Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – sprint drużynowy kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cross country skiing pictogram.svg
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017

Biegi narciarskie
Sprint drużynowy kobiet
Złoty medal  Norwegia
Heidi Weng
Maiken Caspersen Falla
Srebrny medal  Rosja
Julija Biełorukowa
Natalja Matwiejewa
Brązowy medal  Stany Zjednoczone
Sadie Bjornsen
Jessica Diggins
Biegi narciarskie na
Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Sprint drużynowy kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. Zawody zostały rozegrane 26 lutego 2017 roku.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Z każdego półfinału awansują bezpośrednio dwie najszybsze drużyny. Sześć z najlepszymi czasami z obu biegów awansują jako Lucky Loser.

Półfinał 1.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Strata Uwagi
1. 1 Heidi Weng
Maiken Caspersen Falla
 Norwegia 20:10,7 Q
2. 3 Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
 Finlandia 20:13,8 +3,1 Q
3. 2 Nadine Fähndrich
Laurien van der Graaff
 Szwajcaria 20:23,6 +22,9 LL
4. 5 Ilaria Debertolis
Lucia Scardoni
 Włochy 20:34,5 +33,8 LL
5. 4 Katja Višnar
Anamarija Lampič
 Słowenia 20:43,4 +42,7 LL
6. 7 Karolína Grohová
Sandra Schützová
 Czechy 21:26,3 +1:15,6
7. 6 Cendrine Browne
Dahria Beatty
 Kanada 21:35,6 +1:24,9
8. 8 Tetiana Antypenko
Julija Krol
 Ukraina 22:04,4 +1:53,7
9. 9 Jessica Yeaton
Katerina Paul
 Australia 23:11,9 +3:01,2

Półfinał 2.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Strata Uwagi
1. 11 Ida Ingemarsdotter
Stina Nilsson
 Szwecja 20:29,2 Q
2. 12 Stefanie Böhler
Nicole Fessel
 Niemcy 20:29,6 +0,4 Q
3. 10 Sadie Bjornsen
Jessica Diggins
 Stany Zjednoczone 20:30,6 +1,4 LL
4. 13 Julija Biełorukowa
Natalja Matwiejewa
 Rosja 20:33,6 +4,4 LL
5. 14 Ewelina Marcisz
Justyna Kowalczyk
 Polska 21:00,2 +31,0 LL
6. 15 Polina Seronosowa
Julija Tichonowa
 Białoruś 21:06,8 +37,6
7. 17 Anna Stojan
Anna Szewczenko
 Kazachstan 21:39,3 +1:10,1
8. 16 Lisa Unterweger
Anna Roswitha Seebacher
 Austria 22:07,7 +1:38,5

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Strata
FIS gold medal.png 1 Heidi Weng
Maiken Caspersen Falla
 Norwegia 20:20,56
FIS silver medal.png 13 Julija Biełorukowa
Natalja Matwiejewa
 Rosja 20:26,12 +5,56
FIS bronze medal.png 10 Sadie Bjornsen
Jessica Diggins
 Stany Zjednoczone 20:38,94 +18,38
4. 11 Ida Ingemarsdotter
Stina Nilsson
 Szwecja 20:39,13 +18,57
5. 3 Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
 Finlandia 20:43,58 +23,02
6. 12 Stefanie Böhler
Nicole Fessel
 Niemcy 20:50,09 +29,53
7. 2 Nadine Fähndrich
Laurien van der Graaff
 Szwajcaria 21:02,40 +41,84
8. 4 Katja Višnar
Anamarija Lampič
 Słowenia 21:09,04 +48,48
9. 14 Ewelina Marcisz
Justyna Kowalczyk
 Polska 21:09,55 +48,99
10. 5 Ilaria Debertolis
Lucia Scardoni
 Włochy 21:25,76 +1:05,20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]