Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015 – bieg indywidualny kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cross country skiing pictogram.svg
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015

Biegi narciarskie
Bieg indywidualny techniką dowolną kobiet
Złoty medal Szwecja Charlotte Kalla
Srebrny medal Stany Zjednoczone Jessica Diggins
Brązowy medal Stany Zjednoczone Caitlin Gregg
Biegi narciarskie na
Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Bieg indywidualny techniką dowolną kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015. 18 lutego odbyły się eliminacje (na dystansie 5 kilometrów), natomiast bieg finałowy odbył się 24 lutego w szwedzkim Falun, w którym zaprezentowało się 71 biegaczek z 31 państw.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Strata Uwagi
1. 41 Chi Chunxue  Chiny 13:33,8 Q
2. 12 Tanja Karišik  Bośnia i Hercegowina 14:23,1 +49,3 Q
3. 43 Casey Wright  Australia 14:41,3 +1:07,5 Q
4. 45 Anna Trnka  Australia 14:41,6 +1:07,8 Q
5. 39 Anda Muižniece  Łotwa 14:43,5 +1:09,7 Q
6. 35 Inga Paškosvka  Łotwa 15:11,1 +1:37,3 Q
7. 30 Ildikó Papp  Węgry 15:12,9 +1:39,1 Q
8. 32 Rosana Kiroska  Macedonia Północna 15:18,7 +1:44,9 Q
9. 37 Laima Klauža  Łotwa 15:20,8 +1:47,0 Q
10. 44 Katia Galystian  Armenia 15:23,0 +1:49,2 Q
11. 19 Ariuntungalag Enkhbayar  Mongolia 15:41,5 +2:07,7
12. 36 Neda Bukovskytė  Litwa 15:43,7 +2:09,9
13. 34 Tzvetelina Pavlova  Bułgaria 15:56,4 +2:22,6
14. 25 Ágnes Simon  Węgry 15:59,3 +2:25,5
15. 21 Laura Csúcs-Fenyvesi  Węgry 16:06,8 +2:33,0
16. 33 Anja Ilić  Serbia 16:10,3 +2:36,5
17. 26 Ugnė Kastanauskaitė  Litwa 16:11,9 +2:38,1
18. 13 Melina Meyer Megulas  Grecja 16:14,5 +2:40,7
19. 14 Regina Bertóti  Węgry 16:16,0 +2:42,2
20. 7 Vaska Blagoeva  Bułgaria 16:16,4 +2:42,6
21. 11 Khaliunaa Jadambaa  Mongolia 16:19,7 +2:45,9
22. 22 Mirlene Picin  Brazylia 16:23,1 +2:49,3
23. 40 Anna Mchitarjan  Armenia 16:27,0 +2:53,2
24. 42 Samaneh Beirami Baher  Iran 16:32,7 +2:58,9
25. 31 Petja Stojczewa  Bułgaria 16:35,0 +3:01,2
26. 23 Katarina Bogdanović  Bośnia i Hercegowina 16:52,8 +3:19,0
27. 24 Marija Bulatović  Czarnogóra 16:55,0 +3:21,2
28. 17 Sara Mumović  Bośnia i Hercegowina 16:56,3 +3:22,5
2 Doina Cravcenco  Mołdawia
30. 38 Lilit Tonoyan  Armenia 17:12,1 +3:38,3
31. 20 Maida Drndić  Serbia 17:13,0 +3:39,2
32. 18 Teodora Đukić  Bośnia i Hercegowina 17:16,8 +3:43,0
33. 16 Marija Kołaroska  Macedonia Północna 17:21,8 +3:48,0
34. 3 Martyna Biliūnaitė  Litwa 17:37,3 +4:03,5
35. 27 Georgia Nimpiti  Grecja 17:39,7 +4:05,9
36. 29 Farzane Rezasoltani  Iran 17:52,5 +4:18,7
37. 28 Haykanush Yeritsyan  Armenia 18:29,1 +4:55,3
38. 6 Jelena Bulatović  Czarnogóra 19:38,2 +6:04,4
39. 9 Kunduz Abdykadyrova  Kirgistan 19:44,0 +6:10,2
40. 10 Juliana Tcaciova  Mołdawia 20:52,6 +7:18,8
41. 4 Dumitrita Ciobanu  Mołdawia 26:02,8 +12:29,0
42. 5 Alina Lukianova  Kirgistan 27:52,6 +14:18,8
1 Makeleta Stephan  Tonga DNF
15 Alexandra Camenscic  Mołdawia DNS
8 Viktoriia Shaiakhmedova  Kirgistan

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Rezultat Strata
1. 49 Kalla, CharlotteCharlotte Kalla  Szwecja 25:08,8
2. 37 Diggins, JessicaJessica Diggins  Stany Zjednoczone 25:49,8 +41,0
3. 3 Gregg, CaitlinCaitlin Gregg  Stany Zjednoczone 25:55,7 +46,9
4. 27 Rydqvist, MariaMaria Rydqvist  Szwecja 25:57,4 +48,6
5. 5 Faivre-Picon, AnoukAnouk Faivre-Picon  Francja 26:04,0 +55,2
6. 15 von Siebenthal, NathalieNathalie von Siebenthal  Szwajcaria 26:08,0 +59,2
7. 11 Ishida, MasakoMasako Ishida  Japonia 26:11,3 +1:02,5
8. 47 Niskanen, KerttuKerttu Niskanen  Finlandia 26:13,4 +1:04,6
9. 7 Boner, SerainaSeraina Boner  Szwajcaria 26:14,6 +1:05,8
10. 53 Stephen, LizLiz Stephen  Stany Zjednoczone 26:15,2 +1:06,4
11. 1 Kobayashi, YukiYuki Kobayashi  Japonia 26:21,3 +1:12,5
12. 21 Thomas Hugue, CoralineCoraline Thomas Hugue  Francja 26:23,1 +1:14,3
13. 2 Piller, MarinaMarina Piller  Włochy 26:26,4 +1:17,6
14. 25 Jaśkowiec, SylwiaSylwia Jaśkowiec  Polska 26:27,8 +1:19,0
15. 4 Randall, KikkanKikkan Randall  Stany Zjednoczone 26:34,0 +1:25,2
16. 45 Wikén, EmmaEmma Wikén  Szwecja 26:34,7 +1:25,9
17. 17 Żukowa, NataljaNatalja Żukowa  Rosja 26:36,2 +1:27,4
18. 23 Aymonier, CéliaCélia Aymonier  Francja 26:43,9 +1:35,1
19. 41 Roponen, Riitta-LiisaRiitta-Liisa Roponen  Finlandia 26:53,6 +1:44,8
20. 31 Pärmäkoski, KristaKrista Pärmäkoski  Finlandia 26:57,7 +1:48,9
21. 9 Debertolis, IlariaIlaria Debertolis  Włochy 26:58,3 +1:49,5
22. 61 Weng, HeidiHeidi Weng  Norwegia 27:00,7 +1:51,9
23. 35 Vrabcová-Nývltová, EvaEva Vrabcová-Nývltová  Czechy 27:02,3 +1:53,5
24. 39 Tanygina, AlewtinaAlewtina Tanygina  Rosja 27:09,7 +2:00,9
25. 33 Stadlober, TeresaTeresa Stadlober  Austria 27:14,9 +2:06,1
26. 13 Einfalt, LeaLea Einfalt  Słowenia 27:16,7 +2:07,9
27. 63 Johaug, ThereseTherese Johaug  Norwegia 27:22,8 +2:14,0
28. 57 Czekalowa, JulijaJulija Czekalowa  Rosja 27:27,5 +2:18,7
29. 55 Haga, RagnhildRagnhild Haga  Norwegia 27:29,2 +2:20,4
30. 54 Nishikawa, EmilyEmily Nishikawa  Kanada 27:29,3 +2:20,5
31. 65 Bjørgen, MaritMarit Bjørgen  Norwegia 27:32,4 +2:23,6
32. 22 Jones, PeriannePerianne Jones  Kanada 27:35,5 +2:26,7
33. 43 Jacobsen, AstridAstrid Jacobsen  Norwegia 27:41,2 +2:32,4
34. 29 Mononen, LauraLaura Mononen  Finlandia 27:42,9 +2:34,1
35. 32 Procházková, AlenaAlena Procházková  Słowacja 27:46,1 +2:37,3
36. 10 Višnar, KatjaKatja Višnar  Słowenia 27:59,4 +2:50,6
37. 62 Öberg, JennieJennie Öberg  Szwecja 28:06,5 +2:57,7
38. 16 Hryhorenko, KaterynaKateryna Hryhorenko  Ukraina 28:28,9 +3:20,1
39. 36 Rudakowa, KaciarynaKaciaryna Rudakowa  Białoruś 28:29,0 +3:20,2
40. 38 Ancybor, MarynaMaryna Ancybor  Ukraina 28:30,2 +3:21,4
41. 52 Kubińska, KorneliaKornelia Kubińska  Polska 28:30,3 +3:21,5
42. 19 Nystad, ClaudiaClaudia Nystad  Niemcy 28:35,2 +3:26,4
43. 51 Böhler, StefanieStefanie Böhler  Niemcy 28:38,6 +3:29,8
44. 60 Marcisz, EwelinaEwelina Marcisz  Polska 28:39,2 +3:30,4
45. 56 Orgué, LauraLaura Orgué  Hiszpania 28:40,0 +3:31,2
46. 59 Fessel, NicoleNicole Fessel  Niemcy 28:42,9 +3:34,1
47. 8 Sara, TimeaTimea Sara  Rumunia 28:52,9 +3:44,1
48. 48 Słonowa, AnastasijaAnastasija Słonowa  Kazachstan 29:01,8 +3:53,0
49. 14 Musgrave, RosamundRosamund Musgrave  Wielka Brytania 29:02,1 +3:53,3
50. 30 Łukonina, InaIna Łukonina  Białoruś 29:08,7 +3:50,9
51. 26 Malec, VedranaVedrana Malec  Chorwacja 29:13,2 +4:04,4
52. 28 Bouffard-Nesbitt, OliviaOlivia Bouffard-Nesbitt  Kanada 29:14,2 +4:05,4
53. 58 Repnicyna, OlgaOlga Repnicyna  Rosja 29:23,0 +4:14,2
54. 12 Watson, AimeeAimee Watson  Australia 29:28,0 +4:19,2
55. 42 Grohová, KarolínaKarolína Grohová  Czechy 29:32,0 +4:23,2
56. 18 Kozielska, MagdalenaMagdalena Kozielska  Polska 29:38,9 +4:30,1
57. 50 Serdiuk, KaterynaKateryna Serdiuk  Ukraina 29:43,6 +4:34,8
58. 20 Grigorowa-Burgowa, AntonijaAntonija Grigorowa-Burgowa  Bułgaria 29:44,8 +4:36,0
59. 46 Kołomina, JelenaJelena Kołomina  Kazachstan 30:02,8 +4:54,0
60. 34 Yeaton, JessicaJessica Yeaton  Australia 30:12,2 +5:03,4
61. 6 Dewez, XantheaXanthea Dewez  Australia 30:49,0 +5:40,2
62. 69 Szőcs, EmőkeEmőke Szőcs  Węgry 30:58,3 +5:49,5
63. 40 Łanczakowa, WiktorijaWiktorija Łanczakowa  Kazachstan 31:00,4 +5:51,6
64. 67 Li Xin  Chiny 31:03,9 +5:55,1
65. 24 Bottomley, EstherEsther Bottomley  Australia 31:15,0 +6:06,2
64 Schwarz, NathalieNathalie Schwarz  Austria
67. 44 Mandrika, OlgaOlga Mandrika  Kazachstan 31:53,5 +6:44,7
68. 70 Kiroska, RosanaRosana Kiroska  Macedonia Północna 33:08,4 +7:59,6
69. 68 Muižniece, AndaAnda Muižniece  Łotwa 34:37,4 +9:28,6
70. 66 Galstian, KatiaKatia Galstian  Armenia 35:39,8 +10:31,0
71 Karišik, TanjaTanja Karišik  Bośnia i Hercegowina DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]