Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015 – bieg masowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cross country skiing pictogram.svg
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015

Biegi narciarskie
Bieg masowy mężczyzn
Złoty medal Norwegia Petter Northug
Srebrny medal Czechy Lukáš Bauer
Brązowy medal Szwecja Johan Olsson
Biegi narciarskie na
Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2015
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Bieg masowy mężczyzn – ostatnia z konkurencji w rozgrywanych w szwedzkim Falun Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, który odbył się 1 marca. Obrońcą tytułu z poprzednich mistrzostw był reprezentant gospodarzy Johan Olsson, który ostatecznie nie obronił tytułu i zdobył brązowy medal. Do rywalizacji przystąpiło 57 zawodników z 21 państw, choć na liście startowej było ich o dwóch więcej (zaraz przed startem wycofali się Kris Freeman oraz Paul Kovacs.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Rank Bib Athlete Country Time Deficit
1. 4 Northug, PetterPetter Northug  Norwegia 2:26:02,1
2. 29 Bauer, LukášLukáš Bauer  Czechy 2:26:03,8 +1,7
3. 22 Olsson, JohanJohan Olsson  Szwecja 2:26:04,1 +2,0
4. 6 Wylegżanin, MaksimMaksim Wylegżanin  Rosja 2:26:04,9 +2,8
5. 9 Harvey, AlexAlex Harvey  Kanada 2:26:08,1 +6,0
6. 1 Cologna, DarioDario Cologna  Szwajcaria 2:26:11,6 +9,5
7. 8 Połtoranin, AleksiejAleksiej Połtoranin  Kazachstan 2:26:12,2 +10,1
8. 13 Tønseth, DidrikDidrik Tønseth  Norwegia 2:26:12,2 +10,1
9. 12 Richardsson, DanielDaniel Richardsson  Szwecja 2:26:16,7 +14,6
10. 14 Biessmiertnych, AleksandrAleksandr Biessmiertnych  Rosja 2:26:19,6 +17,5
11. 2 Johnsrud Sundby, MartinMartin Johnsrud Sundby  Norwegia 2:26:22,8 +20,7
12. 17 Nöckler, DietmarDietmar Nöckler  Włochy 2:26:23,7 +21,6
13. 5 Dyrhaug, NiklasNiklas Dyrhaug  Norwegia 2:26:24,3 +22,2
14. 7 Manificat, MauriceMaurice Manificat  Francja 2:26:24,4 +22,3
15. 25 Södergren, AndersAnders Södergren  Szwecja 2:26:26,1 +24,0
16. 24 Jakš, MartinMartin Jakš  Czechy 2:26:35,7 +33,6
17. 36 Yoshida, KeishinKeishin Yoshida  Japonia 2:27:31,3 +1:29,2
18. 26 Baumann, JonasJonas Baumann  Szwajcaria 2:27:38,0 +1:35,9
19. 40 Killick, GraemeGraeme Killick  Kanada 2:27:46,2 +1:44,1
20. 10 Heikkinen, MattiMatti Heikkinen  Finlandia 2:27:51,4 +1:49,3
21. 44 Kärp, AlgoAlgo Kärp  Estonia 2:27:52,9 +1:50,8
22. 35 Di Centa, GiorgioGiorgio Di Centa  Włochy 2:28:17,4 +2:15,3
23. 38 Pellegrin, MattiaMattia Pellegrin  Włochy 2:28:25,7 +2:23,6
24. 3 Halfvarsson, CalleCalle Halfvarsson  Szwecja 2:28:59,0 +2:56,9
25. 23 Nelson, LarsLars Nelson  Szwecja 2:28:59,6 +2:57,5
26. 54 Rehemaa, AivarAivar Rehemaa  Estonia 2:29:05,1 +3:03,0
27. 19 Łarkow, AndriejAndriej Łarkow  Rosja 2:29:15,6 +3:13,5
28. 27 Tritscher, BernhardBernhard Tritscher  Austria 2:29:17,4 +3:15,3
29. 31 Jauhojärvi, SamiSami Jauhojärvi  Finlandia 2:29:19,6 +3:17,5
30. 20 Babikov, IvanIvan Babikov  Kanada 2:29:50,5 +3:48,4
31. 34 Hoffman, NoahNoah Hoffman  Stany Zjednoczone 2:29:55,6 +3:53,5
32. 15 De Fabiani, FrancescoFrancesco De Fabiani  Włochy 2:30:10,7 +4:08,6
33. 46 Uda, TakatsuguTakatsugu Uda  Japonia 2:30:27,4 +4:25,3
34. 30 Musgrave, AndrewAndrew Musgrave  Wielka Brytania 2:32:10,9 +6:08,8
35. 53 Rankel, RaidoRaido Rankel  Estonia 2:32:17,5 +6:15,4
36. 45 Razym, AlešAleš Razym  Czechy 2:32:36,9 +6:34,8
37. 43 Bajčičák, MartinMartin Bajčičák  Słowacja 2:32:39,3 +6:37,2
38. 47 Hakola, RistomattiRistomatti Hakola  Finlandia 2:33:07,2 +7:05,1
39. 39 Lenting, AkiraAkira Lenting  Japonia 2:34:59,4 +8:57,3
40. 41 Miyazawa, HiroyukiHiroyuki Miyazawa  Japonia 2:35:37,9 +9:35,8
41. 50 Eisenlauer, SebastianSebastian Eisenlauer  Niemcy 2:36:28,1 +10:26,0
42. 33 Bing, ThomasThomas Bing  Niemcy 2:40:14,2 +14:12,1
43. 48 Bjornsen, ErikErik Bjornsen  Stany Zjednoczone 2:40:41,2 +14:39,1
44. 52 Czeriepanow, SiergiejSiergiej Czeriepanow  Kazachstan 2:41:09,8 +15:07,7
45. 55 Achmadijew, JerdosJerdos Achmadijew  Kazachstan 2:47:49,3 +21:47,2
11 Wołżencew, StanisławStanisław Wołżencew  Rosja DNF
16 Gaillard, Jean-MarcJean-Marc Gaillard  Francja
18 Tscharnke, TimTim Tscharnke  Niemcy
21 Lehtonen, LariLari Lehtonen  Finlandia
28 Notz, FlorianFlorian Notz  Niemcy
37 Gelso, MatthewMatthew Gelso  Stany Zjednoczone
42 Rojo, ImanolImanol Rojo  Hiszpania
49 Starostin, MarkMark Starostin  Kazachstan
51 Tammjärv, KarelKarel Tammjärv  Estonia
56 Krasowski, OłeksijOłeksij Krasowski  Ukraina
57 Pohl, AndrewAndrew Pohl  Nowa Zelandia
58 Watson, CallumCallum Watson  Australia
32 Freeman, KrisKris Freeman  Stany Zjednoczone DNS
59 Kovacs, PaulPaul Kovacs  Australia

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]