Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – sprint drużynowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cross country skiing pictogram.svg
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017

Biegi narciarskie
Sprint drużynowy mężczyzn
Złoty medal  Rosja
Nikita Kriukow
Siergiej Ustiugow
Srebrny medal  Włochy
Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
Brązowy medal  Finlandia
Sami Jauhojärvi
Iivo Niskanen
Biegi narciarskie na
Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Sprint drużynowy mężczyzn – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. Biegi odbyły się 26 lutego 2017 w fińskim Lahti. Tytułu z poprzednich mistrzostw, w szwedzkim Falun bronili Norwegowie – (w 2015 wygrali Finn Hågen Krogh i Petter Northug). Do zawodów przystąpiły 24 duety każdej z reprezentacji.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Z każdego półfinału awansowały bezpośrednio dwie najszybsze drużyny. Sześć z najlepszymi czasami z obu biegów awansują jako lucky loser.

Półfinał 1.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Państwo Czas Strata Uwagi
1. 1 Johannes Høsflot Klæbo
Emil Iversen
 Norwegia 17:59,66 Q
2. 4 Emil Jönsson
Teodor Peterson
 Szwecja 18:00,69 +1,03 Q
3. 2 Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
 Włochy 18:01,24 +1,58 LL
4. 5 Thomas Bing
Sebastian Eisenlauer
 Niemcy 18:13,69 +14,03 LL
5. 6 Dominik Bury
Maciej Staręga
 Polska 18:14,02 +14,36 LL
6. 3 Richard Jouve
Lucas Chanavat
 Francja 18:18,87 +19,21
7. 7 Marko Kilp
Raido Ränkel
 Estonia 18:40,16 +40,50
8. 9 Ołeksij Krasowski
Rusłan Perechoda
 Ukraina 18:55,06 +55,40
9. 8 Dominik Baldauf
Luis Stadlober
 Austria 19:06,85 +1:07,19
10. 10 Modestas Vaičiulis
Tautvydas Strolia
 Litwa 19:43,04 +1:43,38
11. 11 Andrej Segeč
Miroslav Sulek
 Słowacja 19:43,99 +1:44,33
LPD 12 Paul Martin Bragiel
Jhon Acevedo
 Kolumbia zdublowani

Półfinał 2.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Państwo Czas Strata Uwagi
1. 14 Sami Jauhojärvi
Iivo Niskanen
 Finlandia 18:10,62 Q
2. 16 Nikita Kriukow
Siergiej Ustiugow
 Rosja 18:10,94 +0,32 Q
3. 13 Alex Harvey
Len Väljas
 Kanada 18:12,28 +1,66 LL
4. 15 Simi Hamilton
Erik Bjornsen
 Stany Zjednoczone 18:12,99 +2,37 LL
5. 17 Roman Furger
Jovian Hediger
 Szwajcaria 18:13,21 +2,59 LL
6. 20 Michal Novák
Aleš Razým
 Czechy 18:21,89 +11,27
7. 22 Miha Šimenc
Janez Lampič
 Słowenia 18:30,22 +19,60
8. 18 Michaił Siemionow
Michaił Kuklin
 Białoruś 18:32,29 +21,67
9. 19 Iwan Luft
Aleksiej Połtoranin
 Kazachstan 18:42,13 +31,51
10. 23 Philip Bellingham
Paul Kovacs
 Australia 19:36,66 +1:26,04
11. 21 Petrică Hogiu
Alin Florin Cioancă
 Rumunia 19:49,60 +1:38,98
12. 24 Sævar Birgisson
Albert Jónsson
 Islandia 21:10,19 +2:59,57

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Państwo Czas Strata
FIS gold medal.png 16 Nikita Kriukow
Jewgienij Ustiugow
 Rosja 17:40,69
FIS silver medal.png 2 Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
 Włochy 17:42,83 +2,14
FIS bronze medal.png 14 Sami Jauhojärvi
Iivo Niskanen
 Finlandia 17:49,33 +8,64
4. 1 Johannes Høsflot Klæbo
Emil Iversen
 Norwegia 17:59,11 +18,42
5. 15 Simi Hamilton
Erik Bjornsen
 Stany Zjednoczone 18:04,27 +23,58
6. 13 Alex Harvey
Len Väljas
 Kanada 18:07,71 +27,02
7. 5 Thomas Bing
Sebastian Eisenlauer
 Niemcy 18:11,65 +30,96
8. 4 Emil Jönsson
Teodor Peterson
 Szwecja 18:12,42 +31,73
9. 17 Roman Furger
Jovian Hediger
 Szwajcaria 18:45,46 +1:04,77
10. 6 Dominik Bury
Maciej Staręga
 Polska 18:55,75 +1:15,06

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]