Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 – sprint mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sprint mężczyzn na ZIO 1992
1988 1994
Miejsce Albertville
Złoty medal Złoty medal Niemcy Mark Kirchner
Srebrny medal Srebrny medal Niemcy Ricco Groß
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Harri Eloranta
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Mężczyźni Kobiety
sprint sprint
bieg indywidualny bieg indywidualny
sztafeta sztafeta

Biathlonowy sprint mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 na dystansie 10 km odbył się 12 lutego. Była to pierwsza męska konkurencja biathlonowa podczas tych igrzysk. Zawody odbyły się na trasach w Les Saisies, niedaleko Albertville. Do biegu zostało zgłoszonych 94 zawodników, wszyscy przystąpili do rywalizacji.

Tytułu mistrza olimpijskiego nie obronił Niemiec Frank-Peter Roetsch, który tym razem zajął 9. miejsce. Nowym mistrzem olimpijskim został jego rodak, Mark Kirchner, srebrny medal wywalczył kolejny Niemiec, Ricco Groß, a trzecie miejsce zajął Harri Eloranta z Finlandii.

Medaliści poprzednich igrzysk[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Niemiecka Republika Demokratyczna Frank-Peter Roetsch
NRD (DDR)
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerij Miedwiedcew
ZSRR (USR)
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Czepikow
ZSRR (USR)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strzelanie Strata
Gold medal icon.svg 68 Mark Kirchner  Niemcy 26:02,3 0 (0+0)
Silver medal icon.svg 19 Ricco Groß  Niemcy 26:18,0 1 (0+1) +15,7
Bronze medal icon.svg 5 Harri Eloranta  Finlandia 26:26,6 0 (0+0) +24,3
4 48 Siergiej Czepikow  WNP 26:27,5 0 (0+0) +25,2
5 14 Walerij Kirijenko  WNP 26:31,8 3 (1+2) +29,5
6 82 Jens Steinigen  Niemcy 26:34,8 0 (0+0) +32,5
7 50 Andreas Zingerle  Włochy 26:38,6 1 (0+1) +36,3
8 11 Steve Cyr  Kanada 26:46,4 0 (0+0) +44,1
9 34 Frank-Peter Roetsch  Niemcy 26:54,1 2 (0+2) +51,8
10 10 Hervé Flandin  Francja 26:56,6 1 (0+1) +54,3
11 80 Ludwig Gredler  Austria 27:14,8 2 (2+0) +1:12,5
12 15 Ivan Masařík  Czechosłowacja 27:16,8 2 (0+2) +1:14,5
13 56 Oļegs Maļuhins  Łotwa 27:17,7 0 (0+0) +1:15,4
14 9 Ulf Johansson  Szwecja 27:19,0 0 (0+0) +1:16,7
15 79 Johann Passler  Włochy 27:20,4 3 (1+2) +1:18,1
16 1 Zbigniew Filip  Polska 27:23,7 1 (0+1) +1:21,4
17 26 Vesa Hietalahti  Finlandia 27:25,1 2 (1+1) +1:22,8
18 88 Aleksandr Popow  WNP 27:31,3 1 (1+0) +1:29,0
19 13 Egon Leitner  Austria 27:31,8 2 (1+1) +1:29,5
20 58 Mikael Löfgren  Szwecja 27:33,3 0 (0+0) +1:31,0
21 52 Franz Schuler  Austria 27:34,3 1 (0+1) +1:32,0
22 46 Tomáš Kos  Czechosłowacja 27:37,4 1 (0+1) +1:35,1
23 51 Jiří Holubec  Czechosłowacja 27:37,8 0 (0+0) +1:35,5
24 4 Sylfest Glimsdal  Norwegia 27:38,9 4 (2+2) +1:36,6
25 31 Walerij Miedwiedcew  WNP 27:39,5 2 (1+1) +1:37,2
26 3 Hubert Leitgeb  Włochy 27:40,3 2 (1+1) +1:38,0
27 7 Hillar Zahkna  Estonia 27:46,5 2 (1+1) +1:44,2
27 54 Kari Kataja  Finlandia 27:46,5 1 (0+1) +1:44,2
29 32 Jan Ziemianin  Polska 27:47,2 1 (0+1) +1:44,9
30 92 Patrice Bailly-Salins  Francja 27:49,7 3 (0+3) +1:47,4
31 62 Urmas Kaldvee  Estonia 27:52,9 1 (1+0) +1:50,6
32 71 Josh Thompson  Stany Zjednoczone 27:53,2 1 (0+1) +1:50,9
33 35 Sašo Grajf  Słowenia 27:58,8 0 (0+0) +1:56,5
34 37 Jon Åge Tyldum  Norwegia 28:01,4 0 (0+0) +1:59,1
35 25 Krasimir Widenow  Bułgaria 28:04,0 1 (0+1) +2:01,7
36 40 Misao Kodate  Japonia 28:07,0 3 (2+1) +2:04,7
37 28 Curt Schreiner  Stany Zjednoczone 28:08,4 0 (0+0) +2:06,1
38 24 Tibor Géczi  Węgry 28:15,5 1 (0+1) +2:13,2
39 41 Ilmārs Bricis  Łotwa 28:23,3 1 (0+1) +2:21,0
40 6 Aivars Bogdanovs  Łotwa 28:24,2 1 (0+1) +2:21,9
41 39 Pieralberto Carrara  Włochy 28:30,1 3 (2+1) +2:27,8
42 45 Christian Dumont  Francja 28:30,7 4 (3+1) +2:28,4
43 86 Janez Ožbolt  Słowenia 28:31,1 0 (0+0) +2:28,8
44 77 Gundars Upenieks  Łotwa 28:32,7 1 (0+1) +2:30,4
45 61 Xavier Blond  Francja 28:32,8 3 (1+2) +2:30,5
46 74 Krzysztof Sosna  Polska 28:37,4 3 (0+3) +2:35,1
47 65 Eirik Kvalfoss  Norwegia 28:38,2 2 (0+2) +2:35,9
48 29 Tord Wiksten  Szwecja 28:40,5 1 (1+0) +2:38,2
49 20 Erich Wilbrecht  Stany Zjednoczone 28:41,1 2 (1+1) +2:38,8
50 94 Martin Rypl  Czechosłowacja 28:41,8 1 (1+0) +2:39,5
51 8 Boštjan Lekan  Słowenia 28:42,4 1 (0+1) +2:40,1
52 64 Glenn Rupertus  Kanada 28:43,3 3 (1+2) +2:41,0
53 33 Alfred Eder  Austria 28:44,8 2 (0+2) +2:42,5
54 67 Spas Złatew  Bułgaria 28:45,9 1 (0+1) +2:43,6
55 90 Duncan Douglas  Stany Zjednoczone 28:49,2 2 (0+2) +2:46,9
56 63 Jan Wojtas  Polska 28:56,5 2 (0+2) +2:54,2
57 81 Jaakko Niemi  Finlandia 29:04,0 2 (0+2) +3:01,7
58 21 Kenneth Rudd  Wielka Brytania 29:11,1 1 (0+1) +3:08,8
59 85 Kalju Ojaste  Estonia 29:13,2 1 (0+1) +3:10,9
60 57 Mike Dixon  Wielka Brytania 29:19,4 2 (2+0) +3:17,1
61 44 Aivo Udras  Estonia 29:28,4 2 (1+1) +3:26,1
62 30 Tony Fiala  Kanada 29:35,0 2 (1+1) +3:32,7
63 22 Song Wenbin  Chiny 29:39,3 1 (0+1) +3:37,0
64 42 Gintaras Jasinskas  Litwa 29:44,3 2 (0+2) +3:42,0
65 17 Bojczo Popow  Bułgaria 29:44,6 1 (0+1) +3:42,3
66 83 Geir Einang  Norwegia 29:45,0 2 (1+1) +3:42,7
67 89 Anders Mannelqvist  Szwecja 29:52,0 3 (2+1) +3:49,7
68 59 Uroš Velepec  Słowenia 29:54,3 2 (1+1) +3:52,0
69 12 Gábor Mayer  Węgry 29:55,6 0 (0+0) +3:53,3
70 36 Tan Hongbin  Chiny 29:55,9 2 (0+2) +3:53,6
71 76 Wang Weiyi  Chiny 30:06,0 1 (0+1) +4:03,7
72 27 Ian Woods  Wielka Brytania 30:11,8 5 (1+4) +4:09,5
73 66 János Panyik  Węgry 30:13,0 3 (1+2) +4:10,7
74 73 Spas Gułew  Bułgaria 30:16,6 2 (0+2) +4:14,3
75 53 Tang Guoliang  Chiny 30:22,6 1 (1+0) +4:20,3
76 47 Mladen Grujić  Jugosławia 30:27,6 3 (2+1) +4:25,3
77 60 Jean-Marc Chabloz  Szwajcaria 30:32,9 3 (2+1) +4:30,6
78 72 Atsushi Kazama  Japonia 30:34,7 6 (3+3) +4:32,4
79 49 Atanasios Tsakiris  Grecja 30:39,3 3 (1+2) +4:37,0
80 78 Jason Sklenar  Wielka Brytania 30:52,8 2 (0+2) +4:50,5
81 18 Nicolae Şerban  Rumunia 31:29,6 4 (3+1) +5:27,3
82 91 László Farkas  Węgry 31:43,6 2 (1+1) +5:41,3
83 84 Tom Hansen  Kanada 32:03,1 2 (1+1) +6:00,8
84 16 Hong Byung-sik  Korea Południowa 32:59,2 3 (1+2) +6:56,9
85 93 Admir Jamak  Jugosławia 33:08,8 2 (0+2) +7:06,5
86 69 Zoran Ćosić  Jugosławia 33:14,6 2 (0+2) +7:12,3
87 23 Tomislav Lopatić  Jugosławia 34:30,1 3 (0+3) +8:27,8
88 75 Jang Dong-lin  Korea Południowa 34:44,2 4 (2+2) +8:41,9
89 43 Kim Woon-ki  Korea Południowa 35:05,8 2 (0+2) +9:03,5
90 55 Han Myung-hee  Korea Południowa 35:48,9 5 (2+3) +9:46,6
91 38 Luis Ríos  Argentyna 36:07,5 3 (1+2) +10:05,2
92 2 Alejandro Guerra  Argentyna 40:16,8 2 (2+0) +14:14,5
93 70 Juan Fernández  Argentyna 40:32,0 2 (1+1) +14:29,7
94 87 Roberto Lucero  Argentyna 41:38,5 8 (4+4) +15:36,2

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]