Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 – bieg indywidualny kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg indywidualny kobiet na ZIO 1994
1992 1998
Miejsce Lillehammer
Złoty medal Złoty medal Kanada Myriam Bédard
Srebrny medal Srebrny medal Francja Anne Briand
Brązowy medal Brązowy medal Niemcy Uschi Disl
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Mężczyźni Kobiety
sprint sprint
bieg indywidualny bieg indywidualny
sztafeta sztafeta

Biathlonowy bieg indywidualny kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 na dystansie 15 km odbył się 18 lutego. Była to pierwsza żeńska konkurencja biathlonowa podczas tych igrzysk. Zawody odbyły się na trasach i stadionie Birkebeineren skistadion, w Lillehammer. Do biegu zostało zgłoszonych 69 zawodniczek, wszystkie przystąpiły do rywalizacji.

Tytułu mistrzyni olimpijskiej nie obroniła Niemka Antje Misersky (po męzu Antje Harvey), która tym razem zajęła 9. miejsce. Nową mistrzynią olimpijską została Kanadyjka Myriam Bédard, srebrny medal wywalczyła Francuzka, Anne Briand, a trzecie miejsce zajęła Niemka, Uschi Disl.

Medalistki poprzednich igrzysk[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Niemcy Antje Misersky
Niemcy (GER)
Wspólnota Niepodległych Państw Swietłana Pieczorska
WNP (EUN)
Kanada Myriam Bédard
Kanada (CAN)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strzelanie Strata
Gold medal icon.svg 67 Myriam Bédard  Kanada 52:06,6 2 (0+1+0+1)
Silver medal icon.svg 64 Anne Briand  Francja 52:53,3 3 (1+1+0+1) +46,7
Bronze medal icon.svg 14 Uschi Disl  Niemcy 53:15,3 3 (2+0+0+1) +1:08,7
4 52 Swietłana Paramygina  Białoruś 53:21,3 4 (3+1+0+0) +1:14,7
5 15 Corinne Niogret  Francja 53:38,1 2 (1+0+1+0) +1:31,5
6 34 Martina Jašicová  Słowacja 53:56,4 2 (0+0+1+1) +1:49,8
7 10 Natalja Piermiakowa  Białoruś 53:59,2 2 (1+1+0+0) +1:52,6
8 46 Kerryn Rim  Australia 54:10,1 2 (1+1+0+0) +2:03,5
9 44 Antje Harvey  Niemcy 54:12,4 3 (0+1+0+2) +2:05,8
10 66 Łuiza Noskowa  Rosja 54:18,2 4 (0+3+0+1) +2:11,6
11 4 Delphyne Heymann  Francja 54:21,8 1 (0+0+1+0) +2:15,2
12 53 Ołena Ohurcowa  Ukraina 54:40,4 4 (0+1+2+1) +2:33,8
13 37 Nadija Biełowa  Ukraina 54:44,3 3 (1+0+1+1) +2:37,7
14 40 Joan Smith  Stany Zjednoczone 54:46,7 3 (0+1+1+1) +2:40,1
15 58 Petra Schaaf  Niemcy 54:52,9 5 (2+2+0+1) +2:46,3
16 2 Nadieżda Tałanowa  Rosja 55:14,0 5 (1+2+1+1) +3:07,4
17 3 Joan Guetschow  Stany Zjednoczone 55:19,4 1 (0+0+0+1) +3:12,8
18 29 Adina Țuțulan-Șotropa  Rumunia 55:27,4 1 (0+0+0+1) +3:20,8
18 42 Lise Meloche  Kanada 55:27,4 2 (0+0+0+2) +3:20,8
20 33 Véronique Claudel  Francja 55:40,6 2 (0+0+2+0) +3:34,0
21 49 Hildegunn Fossen  Norwegia 55:55,4 3 (0+3+0+0) +3:48,8
22 39 Marija Manołowa  Bułgaria 55:58,2 2 (1+1+0+0) +3:51,6
23 13 Natalja Sinicyna  Rosja 55:58,7 4 (2+1+1+0) +3:52,1
24 63 Wang Jinfen  Chiny 56:00,8 5 (0+2+0+3) +3:54,2
25 61 Nathalie Santer  Włochy 56:07,4 8 (2+2+1+3) +4:00,8
26 30 Anfisa Riezcowa  Rosja 56:10,2 8 (1+1+3+3) +4:03,6
27 45 Eveli Peterson  Estonia 56:11,0 3 (0+2+0+1) +4:04,4
28 7 Iryna Kakujewa  Białoruś 56:12,0 6 (1+3+1+1) +4:05,4
29 31 Inna Szeszkil  Kazachstan 56:16,5 5 (1+3+1+0) +4:09,9
30 47 Ieva Volfa  Łotwa 57:03,8 5 (1+2+1+1) +4:57,2
31 62 Elin Kristiansen  Norwegia 57:04,2 3 (1+1+0+1) +4:57,6
32 12 Laura Tavares  Stany Zjednoczone 57:04,3 4 (1+1+1+1) +4:57,7
33 57 Beth Coats  Stany Zjednoczone 57:20,0 4 (1+1+1+1) +5:13,4
34 50 Iveta Knížková  Czechy 57:23,7 6 (2+1+2+1) +5:17,1
35 41 Eva Háková  Czechy 57:43,2 6 (2+0+4+0) +5:36,6
36 8 Simone Greiner-Petter-Memm  Niemcy 58:06,5 7 (1+2+2+2) +5:59,9
37 23 Jiřina Pelcová  Czechy 58:07,3 3 (1+0+0+2) +6:00,7
38 5 Tuija Sikiö  Finlandia 58:13,1 5 (2+1+2+0) +6:06,5
39 43 Song Aiqin  Chiny 58:25,0 5 (1+0+1+3) +6:18,4
40 69 Soňa Mihoková  Słowacja 58:46,5 7 (1+2+2+2) +6:39,9
41 54 Iwa Szkodrewa  Bułgaria 58:48,2 4 (2+0+2+0) +6:41,6
42 55 Krista Lepik  Estonia 58:54,9 5 (0+2+0+3) +6:48,3
43 1 Gunn Margit Andreassen  Norwegia 59:02,7 3 (0+2+1+0) +6:56,1
44 68 Andreja Grašić  Słowenia 59:09,3 9 (2+3+3+1) +7:02,7
45 16 Agata Suszka  Polska 59:13,2 4 (2+0+2+0) +7:06,6
46 28 Maria Schylander  Szwecja 59:14,2 3 (1+0+0+2) +7:07,6
47 20 Nadeżda Aleksiewa  Bułgaria 59:15,0 3 (0+1+1+1) +7:08,4
48 35 Mari Lampinen  Finlandia 59:16,9 6 (4+0+1+1) +7:10,3
49 38 Natalja Ryżenkowa  Białoruś 59:26,9 9 (2+3+1+3) +7:20,3
50 6 Irena Novotná  Czechy 59:29,0 4 (0+2+1+1) +7:22,4
51 17 Kristin Berg  Kanada 59:36,5 6 (3+1+1+1) +7:29,9
52 51 Helena Mikołajczyk  Polska 59:44,8 7 (3+1+0+3) +7:38,2
53 19 Jelena Všivtseva  Estonia 59:50,1 6 (2+0+3+1) +7:43,5
54 27 Yoshiko Honda  Japonia 1:00:00,5 6 (0+4+0+2) +7:53,9
55 60 Tuija Vuoksiala  Finlandia 1:00:09,3 6 (2+2+0+2) +8:02,7
56 18 Katja Holanti  Finlandia 1:00:13,6 7 (4+3+0+0) +8:07,0
57 26 Halina Pitoń  Polska 1:00:18,2 7 (2+2+2+1) +8:11,6
58 65 Christina Eklund  Szwecja 1:00:25,6 4 (2+0+1+1) +8:19,0
59 11 Anne Elvebakk  Norwegia 1:00:29,8 5 (2+2+1+0) +8:23,2
60 22 Catarina Eklund  Szwecja 1:00:38,4 5 (3+0+0+2) +8:31,8
61 25 Beatrix Holéczy  Węgry 1:00:43,9 4 (2+1+1+0) +8:37,3
62 48 Kazimiera Strolienė  Litwa 1:00:55,8 8 (2+3+1+2) +8:49,2
63 21 Mihaela Cârstoi  Rumunia 1:01:15,0 7 (1+1+1+4) +9:08,4
64 56 Sandra Paintin  Australia 1:01:21,7 7 (1+3+1+2) +9:15,1
65 9 Brigitta Bereczki  Węgry 1:02:14,2 7 (2+2+0+3) +10:07,6
66 32 Maria Giro  Argentyna 1:02:24,2 5 (0+1+3+1) +10:17,6
67 36 Jewgenija Roppel  Kirgistan 1:02:46,6 5 (1+1+0+3) +10:40,0
68 59 Elena Gorohova  Mołdawia 1:13:33,1 14 (3+3+4+4) +21:26,5
- 24 Ołena Petrowa  Ukraina DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]