Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – sprint mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sprint mężczyzn na ZIO 1998
1994 2002
Miejsce Nagano
Złoty medal Złoty medal Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Srebrny medal Srebrny medal Norwegia Frode Andresen
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Ville Räikkönen
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Biathlonowy sprint mężczyzn na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 na dystansie 10 km odbył się 18 lutego. Była to druga męska konkurencja biathlonowa podczas tych igrzysk. Zawody odbyły się na trasach w Nozawa Onsen, niedaleko Nagano. Do biegu zostało zgłoszonych 73 zawodników, wszyscy przystąpili do rywalizacji.

Tytułu mistrza olimpijskiego nie obronił Rosjanin Siergiej Czepikow, który podczas tych igrzysk startował wyłącznie w biegach narciarskich. Nowym mistrzem olimpijskim został Norweg Ole Einar Bjørndalen, srebrny medal wywalczył jego rodak, Frode Andresen, a trzecie miejsce zajął Ville Räikkönen z Finlandii.

Medaliści poprzednich igrzysk[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Rosja Siergiej Czepikow
Rosja (RUS)
Niemcy Ricco Groß
Niemcy (GER)
Rosja Siergiej Tarasow
Rosja (RUS)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strzelanie Strata
Gold medal icon.svg 37 Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 27:16,2 0 (0+0)
Silver medal icon.svg 61 Frode Andresen  Norwegia 28:17,8 2 (1+1) +1:01,6
Bronze medal icon.svg 73 Ville Räikkönen  Finlandia 28:21,7 1 (0+1) +1:05,5
4 72 Wiktor Majgurow  Rosja 28:36,0 0 (0+0) +1:19,8
5 64 Jēkabs Nākums  Łotwa 28:36,9 1 (1+0) +1:20,7
6 10 Oļegs Maļuhins  Łotwa 28:37,4 1 (0+1) +1:21,2
7 71 Frank Luck  Niemcy 28:40,3 1 (1+0) +1:24,1
8 19 Halvard Hanevold  Norwegia 28:40,8 2 (1+1) +1:24,6
9 53 Paavo Puurunen  Finlandia 28:44,0 0 (0+0) +1:27,8
10 67 Pieralberto Carrara  Włochy 28:44,2 2 (1+1) +1:28,0
11 38 Ludwig Gredler  Austria 28:44,3 2 (0+2) +1:28,1
12 14 Władimir Draczow  Rosja 28:46,4 1 (0+1) +1:30,2
13 2 Egil Gjelland  Norwegia 28:49,1 1 (1+0) +1:32,9
14 54 Wilfried Pallhuber  Włochy 28:50,1 1 (1+0) +1:33,9
15 45 Ivan Masařík  Czechy 28:58,6 2 (1+1) +1:42,4
16 20 Jože Poklukar  Słowenia 29:00,5 1 (0+1) +1:44,3
17 52 Ricco Groß  Niemcy 29:13,9 1 (0+1) +1:57,7
18 24 Dimitri Borovik  Estonia 29:19,4 1 (0+1) +2:03,2
19 45 Kyōji Suga  Japonia 29:19,4 2 (0+2) +2:03,2
20 18 Harri Eloranta  Finlandia 29:21,8 2 (1+1) +2:05,6
21 46 Fredrik Kuoppa  Szwecja 29:22,0 2 (0+2) +2:05,8
22 51 Siergiej Tarasow  Rosja 29:23,2 3 (2+1) +2:07,0
23 66 Wojciech Kozub  Polska 29:28,5 3 (2+1) +2:12,3
24 15 Dmitrij Pozdniakow  Kazachstan 29:30,1 0 (0+0) +2:13,9
25 16 Mikael Löfgren  Szwecja 29:31,6 1 (0+1) +2:15,4
26 28 Wiesław Ziemianin  Polska 29:34,4 1 (0+1) +2:18,2
27 41 Oleg Ryżenkow  Białoruś 29:38,2 2 (0+2) +2:22,0
28 40 Tomasz Sikora  Polska 29:40,8 1 (1+0) +2:24,6
29 11 Sven Fischer  Niemcy 29:47,1 2 (1+1) +2:30,9
30 57 Rusłan Łysenko  Ukraina 29:49,6 0 (0+0) +2:33,4
31 65 Walerij Iwanow  Kazachstan 29:58,8 5 (1+4) +2:42,6
32 42 Ilmārs Bricis  Łotwa 30:01,7 4 (2+2) +2:45,5
33 39 Tomaž Globočnik  Słowenia 30:04,4 3 (1+2) +2:48,2
34 1 Carsten Heymann  Niemcy 30:09,6 2 (0+2) +2:53,4
35 9 Hubert Leitgeb  Włochy 30:10,0 1 (1+0) +2:53,8
36 58 Indrek Tobreluts  Estonia 30:11,3 3 (1+2) +2:55,1
37 68 Ołeksij Ajdarow  Białoruś 30:12,3 2 (1+1) +2:56,1
38 62 Wolfgang Perner  Austria 30:13,5 4 (2+2) +2:57,3
39 12 Wolfgang Rottmann  Austria 30:16,0 2 (0+2) +2:59,8
40 69 Aleksander Grajf  Słowenia 30:24,2 3 (2+1) +3:08,0
41 47 Ľubomír Machyniak  Słowacja 30:30,3 1 (1+0) +3:14,1
42 6 Tomaž Žemva  Słowenia 30:32,1 1 (0+1) +3:15,9
43 26 Shuichi Sekiya  Japonia 30:33,4 3 (3+0) +3:17,2
44 33 Janno Prants  Estonia 30:33,4 3 (3+0) +3:17,2
45 44 Andrij Deryzemla  Ukraina 30:33,6 3 (1+2) +3:17,4
46 25 Wadim Saszurin  Białoruś 30:34,0 1 (1+0) +3:17,8
47 32 Mike Dixon  Wielka Brytania 30:34,4 0 (0+0) +3:18,2
48 59 Steve Cyr  Kanada 30:35,0 3 (3+0) +3:18,8
49 70 Dan Westover  Stany Zjednoczone 30:39,5 1 (1+0) +3:23,3
50 60 Thierry Dusserre  Francja 30:43,6 1 (1+0) +3:27,4
51 21 Zdeněk Vítek  Czechy 30:46,5 2 (1+1) +3:30,3
52 23 René Cattarinussi  Włochy 30:50,0 4 (1+3) +3:33,8
53 43 Petr Garabík  Czechy 30:51,3 3 (1+2) +3:35,1
54 36 Dmitrij Pantow  Kazachstan 30:51,8 3 (2+1) +3:35,6
55 4 Aleksandr Popow  Białoruś 30:53,0 2 (2+0) +3:36,8
56 7 Aleksiej Kobielew  Rosja 31:02,8 4 (2+2) +3:46,6
57 49 Georgi Kasabow  Bułgaria 31:09,5 0 (0+0) +3:53,3
58 30 Atanasios Tsakiris  Grecja 31:14,6 2 (1+1) +3:58,4
59 55 Liutauras Barila  Litwa 31:23,7 5 (4+1) +4:07,5
60 31 Jay Hakkinen  Stany Zjednoczone 31:31,6 3 (1+2) +4:15,4
61 63 Atsushi Kazama  Japonia 31:41,1 6 (2+4) +4:24,9
62 3 Reinhard Neuner  Austria 31:45,3 4 (1+3) +4:29,1
63 48 János Panyik  Węgry 31:50,0 1 (1+0) +4:33,8
64 8 Marius Ene  Rumunia 31:54,8 2 (2+0) +4:38,6
65 27 Aleksandr Tropnikow  Kirgistan 31:55,8 4 (3+1) +4:39,6
66 35 Kevin Quintilio  Kanada 32:32,6 3 (2+1) +5:16,4
67 5 Julien Robert  Francja 32:52,4 0 (0+0) +5:36,2
68 13 Mark Gee  Wielka Brytania 33:00,3 5 (4+1) +5:44,1
69 29 Andreas Heymann  Francja 33:06,9 2 (2+0) +5:50,7
70 22 Jeon Jae-won  Korea Południowa 35:09,5 6 (4+2) +7:53,3
71 17 Ion Bucsa  Mołdawia 36:33,8 6 (2+4) +9:17,6
- 34 Raphaël Poirée  Francja DNF 0 (4+ )
- 50 Jean-Marc Chabloz  Szwajcaria DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]