Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011 - 10 km techniką klasyczną kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
10 km techniką klasyczną MŚ 2011
ilustracja
Złoty medal Złoty medal Norwegia Marit Bjørgen
Srebrny medal Srebrny medal Polska Justyna Kowalczyk
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Aino-Kaisa Saarinen

10 km techniką klasyczną był jedną z konkurencji XXXV Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Odbył się 1 marca 2011, wygrała go Marit Bjørgen.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Numer Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal with cup.svg 66 Marit Bjørgen  Norwegia 27:39.3
Silver medal with cup.svg 67 Justyna Kowalczyk  Polska 27:43.4 +4.1
Bronze medal with cup.svg 62 Aino-Kaisa Saarinen  Finlandia 27:49.0 +9.7
4 64 Therese Johaug  Norwegia 28:03.0 +23.7
5 59 Krista Lähteenmäki  Finlandia 28:03.2 +23.9
6 42 Pirjo Muranen  Finlandia 28:06.1 +26.8
7 65 Marianna Longa  Włochy 28:08.2 +28.9
8 46 Kerttu Niskanen  Finlandia 28:29.0 +49.7
9 55 Vibeke Skofterud  Norwegia 28:40.2 +1:00.9
10 53 Kristin Størmer Steira  Norwegia 28:42.9 +1:03.6
11 63 Charlotte Kalla  Szwecja 28:46.7 +1:07.4
12 57 Julija Czekalowa  Rosja 28:51.8 +1:12.5
13 58 Petra Majdič  Słowenia 28:55.7 +1:16.4
14 60 Anna Haag  Szwecja 29:00.1 +1:20.8
15 40 Kateřina Smutná  Austria 29:08.8 +1:29.5
16 54 Wałentyna Szewczenko  Ukraina 29:09.4 +1:30.1
17 52 Masako Ishida  Japonia 29:12.9 +1:33.6
18 61 Riitta-Liisa Roponen  Finlandia 29:22.9 +1:43.6
19 45 Alija Iksanowa  Rosja 29:27.7 +1:48.4
20 39 Jelena Kołomina  Kazachstan 29:31.6 +1:52.3
21 47 Walentina Nowikowa  Rosja 29:36.8 +1:57.5
22 56 Katrin Zeller  Niemcy 29:36.9 +1:57.6
23 50 Laure Barthélémy  Francja 29:46.1 +2:06.8
24 43 Swietłana Małachowa  Kazachstan 29:49.3 +2:10.0
25 35 Sara Lindborg  Szwecja 29:52.1 +2:12.8
26 36 Swietłana Nikołajewa  Rosja 29:52.3 +2:13.0
27 37 Holly Brooks  Stany Zjednoczone 29:54.2 +2:14.9
28 48 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 30:02.1 +2:22.8
29 26 Sadie Bjornsen  Stany Zjednoczone 30:06.8 +2:27.5
30 33 Alena Sannikawa  Białoruś 30:14.4 +2:35.1
31 27 Tatjana Roszina  Kazachstan 30:20.1 +2:40.8
32 49 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 30:21.2 +2:41.9
33 29 Doris Trachsel  Szwajcaria 30:24.8 +2:45.5
34 38 Virginia De Martin Topranin  Włochy 30:31.8 +2:52.5
35 41 Kateryna Hryhorenko  Ukraina 30:36.5 +2:57.2
36 16 Łada Nesterenko  Ukraina 30:38.6 +2:59.3
37 31 Daria Gaiazova  Kanada 30:38.8 +2:59.5
38 28 Laura Orgué  Hiszpania 30:44.5 +3:05.2
39 25 Perianne Jones  Kanada 30:44.6 +3:05.3
40 12 Zoja Zawiedieiewa  Ukraina 30:45.4 +3:06.1
41 22 Vesna Fabjan  Słowenia 30:46.1 +3:06.8
42 30 Lucia Anger  Niemcy 30:46.3 +3:07.0
43 44 Denise Herrmann  Niemcy 30:47.4 +3:08.1
44 13 Anja Eržen  Słowenia 30:57.4 +3:18.1
45 19 Laura Rohtla  Estonia 31:02.5 +3:23.2
46 20 Alenka Čebašek  Słowenia 31:03.8 +3:24.5
47 32 Paulina Maciuszek  Polska 31:12.3 +3:33.0
48 23 Triin Ojaste  Estonia 31:14.2 +3:34.9
49 14 Oksana Jacka  Kazachstan 31:14.6 +3:35.3
50 21 Mónika György  Rumunia 31:15.0 +3:35.7
51 15 Ida Sargent  Stany Zjednoczone 31:19.3 +3:40.0
52 17 Chandra Crawford  Kanada 31:22.7 +3:43.4
53 24 Michiko Kashiwabara  Japonia 31:33.5 +3:54.2
54 18 Ewelina Marcisz  Polska 31:48.5 +4:09.2
55 11 Agnieszka Szymańczak  Polska 31:54.9 +4:15.6
56 34 Brooke Gosling  Kanada 32:27.7 +4:48.4
57 10 Teodora Malczewa  Bułgaria 33:40.0 +6:00.7
58 7 Ingrida Ardišauskaitė  Litwa 33:42.7 +6:03.4
59 6 Vedrana Malec  Chorwacja 34:04.2 +6:24.9
60 9 Rosamund Musgrave  Wielka Brytania 34:17.3 +6:38.0
61 3 Nina Broznić  Chorwacja 34:42.7 +7:03.4
62 5 Jaqueline Mourão  Brazylia 35:07.1 +7:27.8
63 8 Niviaq Chemnitz Berthelsen  Dania 35:37.4 +7:58.1
64 2 Syuzanna Varosyan  Armenia 36:49.9 +9:10.6
65 1 Mirlene Picin  Brazylia 36:51.6 +9:12.3
66 4 Sarah Young  Wielka Brytania 36:59.4 +9:20.1
51 Alena Procházková  Słowacja DNS

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Numer Zawodnik Państwo Czas Strata Nota
1 16 Niviaq Chemnitz Berthelsen  Dania 17:45.9 Q
2 11 Nina Broznić  Chorwacja 18:27.7 +41.8 Q
3 15 Ingrida Ardišauskaitė  Litwa 18:34.8 +48.9 Q
4 14 Vedrana Malec  Chorwacja 18:38.8 +52.9 Q
5 9 Lina Kreivėnaitė  Litwa 19:03.4 +1:17.5 Q
6 12 Sarah Young  Wielka Brytania 19:05.6 +1:19.7 Q
7 13 Jaqueline Mourão  Brazylia 19:15.2 +1:29.3 Q
8 10 Syuzanna Varosyan  Armenia 19:59.6 +2:13.7 Q
9 7 Mirlene Picin  Brazylia 20:20.4 +2:34.5 Q
10 1 Irina Kodiakowa  Kirgistan 20:21.6 +2:35.7 Q
11 4 Ágnes Simon  Węgry 20:33.1 +2:47.2
12 2 Ildiko Papp  Węgry 21:00.4 +3:14.5
13 6 Vera Viczián  Węgry 21:01.5 +3:15.6
14 8 Valya Varosyan  Armenia 21:52.6 +4:06.7
15 3 Orsolya Marosffy  Węgry 23:05.4 +5:19.5
16 5 Olga Reszeczowa  Kirgistan 24:43.1 +6:57.2

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]