Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Olympic rings without rims.svg
Biathlon pictogram.svg

Zawody w biathlonie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2020 odbywały się w dniach 11–15 stycznia 2020 roku.

Zawodnicy i zawodniczki walczyli w czterech konkurencjach: w biegu indywidualnym, pojedynczej sztafecie mieszanej, sprincie oraz w sztafecie mieszanej. Łącznie rozdanych zostało sześć kompletów medali. Zawody, do których przystąpiło 196 zawodników z 39 państw, rozgrywano w Prémanon, a areną zmagań było Les Tuffes Nordic Centre[1].

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina[a] Miejscowość Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
11 stycznia 2020 10:30 Prémanon Bieg indywidualny dziewcząt Rosja Alona Mochowa Francja Jeanne Richard Białoruś Julija Kawaleuska
11 stycznia 2020 13:30 Prémanon Bieg indywidualny chłopców Rosja Oleg Domiczek Austria Lukas Haslinger Francja Mathieu Garcia
12 stycznia 2020 10:30 Prémanon Pojedyncza sztafeta mieszana  Francja
Jeanne Richard
Mathieu Garcia
 Włochy
Linda Zingerle
Marco Barale
 Szwecja
Sara Andersson
Oscar Andersson
14 stycznia 2020 10:30 Prémanon Sprint chłopców Polska Marcin Zawół Rosja Dienis Irodow Norwegia Vegard Thon
14 stycznia 2020 13:30 Prémanon Sprint dziewcząt Rosja Alona Mochowa Rosja Anastasija Zienowa Austria Anna Andexer
15 stycznia 2020 10:30 Prémanon Sztafeta mieszana  Włochy
Martina Trabucchi
Linda Zingerle
Nicolò Betemps
Marco Barale
 Rosja
Alona Mochowa
Anastasija Zienowa
Dienis Irodow
Oleg Domiczek
 Francja
Fany Bertrand
Léonie Jeannier
Théo Guiraud-Poillot
Mathieu Garcia

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta[edytuj | edytuj kod]

Bieg Indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer Zawodniczka Kraj Czas Strzelanie Strata
Gold medal icon.svg 17 Alona Mochowa  Rosja 32:26.7 2 (1+0+0+1)
Silver medal icon.svg 53 Jeanne Richard  Francja 33:30.5 2 (0+0+1+1) +1:03.8
Bronze medal icon.svg 16 Julija Kawaleuska  Białoruś 33:59.5 3 (0+2+1+0) +1:32.8
4 37 Martina Trabucchi  Włochy 34:11.1 2 (0+2+0+0) +1:44.4
5 30 Johanna Puff  Niemcy 34:14.7 2 (1+0+0+1) +1:48.0
6 94 Léonie Jeannier  Francja 34:46.4 4 (1+1+1+1) +2:19.7
7 84 Gunn Kristi Stensaker Tvinnereim  Norwegia 34:53.6 3 (0+1+1+1) +2:26.9
8 88 Femke Kramer  Austria 35:11.3 4 (1+1+0+2) +2:44.6
9 8 Gro Njølstad Randby  Norwegia 35:22.1 5 (1+1+1+2) +2:55.4
10 13 Linda Zingerle  Włochy 35:25.7 6 (1+1+2+2) +2:59.0
11 4 Fany Bertrand  Francja 35:27.8 5 (3+0+1+1) +3:01.1
12 61 Gabriela Masaříková  Czechy 35:29.5 4 (1+1+0+2) +3:02.8
13 89 Martina Giordano  Włochy 35:31.8 2 (0+1+0+1) +3:05.1
14 21 Lara Wagner  Austria 35:44.3 5 (1+3+1+0) +3:17.6
15 29 Demi Heinsoo  Estonia 35:46.7 4 (1+1+0+2) +3:20.0
16 77 Arina Sołdatowa  Rosja 35:55.7 3 (1+1+1+0) +3:29.0
17 63 Valentina Dimitrova  Bułgaria 36:20.0 5 (2+3+0+0) +3:53.3
18 85 Kaisa Bosek  Stany Zjednoczone 36:30.8 2 (0+0+2+0) +4:04.1
19 70 Anna Andexer  Austria 36:34.2 6 (2+3+0+1) +4:07.5
92 Zuzana Doležalová  Czechy 36:34.2 5 (3+0+0+2) +4:07.5
21 6 Ema Kapustová  Słowacja 36:44.7 5 (0+3+1+1) +4:18.0
22 43 Synne Herheim  Norwegia 36:50.9 8 (1+2+3+2) +4:24.2
23 14 Chiara Arnet  Szwajcaria 37:01.1 5 (1+0+1+3) +4:34.4
24 90 Lara Berwert  Szwajcaria 37:07.4 5 (3+0+1+1) +4:40.7
25 67 Marlene Fichtner  Niemcy 37:08.4 4 (0+3+1+0) +4:41.7
26 48 Klaudia Topór  Polska 37:22.6 5 (0+1+1+3) +4:55.9
27 78 Hanna Skrypko  Ukraina 37:25.3 4 (2+0+1+1) +4:58.6
28 96 Hannah Schlickum  Niemcy 37:26.8 4 (0+2+1+1) +5:00.1
29 22 Sara Andersson  Szwecja 37:31.1 6 (0+2+1+3) +5:04.4
30 23 Ding Yuhuan  Chiny 37:43.8 6 (1+2+2+1) +5:17.1
31 51 Kristina Pawluszina  Rosja 37:43.9 6 (1+3+0+2) +5:17.2
32 46 Pascale Paradis  Kanada 37:49.3 7 (2+2+2+1) +5:22.6
33 81 Chloé Bened  Francja 37:51.6 8 (2+3+0+3) +5:24.9
34 75 Justyna Panterałka  Polska 37:54.1 5 (0+1+1+3) +5:27.4
35 86 Sara Scattolo  Włochy 37:54.2 6 (1+2+1+2) +5:27.5
36 74 Barbora Skačanová  Słowacja 38:02.4 5 (0+2+1+2) +5:35.7
37 64 Jenna Sherrington  Kanada 38:09.0 6 (1+2+1+2) +5:42.3
38 97 Anastasija Zienowa  Rosja 38:13.0 8 (4+1+1+2) +5:46.3
39 3 Shawna Pendry  Wielka Brytania 38:13.7 6 (0+2+1+3) +5:47.0
40 5 Kateřina Pavlů  Czechy 38:22.3 6 (1+3+1+1) +5:55.6
41 45 Kaja Zorc  Słowenia 38:27.3 8 (1+3+2+2) +6:00.6
42 11 Anna Nędza-Kubiniec  Polska 38:30.8 8 (2+3+1+2) +6:04.1
43 50 Wilma Björn  Szwecja 38:36.0 6 (2+1+1+2) +6:09.3
44 58 Tetiana Prodan  Ukraina 38:36.5 6 (0+2+2+2) +6:09.8
45 69 Darja Kabiszawa  Białoruś 38:53.3 5 (1+2+0+2) +6:26.6
46 83 Marlene Perren  Szwajcaria 38:57.8 7 (0+2+1+4) +6:31.1
47 26 Luka Miskin  Australia 39:06.5 5 (0+2+0+3) +6:39.8
48 38 Choi Yoo-nah  Korea Południowa 39:07.2 4 (1+2+0+1) +6:40.5
49 60 Nathalie Horstmann  Niemcy 39:09.6 7 (1+3+0+3) +6:42.9
50 40 Victoria Mellitzer  Austria 39:13.0 8 (3+2+2+1) +6:46.3
51 24 Daria Skriabina  Ukraina 39:14.8 6 (0+3+0+3) +6:48.1
52 9 Lena Repinc  Słowenia 39:25.7 10 (1+3+3+3) +6:59.0
53 93 Wiktorija Żukowska  Ukraina 39:37.5 4 (1+1+1+1) +7:10.8
54 95 Herborg Idland  Norwegia 39:55.6 7 (0+2+1+4) +7:28.9
55 49 Margaret Madigan  Stany Zjednoczone 39:59.8 8 (3+2+1+2) +7:33.1
56 42 Līva Šahno  Łotwa 40:06.1 5 (1+1+0+3) +7:39.4
57 12 Lora Hristova  Bułgaria 40:23.7 9 (3+2+3+1) +7:57.0
58 79 Svatava Mikysková  Czechy 40:25.1 9 (3+3+2+1) +7:58.4
59 68 Miia Utsal  Estonia 40:28.3 5 (1+2+0+2) +8:01.6
60 71 Chelsey Johnson  Australia 40:33.6 2 (0+2+0+0) +8:06.9
61 20 Mine Kılıç  Turcja 40:39.4 7 (2+2+1+2) +8:12.7
62 41 Lisbeth Liiv  Estonia 40:44.3 11 (3+1+4+3) +8:17.6
63 72 Klara Andersson  Szwecja 40:44.6 6 (1+2+2+1) +8:17.9
64 33 Naomi Walch  Kanada 40:49.4 8 (4+0+4+0) +8:22.7
65 19 Uljana Ardalionowa  Kazachstan 40:55.6 8 (3+2+0+3) +8:28.9
66 28 Misa Sasaki  Japonia 40:58.3 7 (2+3+1+1) +8:31.6
67 66 Arina Kuprjianowa  Kazachstan 41:04.2 10 (3+3+3+1) +8:37.5
68 65 Kaja Marič  Słowenia 41:35.4 13 (3+3+3+4) +9:08.7
69 35 Maja Lapkass  Stany Zjednoczone 41:38.3 10 (1+4+2+3) +9:11.6
70 82 Lora Radkovska  Bułgaria 41:54.7 6 (2+0+1+3) +9:28.0
71 39 Yara Burkhalter  Szwajcaria 41:56.1 9 (2+2+2+3) +9:29.4
72 36 Sára Pacerová  Słowacja 42:25.3 11 (2+4+1+4) +9:58.6
73 52 Włada Wassiłłczenko  Kazachstan 42:29.2 12 (3+3+3+3) +10:02.5
74 2 Andrea Csutak  Rumunia 42:34.3 8 (2+4+0+2) +10:07.6
75 25 Anniina Rantala  Finlandia 43:03.3 12 (4+3+2+3) +10:36.6
76 47 Kamilė Jakubauskaitė  Litwa 43:30.2 5 (1+2+0+2) +11:03.5
44 Isabella Moon  Australia 43:30.2 10 (3+5+0+2) +11:03.5
78 54 Kurea Matsuoka  Japonia 43:44.6 7 (3+1+2+1) +11:17.9
79 18 Viktorija Augulytė  Litwa 43:46.9 7 (3+2+1+1) +11:20.2
80 59 Nefeli Tita  Grecja 43:55.8 9 (2+1+3+3) +11:29.1
81 10 Signe Miķelsone  Łotwa 44:11.7 10 (2+3+4+1) +11:45.0
82 73 Anastasija Nedaivodina  Łotwa 44:38.6 7 (2+1+2+2) +12:11.9
83 32 Ioanna Kotsalou  Grecja 45:07.5 10 (3+4+0+3) +12:40.8
84 56 Wiktorija Szaszkowa  Białoruś 45:12.6 13 (5+4+2+2) +12:45.9
85 57 Nika Jagečić  Chorwacja 45:16.8 13 (1+5+4+3) +12:50.1
86 62 Blanka Borbély  Rumunia 45:26.9 9 (1+4+0+4) +13:00.2
87 31 Byambasuren Chuluunbat  Mongolia 46:48.2 11 (3+2+4+2) +14:21.5
88 80 Zsulett Demian  Rumunia 47:13.5 10 (2+1+4+3) +14:46.8
89 15 Doris Barićevac  Chorwacja 47:34.2 14 (3+3+4+4) +15:07.5
90 87 Konstantina Charalampou  Grecja 47:51.3 8 (2+3+1+2) +15:24.6
91 34 Ana Marija Zafirovska  Macedonia Północna 51:11.9 10 (5+2+3+0) +18:45.2
92 7 Taynara da Silva  Brazylia 53:23.9 13 (2+2+4+5) +20:57.2
93 27 Antonia Cebotari  Mołdawia 54:33.6 13 (1+4+4+4) +22:06.9
DSQ 91 Luka Mackevičiūtė  Litwa Zdyskwalifikowane
1 Jelena Bondariec  Kirgistan
55 Anni Hyvärinen  Finlandia
DNF 76 Olivia Halme  Finlandia Nie ukończyła

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Rosja 3 3 0 6
2.  Francja 1 1 2 4
3.  Włochy 1 1 0 2
4.  Polska 0 0 1 1
5.  Austria 0 1 1 2
6.  Białoruś 0 0 1 1
6.  Norwegia 0 0 1 1
6.  Szwecja 0 0 1 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Czasu miejscowego.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Biathlon – Competition Schedule, lausanne2020.sport [dostęp 2020-05-29].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]