Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – bieg indywidualny kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg indywidualny kobiet
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 14 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Kompleks narciarsko-biathlonowy „Łaura”
Liczba zawodników 82
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Białoruś Darja Domraczawa

Szwajcaria Selina Gasparin

Białoruś Nadzieja Skardzina
Strona internetowa
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Sprint mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Sztafeta mieszana wyniki
Kwalifikacje

Biathlonowy bieg indywidualny kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbył się 14 lutego na kompleksie narciarsko-biathlonowym „Łaura” w Krasnaja Polana[1].

Mistrzynią olimpijską została Białorusinka Darja Domraczawa. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Selina Gasparin, a na trzeciej pozycji uplasowała się rodaczka zwyciężczyni – Nadzieja Skardzina.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
14 lutego Finał 15:00 18:00

Tło[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Zwyciężczyni Druga Trzecia Źródło
Wyniki biegu indywidualnego podczas zawodów Pucharu Świata w biathlonie 2013/2014
28 listopada Östersund Czechy Gabriela Soukalová Słowacja Anastasija Kuźmina Francja Marie-Laure Brunet [2]
10 stycznia Ruhpolding Czechy Gabriela Soukalová Białoruś Darja Domraczawa Czechy Veronika Vítková [3]
Wyniki biegu indywidualnego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
18 lutego Vancouver Norwegia Tora Berger Kazachstan Jelena Chrustalowa Białoruś Darja Domraczawa [4]
Wyniki biegu indywidualnego na mistrzostwach świata 2012
7 marca Ruhpolding Norwegia Tora Berger Francja Marie-Laure Brunet Szwecja Helena Ekholm [5]
Wyniki biegu indywidualnego na mistrzostwach świata 2013
13 lutego Nové Město na Moravě Norwegia Tora Berger Niemcy Andrea Henkel Ukraina Wałentyna Semerenko [6]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Bib Zawodniczka Reprezentacja Czas Minuty karne Strata
Gold medal icon.svg 13 Domraczawa, DarjaDarja Domraczawa  Białoruś 43:19,6 1 (0+1+0+0)
Silver medal icon.svg 27 Gasparin, SelinaSelina Gasparin  Szwajcaria 44:35,3 0 (0+0+0+0) +1:15,7
Bronze medal icon.svg 18 Skardzina, NadziejaNadzieja Skardzina  Białoruś 44:57,8 0 (0+0+0+0) +1:38,2
4. 30 Soukalová, GabrielaGabriela Soukalová  Czechy 45:17,1 2 (0+1+0+1) +1:57,5
5. 45 Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 45:34,0 2 (0+2+0+0) +2:14,4
6. 23 Vítková, VeronikaVeronika Vítková  Czechy 45:46,0 1 (0+0+0+1) +2:26,4
7. 62 Dżyma, JulijaJulija Dżyma  Ukraina 45:49,9 1 (0+1+0+0) +2:30,3
8. 25 Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna  Ukraina 45:59,5 1 (0+0+0+1) +2:39,9
9. 21 Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen  Finlandia 46:02,5 3 (0+1+0+2) +2:42,9
10. 57 Pałka, KrystynaKrystyna Pałka  Polska 46:27,3 0 (0+0+0+0) +3:07,7
11. 31 Gregorin, TejaTeja Gregorin  Słowenia 46:38,7 2 (1+0+0+1) +3:19,1
12. 50 Hojnisz, MonikaMonika Hojnisz  Polska 46:44,3 2 (1+0+0+1) +3:24,7
13. 63 Dahlmeier, LauraLaura Dahlmeier  Niemcy 46:45,7 1 (1+0+0+0) +3:26,1
14. 32 Oberhofer, KarinKarin Oberhofer  Włochy 46:46,6 2 (0+0+0+2) +3:27,0
DSQ[7] 2 Zajcewa, OlgaOlga Zajcewa  Rosja 47:06,9 2 (0+0+1+1) +3:47,3
15. 15 Berger, ToraTora Berger  Norwegia 47:12,6 3 (1+2+0+0) +3:53,0
16. 58 Brunet, Marie-LaureMarie-Laure Brunet  Francja 47:13,6 0 (0+0+0+0) +3:54,0
17. 10 Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 47:20,4 3 (0+1+1+1) +4:00,8
18. 1 Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko  Ukraina 47:28,2 2 (1+0+1+0) +4:08,6
19. 79 Sachenbacher-Stehle, EviEvi Sachenbacher-Stehle  Niemcy 47:30,4 3 (3+0+0+0) +4:10,8
20. 8 Tófalvi, ÉvaÉva Tófalvi  Rumunia 47:30,8 1 (0+0+1+0) +4:11,2
21. 43 Puskarčíková, EvaEva Puskarčíková  Czechy 47:34,6 1 (0+0+0+1) +4:15,0
22. 60 Dreissigacker, HannahHannah Dreissigacker  Stany Zjednoczone 47:51,7 2 (1+0+0+1) +4:32,1
23. 59 Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal  Norwegia 47:54,0 2 (0+0+0+2) +4:34,4
24. 61 Kalinczyk, LudmiłaLudmiła Kalinczyk  Białoruś 48:06,2 2 (0+1+0+1) +4:46,6
25. 80 Bolliet, MarineMarine Bolliet  Francja 48:12,1 2 (0+2+0+0) +4:52,5
26. 35 Kuźmina, AnastasijaAnastasija Kuźmina  Słowacja 48:14,1 4 (0+1+0+3) +4:54,5
27. 51 Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer  Austria 48:28,3 4 (1+1+1+1) +5:08,7
28. 37 Semerenko, WitaWita Semerenko  Ukraina 48:29,2 3 (0+0+0+3) +5:09,6
29. 3 Imrie, MeganMegan Imrie  Kanada 48:32,7 2 (1+0+1+0) +5:13,1
30. 14 Nowakowska-Ziemniak, WeronikaWeronika Nowakowska-Ziemniak  Polska 48:35,2 4 (1+1+2+0) +5:15,6
31. 78 Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń  Polska 48:44,1 2 (1+1+0+0) +5:24,5
32. 7 Gasparin, ElisaElisa Gasparin  Szwajcaria 48:46,9 3 (1+1+1+0) +5:27,3
33. 5 Dunklee, SusanSusan Dunklee  Stany Zjednoczone 48:54,1 5 (1+1+2+1) +5:34,5
34. 47 Pisarawa, NadziejaNadzieja Pisarawa  Białoruś 48:55,4 3 (0+3+0+0) +5:35,8
35. 33 Hauser, LisaLisa Hauser  Austria 48:56,4 1 (0+0+0+1) +5:36,8
36. 66 Cadurisch, IreneIrene Cadurisch  Szwajcaria 49:01,0 1 (0+0+1+0) +5:41,4
37. 24 Hildebrand, FranziskaFranziska Hildebrand  Niemcy 49:06,4 2 (0+2+0+0) +5:46,8
38. 19 Dorin Habert, MarieMarie Dorin Habert  Francja 49:06,5 4 (2+1+0+1) +5:46,9
39. 53 Usanowa, DarjaDarja Usanowa  Kazachstan 49:13,5 2 (1+0+0+1) +5:53,9
40. 70 Wiszniewska, GalinaGalina Wiszniewska  Kazachstan 49:26,9 2 (1+1+0+0) +6:07,3
41. 20 Rasimovičiūtė, DianaDiana Rasimovičiūtė  Litwa 49:32,5 3 (1+1+0+1) +6:12,9
42. 64 Runggaldier, AlexiaAlexia Runggaldier  Włochy 49:35,6 1 (1+0+0+0) +6:16,0
43. 52 Lehtla, KadriKadri Lehtla  Estonia 49:44,8 2 (1+0+1+0) +6:25,2
44. 74 Gontier, NicoleNicole Gontier  Włochy 49:51,2 4 (0+1+2+1) +6:31,6
45. 54 Zhang Yan  Chińska Republika Ludowa 49:57,0 0 (0+0+0+0) +6:37,4
46. 11 Chrustalowa, JelenaJelena Chrustalowa  Kazachstan 50:00,1 3 (2+1+0+0) +6:40,5
47. 28 Soulié, LaureLaure Soulié  Andora 50:04,2 3 (1+1+0+1) +6:44,6
48. 82 Podczufarowa, OlgaOlga Podczufarowa  Rosja 50:13,3 2 (0+1+0+1) +6:53,7
49. 49 Gereková, JanaJana Gereková  Słowacja 50:20,8 5 (0+1+1+3) +7:01,2
50. 83 Heinicke, MeganMegan Heinicke  Kanada 50:26,8 4 (3+0+0+1) +7:07,2
51. 17 Suzuki, FuyukoFuyuko Suzuki  Japonia 50:27,4 3 (0+1+0+2) +7:07,8
DSQ[8] 48 Romanowa, JanaJana Romanowa  Rosja 50:42,1 4 (1+1+2+0) +7:22,5
52. 39 Padial, VictoriaVictoria Padial  Hiszpania 50:48,5 3 (1+0+1+1) +7:28,9
53. 41 Studebaker, SaraSara Studebaker  Stany Zjednoczone 50:53,4 4 (2+1+1+0) +7:33,8
54. 55 Flatland, Ann KristinAnn Kristin Flatland  Norwegia 51:00,0 4 (1+2+0+1) +7:40,4
55. 4 Tang Jialin  Chińska Republika Ludowa 51:03,7 3 (0+1+0+2) +7:44,1
56. 65 Gaim, GreteGrete Gaim  Estonia 51:28,5 2 (0+0+0+2) +8:08,9
57. 76 Chrapánová, MartinaMartina Chrapánová  Słowacja 52:00,5 5 (2+0+1+2) +8:40,9
58. 68 Landová, JitkaJitka Landová  Czechy 52:05,7 6 (2+1+2+1) +8:46,1
59. 67 Głazyrina, JekatierinaJekatierina Głazyrina  Rosja 52:13,7 4 (1+0+2+1) +8:54,1
60. 46 Gasparin, AitaAita Gasparin  Szwajcaria 52:14,9 5 (1+3+1+0) +8:55,3
61. 44 Kocher, ZinaZina Kocher  Kanada 53:00,7 8 (1+4+0+3) +9:41,1
62. 81 Barnes, LannyLanny Barnes  Stany Zjednoczone 53:02,2 3 (1+0+1+1) +9:42,6
63. 84 Raikowa, AlinaAlina Raikowa  Kazachstan 53:15,6 3 (1+0+1+1) +9:56,0
64. 71 Poliaková, TeréziaTerézia Poliaková  Słowacja 53:19,8 6 (0+3+1+2) +10:00,2
65. 73 Crawford, RosannaRosanna Crawford  Kanada 53:29,8 5 (2+1+1+1) +10:10,2
66. 77 Kobayashi, MikiMiki Kobayashi  Japonia 54:01,0 4 (1+2+1+0) +10:41,4
67. 26 Mun Ji-hee  Korea Południowa 54:06,7 3 (0+0+2+1) +10:47,1
68. 56 Szőcs, EmőkeEmőke Szőcs  Węgry 54:12,3 6 (1+1+1+3) +10:52,7
69. 6 Lightfoot, AmandaAmanda Lightfoot  Wielka Brytania 54:38,1 5 (1+2+1+1) +11:18,5
70. 29 Stojanowa, DesisławaDesisława Stojanowa  Bułgaria 54:41,1 6 (1+2+0+3) +11:21,5
71. 9 Talihärm, JohannaJohanna Talihärm  Estonia 55:16,5 6 (2+1+0+3) +11:56,9
72. 75 Yurlova, DariaDaria Yurlova  Estonia 55:18,0 6 (0+2+2+2) +11:58,4
73. 42 Nakajima, YukiYuki Nakajima  Japonia 56:00,2 6 (3+2+1+0) +12:40,6
74. 12 Mourão, JaquelineJaqueline Mourão  Brazylia 57:22,6 7 (1+2+3+1) +14:03,0
75. 72 Song Na  Chińska Republika Ludowa 59:43,3 6 (0+2+2+2) +16:23,7
76. 36 Glanville, LucyLucy Glanville  Australia 1:01:00,7 4 (1+0+1+2) +17:41,1
16 Juškāne, ŽannaŽanna Juškāne  Łotwa DNF 6 (2+2+2) DNF
34 Karišik, TanjaTanja Karišik  Bośnia i Hercegowina DNF 1 (1) DNF
38 Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy DNF 5 (2+3) DNF
69 Suzuki, RinaRina Suzuki  Japonia DNF 2 (0+2) DNF
22 Laukkanen, MariMari Laukkanen  Finlandia DNS
40 Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy DNS

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-02].
  2. E.ON IBU WORLD CUP 1 – Oestersund (SWE) (ang.). 28 listopada 2013. [dostęp 2014-02-02].
  3. E.ON IBU WORLD CUP 5 – Ruhpolding (GER) (ang.). 10 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-02].
  4. OLYMPIC WINTER GAMES – Vancouver (CAN) (ang.). 18 lutego 2010. [dostęp 2014-02-02].
  5. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS – Ruhpolding (GER) (ang.). 7 marca 2012. [dostęp 2014-02-02].
  6. IBU WORLD CHAMPIONSHIPS BIATHLON 2013 – Nove Mesto (CZE) (ang.). 13 lutego 2013. [dostęp 2013-02-02].
  7. Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Olga-Zaytseva (ang.). olympics.org. [dostęp 2017-12-13].
  8. SML-014-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Yana-Romanova (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]