Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – bieg indywidualny mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cross country skiing pictogram.svg
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017

Biegi narciarskie
Bieg na 15 km techniką klasyczną mężczyzn
Złoty medal Finlandia Iivo Niskanen
Srebrny medal Norwegia Martin Johnsrud Sundby
Brązowy medal Norwegia Niklas Dyrhaug
Biegi narciarskie na
Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Bieg na 15 km techniką klasyczną mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. 22 lutego odbyły się eliminacje, do których zgłosiło się 67 biegaczy (na dystansie 10 kilometrów), natomiast bieg finałowy odbył się 1 marca w fińskim Lahti. Tytułu z poprzednich mistrzostw, w szwedzkim Falun nie obronił Szwed Johan Olsson, który zajął 9. miejsce. Z grona 88 biegaczy (jeden nie pojawił się na starcie) zgłoszonych do finału do mety dobiegło 83, a złoty medal zdobył reprezentant gospodarzy Iivo Niskanen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Strata Uwagi
1. 64 Crnković, KrešimirKrešimir Crnković  Chorwacja 26:21,5 Q
2. 63 Kliševičius, DeividasDeividas Kliševičius  Litwa 27:17,1 +55,6 Q
3. 66 Achbadrakh, BatmunkhBatmunkh Achbadrakh  Mongolia 27:27,0 +1:05,5 Q
4. 54 Sejd, SattarSattar Sejd  Iran 27:41,5 +1:20,0 Q
5. 49 Hulgård, JensJens Hulgård  Dania 27:41,6 +1:20,1 Q
53 De Marre, ThibautThibaut De Marre  Belgia Q
7. 41 Rømer, TueTue Rømer  Dania 27:45,6 +1:24,1 Q
8. 57 Clugnet, JamesJames Clugnet  Wielka Brytania 27:46,5 +1:25,0 Q
9. 65 Ayçiçek, ÖmerÖmer Ayçiçek  Turcja 27:57,3 +1:35,8 Q
10. 60 Angelis, ApostolosApostolos Angelis  Grecja 27:58,5 +1:37,0 Q
11. 61 Poghosjan, TadewosTadewos Poghosjan  Armenia 28:01,5 +1:40,0
12. 50 Bajoravičius, ĄžuolasĄžuolas Bajoravičius  Litwa 28:03,8 +1:42,3
13. 51 Birgisson, SævarSævar Birgisson  Islandia 28:05,6 +1:44,1
14. 59 Ognjanow, SimonSimon Ognjanow  Bułgaria 28:16,1 +1:54,6
15. 62 Oğlağo, AmedAmed Oğlağo  Turcja 28:30,7 +2:09,2
16. 56 Wijaczew, NikołajNikołaj Wijaczew  Bułgaria 28:37,4 +2:15,9
17. 55 Skender, MarkoMarko Skender  Chorwacja 28:37,8 +2:16,3
18. 47 Johnson, AlbertAlbert Johnson  Islandia 28:38,8 +2:17,3
19. 67 Baasansuren, AmarsanaaAmarsanaa Baasansuren  Mongolia 28:42,7 +2:21,2
20. 52 Montgomery, NickNick Montgomery  Australia 29:00,5 +2:39,0
21. 43 Lágler, KristófKristóf Lágler  Węgry 29:11,7 +2:50,2
22. 27 Strolia, MantasMantas Strolia  Litwa 29:18,9 +2:57,4
23. 48 Kristinsson, Brynjar LeóBrynjar Leó Kristinsson  Islandia 29:24,3 +3:02,8
24. 38 Kliševičius, DeimantasDeimantas Kliševičius  Litwa 29:35,0 +3:13,5
25. 46 Nakas, JorgiosJorgios Nakas  Grecja 29:43,4 +3:21,9
26. 58 Penczew, MartinMartin Penczew  Bułgaria 29:49,3 +3:27,8
27. 5 Langer, ThierryThierry Langer  Belgia 29:50,1 +3:28,6
28. 6 Langer, StephanStephan Langer  Belgia 29:51,8 +3:30,3
29. 37 Paparkow, LubomirLubomir Paparkow  Bułgaria 30:07,2 +3:45,7
30. 40 Hladika, JakovJakov Hladika  Chorwacja 30:07,6 +3:46,1
31. 42 Šņoriņš, JānisJānis Šņoriņš  Łotwa 30:14,4 +3:52,9
32. 33 Gyallai, Soma GergelySoma Gergely Gyallai  Węgry 30:15,1 +3:53,6
33. 13 Lannes, CarlosCarlos Lannes  Argentyna 30:34,7 +4:13,2
34. 44 Briedis, IngmārsIngmārs Briedis  Łotwa 30:38,1 +4:16,6
35. 17 Rossiter, JanJan Rossiter  Irlandia 31:02,7 +4:41,2
36. 29 Maghdid, AlirezaAlireza Maghdid  Iran 31:43,8 +5:22,3
37. 30 Shemshaki, YasinYasin Shemshaki  Iran 31:44,9 +5:23,4
38. 34 Lutz, LeandroLeandro Lutz  Brazylia 32:53,5 +6:32,0
39. 3 Dubalari, LiviuLiviu Dubalari  Mołdawia 32:57,8 +6:36,3
40. 8 Gaiduc, NicolaeNicolae Gaiduc  Mołdawia 33:02,5 +6:41,0
41. 45 Fernandez, YonathanYonathan Fernandez  Chile 33:09,5 +6:48,0
42. 31 Büki, ÁdámÁdám Büki  Węgry 33:15,5 +6:54,0
43. 28 Bocancea, CristianCristian Bocancea  Mołdawia 33:18,2 +6:56,7
44. 24 Kovács, Domonkos MátyásDomonkos Mátyás Kovács  Węgry 33:56,8 +7:35,3
45. 32 Agurto, JuanJuan Agurto  Chile 33:58,0 +7:36,5
46. 39 Santos, VíctorVíctor Santos  Brazylia 34:19,7 +7:58,2
47. 4 Matwiejew, NikołajNikołaj Matwiejew  Kirgistan 35:33,7 +9:12,2
48. 22 Jungbluth Rodriguez, KlausKlaus Jungbluth Rodriguez  Ekwador 36:47,0 +10:25,5
49. 21 Kennedy, BrianBrian Kennedy  Irlandia 37:44,1 +11:22,6
50. 12 McAleenan, DominicDominic McAleenan  Irlandia 39:21,6 +13:00,1
51. 25 Rajack, MarkMark Rajack  Trynidad i Tobago 39:40,8 +13:19,3
52. 2 Baena, BernardoBernardo Baena  Wenezuela 39:58,6 +13:37,1
53. 14 Baena, CésarCésar Baena  Wenezuela 40:06,5 +13:45,0
54. 18 Acevedo, JohnJohn Acevedo  Kolumbia 40:28,9 +14:07,4
55. 20 BM, Shiva KumarShiva Kumar BM  Indie 41:28,9 +15:07,4
56. 16 Chang Calle, JoseJose Chang Calle  Ekwador 41:38,7 +15:17,2
57. 10 Bazouni, MansourMansour Bazouni  Liban 42:54,8 +16:33,3
58. 7 Tawk, AnthonyAnthony Tawk  Liban 45:00,3 +18:38,8
59. 11 Bragiel, Paul MartinPaul Martin Bragiel  Kolumbia 46:07,8 +19:46,3
23 O'Mara, StephenStephen O'Mara  Irlandia DSQ
1 Solano, AdrianAdrian Solano  Wenezuela DNF
9 Maliutin, SveatoslavSveatoslav Maliutin  Mołdawia DNF
35 Kiashemshaki, YaghoobYaghoob Kiashemshaki  Iran DNF
15 Grbović, VeljkoVeljko Grbović  Czarnogóra DNS
19 Bulatović, MirkoMirko Bulatović  Czarnogóra DNS
26 Radulović, MiljanMiljan Radulović  Czarnogóra DNS
36 Lūsis, GintsGints Lūsis  Łotwa DNS

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Strata
FIS gold medal.png 64 Niskanen, IivoIivo Niskanen  Finlandia 36:44,0
FIS silver medal.png 70 Sundby, Martin JohnsrudMartin Johnsrud Sundby  Norwegia 37:01,9 +17,9
FIS bronze medal.png 66 Dyrhaug, NiklasNiklas Dyrhaug  Norwegia 37:15,3 +31,3
4. 60 Biessmiertnych, AleksandrAleksandr Biessmiertnych  Rosja 37:25,8 +41,8
5. 42 Tønseth, DidrikDidrik Tønseth  Norwegia 37:37,2 +53,2
46 Łarkow, AndriejAndriej Łarkow  Rosja
7. 29 Połtoranin, AleksiejAleksiej Połtoranin  Kazachstan 37:50,3 +1:06,3
8. 38 Jauhojärvi, SamiSami Jauhojärvi  Finlandia 37:53,7 +1:09,7
9. 52 Olsson, JohanJohan Olsson  Szwecja 37:54,6 +1:10,6
10. 44 Halfvarsson, CalleCalle Halfvarsson  Szwecja 37:59,0 +1:15,0
11. 68 Heikkinen, MattiMatti Heikkinen  Finlandia 38:00,4 +1:16,4
12. 50 Musgrave, AndrewAndrew Musgrave  Wielka Brytania 38:11,4 +1:27,4
13. 54 Richardsson, DanielDaniel Richardsson  Szwecja 38:13,9 +1:29,9
14. 58 Burman, JensJens Burman  Szwecja 38:20,1 +1:36,1
15. 39 Klæbo, Johannes HøsflotJohannes Høsflot Klæbo  Norwegia 38:22,7 +1:38,7
16. 18 Jönsson, EmilEmil Jönsson  Szwecja 38:27,5 +1:43,5
17. 33 Baumann, JonasJonas Baumann  Szwajcaria 38:36,4 +1:52,4
18. 26 Bjornsen, ErikErik Bjornsen  Stany Zjednoczone 38:40,7 +1:56,7
19. 30 Bauer, LukášLukáš Bauer  Czechy 38:47,2 +2:03,2
20. 40 Turyszew, SiergiejSiergiej Turyszew  Rosja 38:50,3 +2:06,3
21. 27 Salvadori, GiandomenicoGiandomenico Salvadori  Włochy 38:51,1 +2:07,1
22. 28 Wołżencew, StanisławStanisław Wołżencew  Rosja 39:03,1 +2:19,1
23. 62 Manificat, MauriceMaurice Manificat  Francja 39:03,4 +2:19,4
24. 32 Nöckler, DietmarDietmar Nöckler  Włochy 39:05,4 +2:21,4
48 Lehtonen, LariLari Lehtonen  Finlandia
26. 13 Kärp, AlgoAlgo Kärp  Estonia 39:15,3 +2:31,3
27. 31 Dobler, JonasJonas Dobler  Niemcy 39:15,8 +2:31,8
28. 34 Jakš, MartinMartin Jakš  Czechy 39:16,6 +2:32,6
29. 21 Esteve Altimiras, IrineuIrineu Esteve Altimiras  Andora 39:28,4 +2:44,4
30. 12 Hälg, PhilippPhilipp Hälg  Liechtenstein 39:34,8 +2:50,8
31. 37 Bögl, LucasLucas Bögl  Niemcy 39:36,9 +2:52,9
32. 1 Rehemaa, AivarAivar Rehemaa  Estonia 39:54,2 +3:10,2
33. 20 Bratrud, KyleKyle Bratrud  Stany Zjednoczone 39:55,5 +3:11,5
34. 14 Ränkel, RaidoRaido Ränkel  Estonia 40:00,5 +3:16,5
35. 36 Kershaw, DevonDevon Kershaw  Kanada 40:08,8 +3:24,8
36. 5 Veerpalu, AndreasAndreas Veerpalu  Estonia 40:09,7 +3:25,7
37. 63 Stadlober, LuisLuis Stadlober  Austria 40:18,3 +3:34,3
38. 8 Knop, PetrPetr Knop  Czechy 40:23,2 +3:39,2
39. 25 Miyazawa, HiroyukiHiroyuki Miyazawa  Japonia 40:24,0 +3:40,0
40. 56 De Fabiani, FrancescoFrancesco De Fabiani  Włochy 40:24,7 +3:40,7
41. 11 Wołotka, DienisDienis Wołotka  Kazachstan 40:26,4 +3:42.4
16 Bury, DominikDominik Bury  Polska
43. 17 Einarsson, SnorriSnorri Einarsson  Islandia 40:30,2 +3:46,2
44. 22 Jeannerod, AlexisAlexis Jeannerod  Francja 40:30,9 +3:46,9
45. 35 Bing, ThomasThomas Bing  Niemcy 40:36,0 +3:52,0
46. 10 Young, AndrewAndrew Young  Wielka Brytania 40:44,6 +4:00,6
47. 15 Puchkało, WitalijWitalij Puchkało  Kazachstan 40:50,2 +4:06,2
48. 24 Cinzow, WeselinWeselin Cinzow  Bułgaria 41:02,2 +4:18,2
49. 53 Westgård, Thomas HjalmarThomas Hjalmar Westgård  Irlandia 41:03,2 +4:19,2
50. 43 Newell, AndrewAndrew Newell  Stany Zjednoczone 41:05,7 +4:21,7
51. 9 Rypl, MiroslavMiroslav Rypl  Czechy 41:15,6 +4:31,6
52. 7 Mikajelian, SergejSergej Mikajelian  Armenia 41:20,5 +4:36,5
53. 61 Liederer, NiklasNiklas Liederer  Austria 41:33,3 +4:49,3
54. 2 Luft, IwanIwan Luft  Kazachstan 41:38,2 +4:54,2
55. 19 Lustgarten, BenjaminBenjamin Lustgarten  Stany Zjednoczone 41:40,9 +4:56,9
56. 65 Johnsgaard, KnuteKnute Johnsgaard  Kanada 41:44,7 +5:00,7
57. 47 Smith, CallumCallum Smith  Wielka Brytania 41:47,4 +5:03,4
58. 6 Krasowski, OłeksijOłeksij Krasowski  Ukraina 41:50,6 +5:06,6
59. 69 Orłyk, AndrijAndrij Orłyk  Ukraina 42:07,1 +5:23,1
60. 73 Bellingham, PhilipPhilip Bellingham  Australia 42:22,3 +5:38,3
61. 72 Kónya, ÁdámÁdám Kónya  Węgry 42:30,8 +5:46,8
62. 89 Kovács, PaulPaul Kovács  Australia 42:43,9 +5:59,9
63. 74 Klisz, PawełPaweł Klisz  Polska 42:59,0 +6:15,0
64. 57 Bikše, IndulisIndulis Bikše  Łotwa 43:03,6 +6:19,6
65. 67 Cockney, JesseJesse Cockney  Kanada 43:04,7 +6:20,7
66. 75 Segeč, AndrejAndrej Segeč  Słowacja 43:11,5 +6:27,5
67. 83 Clugnet, JamesJames Clugnet  Wielka Brytania 43:39,7 +6:55,7
68. 4 Dadić, EdiEdi Dadić  Chorwacja 44:01,6 +7:17,6
69. 45 Popa, Râul MihaiRâul Mihai Popa  Rumunia 44:04,1 +7:20,1
70. 82 Hulgaard, LasseLasse Hulgaard  Dania 44:18,0 +7:34,0
71. 79 Kliševičius, DeividasDeividas Kliševičius  Litwa 44:19,3 +7:35,3
72. 86 De Marre, ThibautThibaut De Marre  Belgia 44:36,8 +7:52,8
73. 81 Czuczuganow, JordanJordan Czuczuganow  Bułgaria 44:38,3 +7:54,3
74. 59 Cioancă, Alin FlorinAlin Florin Cioancă  Rumunia 45:08,2 +8:24,2
75. 80 Strolia, TautvydasTautvydas Strolia  Litwa 45:16,3 +8:32,3
76. 88 Roemer, TueTue Roemer  Dania 45:29,7 +8:45,7
77. 55 Perechoda, RusłanRusłan Perechoda  Ukraina 45:32,9 +8:48,9
78. 85 Seid, SattarSattar Seid  Iran 45:33,5 +8:49,5
79. 51 Joltuchowski, OłegOłeg Joltuchowski  Ukraina 45:38,2 +8:54,2
80. 71 Dursun, HamzaHamza Dursun  Turcja 45:41,4 +8:57,4
81. 76 Jakeliūnas, LukasLukas Jakeliūnas  Litwa 46:06,4 +9:22,4
82. 87 Hulgaard, JensJens Hulgaard  Dania 46:45,8 +10:01,8
83. 84 Batmunkh, AchbadrakhAchbadrakh Batmunkh  Mongolia 50:06,4 +13:22,4
23 Siemionow, MichaiłMichaił Siemionow  Białoruś DNF
41 Terentjev, StepanStepan Terentjev  Litwa
49 Staręga, MaciejMaciej Staręga  Polska
78 Ayçiçek, ÖmerÖmer Ayçiçek  Turcja
77 Møller, MartinMartin Møller  Dania DNS
3 Antolec, JanJan Antolec  Polska DSQ

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]