 63:54,8 4 (1+1+2+0) +7:21,5
43 66 Werner Kiem  Włochy 64:00,3 7 (2+3+1+1) +7:27,0
44 62 František Chládek  Czechosłowacja 64:01,3 4 (1+1+1+1) +7:28,0
45 21 Éric Claudon  Francja 64:16,8 6 (1+3+0+2) +7:43,5
46 10 Charles Plamondon  Kanada 64:27,5 5 (1+1+1+2) +7:54,2
47 22 Trevor King  Wielka Brytania 64:37,9 6 (2+1+1+2) +8:04,6
48 4 Tadashi Nakamura  Japonia 65:01,3 8 (2+4+0+2) +8:28,0
49 40 Bill Carow  Stany Zjednoczone 65:10,1 5 (0+3+0+2) +8:36,8
50 54 Harri Eloranta  Finlandia 65:10,6 7 (2+2+1+2) +8:37,3
51 49 Mikael Löfgren  Szwecja 65:12,0 7 (2+2+2+1) +8:38,7
52 31 Curt Schreiner  Stany Zjednoczone 65:22,7 5 (1+1+1+2) +8:49,4
53 56 Mark Langin  Wielka Brytania 65:50,3 4 (0+1+1+2) +9:17,0
54 23 Zsolt Kovács  Węgry 66:15,2 4 (1+2+0+1) +9:41,9
55 64 Christo Kowaczki  Bułgaria 66:15,6 7 (1+2+2+2) +9:42,3
56 41 Hervé Flandin  Francja 66:50,9 7 (2+3+1+1) +10:17,6
57 20 Andrew Paul  Australia 68:59,3 6 (3+2+1+0) +12:26,0
58 13 Arto Jääskeläinen  Finlandia 69:29,5 11 (4+1+2+4) +12:56,2
59 67 Jamie Kallio  Kanada 70:13,1 7 (0+0+2+5) +13:39,8
60 36 Kōichi Satō  Japonia 70:18,7 8 (3+2+1+2) +13:45,4
61 69 Akihiro Takizawa  Japonia 70:38,0 7 (3+2+1+1) +14:04,7
62 34 Hong Byung-Sik  Korea Południowa 74:03,2 8 (4+0+2+2) +17:29,9
63 3 Joo Young-Dai  Korea Południowa 74:27,5 8 (3+3+1+1) +17:54,2
64 5 Alejandro Giró  Argentyna 76:34,4 5 (1+2+1+1) +20:01,1
65 70 Kim Yong-Woon  Korea Południowa 77:23,0 9 (4+2+1+2) +20:49,7
66 44 Shin Young-Sun  Korea Południowa 77:44,5 9 (2+3+3+1) +21:11,2
67 46 Luis Argel  Argentyna 83:47,6 11 (3+3+4+1) +27:14,3
68 16 Elliot Archilla  Portoryko 111:57,6 13 (2+3+4+4) +55:24,3
6 Roger Westling  Szwecja DNF
25 Andreas Zingerle  Włochy DQ
38 Gustavo Giró  Argentyna DQ

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]