Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – bieg masowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cross country skiing pictogram.svg
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017

Biegi narciarskie
Bieg masowy mężczyzn
Złoty medal Kanada Alex Harvey
Srebrny medal Rosja Siergiej Ustiugow
Brązowy medal Finlandia Matti Heikkinen
Biegi narciarskie na
Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Bieg masowy mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. Zawody odbyły się 5 marca w fińskim Lahti na dystansie 50 km techniką dowolną. Tytułu z poprzednich mistrzostw, w szwedzkim Falun nie obronił Norweg Petter Northug, który tym razem zajął ósme miejsce. Nowym mistrzem świata w tej konkurencji został Kanadyjczyk Alex Harvey, srebrny medal zdobył Rosjanin Siergiej Ustiugow, a trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy, Matti Heikkinen.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Państwo Czas Strata
FIS gold medal.png 3 Alex Harvey  Kanada 1:46:28,9
FIS silver medal.png 1 Siergiej Ustiugow  Rosja 1:46:29,5 +0,6
FIS bronze medal.png 14 Matti Heikkinen  Finlandia 1:46:30,3 +1,4
4. 12 Andrew Musgrave  Wielka Brytania 1:46:31,8 +2,9
5. 1 Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 1:46:31,9 +3,0
6. 9 Sjur Røthe  Norwegia 1:46:32,3 +3,4
7. 6 Dario Cologna  Szwajcaria 1:46:37,8 +8,9
8. 18 Petter Northug  Norwegia 1:46:41,2 +12,3
9. 8 Maurice Manificat  Francja 1:46:42,3 +13,4
10. 7 Hans Christer Holund  Norwegia 1:46:43,2 +14,3
11. 14 Anders Gløersen  Norwegia 1:46:45,3 +16,4
12. 5 Marcus Hellner  Szwecja 1:46:45,8 +16,9
13. 21 Aleksiej Czerwotkin  Rosja 1:46:53,5 +24,6
14. 29 Martin Jakš  Czechy 1:46:56,4 +27,5
15. 13 Jens Burman  Szwecja 1:46:57,2 +28,3
16. 20 Clement Parisse  Francja 1:47:03,3 +34,4
17. 37 Roman Furger  Szwajcaria 1:47:04,9 +36,0
18. 24 Lucas Bögl  Niemcy 1:47:14,5 +45,6
19. 28 Martin Johansson  Szwecja 1:47:33,0 +1:04,1
20. 17 Keishin Yoshida  Japonia 1:48:38,6 +2:09,7
21. 12 Jean-Marc Gaillard  Francja 1:49:29,3 +3:00,4
22. 44 Siarhiej Dalidowicz  Białoruś 1:49:38,5 +3:09,6
23. 22 Lari Lehtonen  Finlandia 1:49:39,5 +3:10,6
24. 31 Jonas Dobler  Niemcy 1:49:40,1 +3:11,2
25. 19 Robin Duvillard  Francja 1:49:40,2 +3:11,3
26. 23 Johan Olsson  Szwecja 1:49:44,0 +3:15,1
27. 41 Tad Elliott  Stany Zjednoczone 1:49:45,7 +3:16,8
28. 26 Andriej Mielniczenko  Rosja 1:50:23,3 +3:54,4
29. 34 Paul Constantin Pepene  Rumunia 1:50:47,3 +4:18,4
30. 40 Michaił Siemionow  Białoruś 1:51:04,9 +4:36,0
31. 11 Piotr Siedow  Rosja 1:51:08,7 +4:39,8
32. 39 Juryj Astapienka  Białoruś 1:51:09,0 +4:40,1
33. 52 Petr Knop  Czechy 1:51:09,3 +4:40,4
34. 57 Jan Antolec  Polska 1:51:09,6 +4:40,7
35. 50 Max Hauke  Austria 1:51:13,1 +4:44,2
36. 49 Michal Novák  Czechy 1:51:57,5 +5:28,6
37. 15 Toni Livers  Szwajcaria 1:52:05,1 +5:36,2
38. 25 Devon Kershaw  Kanada 1:52:14,4 +5:45,5
39. 47 Witalij Puchkało  Kazachstan 1:52:23,3 +5:54,4
40. 42 Sebastiano Pellegrin  Włochy 1:52:35,9 +6:07,0
41. 53 Sergej Mikajelian  Armenia 1:52:43,0 +6:14,1
42. 46 Kusti Kittilä  Finlandia 1:52:44,3 +6:15,4
43. 32 Graeme Killick  Kanada 1:53:32,9 +7:04,0
44. 30 Perttu Hyvärinen  Finlandia 1:53:47,9 +7:19,0
45. 27 Bernhard Tritscher  Austria 1:54:49,5 +8:20,6
46. 36 Sergio Rigoni  Włochy 1:55:07,3 +8:38,4
47. 16 Florian Notz  Niemcy 1:55:07,8 +8:38,9
48. 48 Aleš Razým  Czechy 1:55:08,0 +8:39,1
49. 58 Aivar Rehemaa  Estonia 1:55:16,4 +8:47,5
50. 35 Noah Hoffman  Stany Zjednoczone 1:55:22,0 +8:53,1
51. 56 Andreas Veerpalu  Estonia 1:56:03,3 +9:34,4
52. 55 Petrică Hogiu  Rumunia 1:56:39,0 +10:10,1
53. 62 Callum Smith  Wielka Brytania 1:57:05,0 +10:36,1
54. 33 Curdin Perl  Szwajcaria 1:58:02,3 +11:33,4
55. 60 Knute Johnsgaard  Kanada 1:58:32,2 +12:03,3
56. 65 Philip Bellingham  Australia 1:58:42,7 +12:13,8
57. 61 Indulis Bikše  Łotwa 1:59:04,6 +12:35,7
58. 64 Daulet Rachimbajew  Kazachstan 2:00:47,5 +14:18,6
59. 59 Ołżas Klimin  Kazachstan 2:00:51,8 +14:22,9
60. 66 Lasse Hulgaard  Dania 2:02:15,5 +15:46,6
61. 67 Jens Hulgaard  Dania 2:09:46,7 +23:17,8
62. 68 Tue Rømer  Dania 2:11:35,4 +25:06,5
38 Weselin Cinzow  Bułgaria DNF
43 Kyle Bratrud  Stany Zjednoczone
45 Michaił Kuklin  Białoruś
51 Imanol Rojo  Hiszpania
54 Jewgienij Wieliczko  Kazachstan
63 Callum Watson  Australia
69 Paul Kovács  Australia

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]