Biegi narciarskie na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017 – sprint kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cross country skiing pictogram.svg
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017

Biegi narciarskie
Sprint techniką dowolną kobiet
Złoty medal Norwegia Maiken Caspersen Falla
Srebrny medal Stany Zjednoczone Jessica Diggins
Brązowy medal Stany Zjednoczone Kikkan Randall
Biegi narciarskie na
Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety

Sprint techniką dowolną kobiet – jedna z konkurencji rozgrywanych w ramach biegów narciarskich na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. Zawody zostały rozegrane 23 lutego 2017 roku. Tytułu broniła Marit Bjørgen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Państwo Czas Strata
1. 16 Maiken Caspersen Falla  Norwegia 3:03,14
2. 24 Mari Laukkanen  Finlandia 3:05,51 +2,37
3. 22 Katja Višnar  Słowenia 3:05,56 +2,42
4. 5 Hanna Falk  Szwecja 3:05,95 +2,81
5. 8 Laurien van der Graaff  Szwajcaria 3:06,31 +3,17
6. 18 Hanna Kolb  Niemcy 3:06,57 +3,34
7. 21 Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia 3:06,66 +3,52
8. 7 Marit Bjørgen  Norwegia 3:07,04 +3,90
9. 6 Stina Nilsson  Szwecja 3:07,10 +3,96
10. 15 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 3:07,59 +4,45
11. 1 Natalja Matwiejewa  Rosja 3:08,06 +4,92
12. 26 Sofie Krehl  Niemcy 3:08,17 +5,03
13. 4 Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone 3:08,80 +5,66
14. 17 Heidi Weng  Norwegia 3:09,90 +6,76
15. 19 Sandra Ringwald  Niemcy 3:09,99 +6,85
16. 12 Vesna Fabjan  Słowenia 3:10,11 +6,97
17. 3 Gaia Vuerich  Włochy 3:10,42 +7,28
18. 25 Alenka Čebašek  Słowenia 3:10,46 +7,32
19. 2 Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 3:11,11 +7,97
20. 20 Julija Biełorukowa  Rosja 3:11,13 +7,99
21. 31 Anna Dyvik  Szwecja 3:11,33 +8,19
22. 11 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 3:11,57 +8,43
23. 10 Ilaria Debertolis  Włochy 3:11,63 +8,49
24. 32 Jelena Sobolewa  Rosja 3:11,98 +8,84
25. 13 Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 3:12,10 +8,96
26. 29 Victoria Carl  Niemcy 3:12,26 +9,12
27. 9 Ida Sargent  Stany Zjednoczone 3:12,51 +9,37
28. 27 Greta Laurent  Włochy 3:12,76 +9,62
29. 23 Nadine Fähndrich  Szwajcaria 3:13,05 +9,91
30. 14 Anamarija Lampič  Słowenia 3:13,13 +9,99
31. 28 Alena Procházková  Słowacja 3:13,15 +10,01
32. 36 Katri Lylynperä  Finlandia 3:15,26 +12,12
33. 38 Karolína Grohová  Czechy 3:15,46 +12,32
34. 43 Susanna Saapunki  Finlandia 3:15,62 +12,48
35. 34 Petra Nováková  Czechy 3:15,90 +12,76
36. 51 Lisa Unterweger  Austria 3:16,22 +13,08
37. 33 Dahria Beatty  Kanada 3:16,80 +13,66
38. 45 Annika Taylor  Wielka Brytania 3:17,13 +13,99
39. 53 Sandra Schützová  Czechy 3:17,31 +14,17
40. 37 Andrea Julin  Finlandia 3:17,38 +14,24
41. 41 Polina Seronosowa  Białoruś 3:18,29 +15,15
42. 35 Julia Tichonowa  Białoruś 3:18,84 +15,70
43. 47 Anna Szewczenko  Kazachstan 3:19,11 +15,97
44. 30 Polina Kowalewa  Rosja 3:19,62 +16,48
45. 39 Jessica Yeaton  Australia 3:19,63 +16,49
46. 52 Barbara Jezeršek  Australia 3:20,65 +17,51
47. 69 Timea Lörincz  Rumunia 3:22,96 +19,82
48. 42 Cendrine Browne  Kanada 3:23,56 +20,42
49. 44 Mathilde Amivi Petitjean  Togo 3:24,14 +21,00
50. 40 Vedrana Malec  Chorwacja 3:24,82 +21,68
51. 46 Anna Stojan  Kazachstan 3:25,27 +22,13
52. 49 Ewelina Marcisz  Polska 3:25,37 +22,23
53. 70 Emőke Szőcs  Węgry 3:26,34 +23,20
54. 58 Olga Mandrika  Kazachstan 3:27,02 +23,88
55. 54 Irina Bykowa  Kazachstan 3:27,04 +23,90
56. 59 Patrīcija Eiduka  Łotwa 3:28,31 +25,17
57. 64 Mariel Merlii Pulles  Estonia 3:28,54 +25,40
58. 48 Katherine Stewart-Jones  Kanada 3:29,43 +26,29
59. 63 Aimee Watson  Australia 3:31,33 +28,19
60. 50 Laura Alba  Estonia 3:31,45 +28,31
61. 67 Elsa Guðrún Jónsdóttir  Islandia 3:33,99 +30,85
62. 57 Inga Paszkowska  Łotwa 3:35,44 +32,30
63. 55 Tetiana Antypenko  Ukraina 3:36,13 +32,99
64. 107 Alla Ghilenko  Mołdawia 3:38,66 +35,52
65. 73 Nansi Okoro  Bułgaria 3:40,34 +37,20
66. 101 Tanja Karišik  Bośnia i Hercegowina 3:41,48 +38,34
67. 68 Gabrijela Skender  Chorwacja 3:41,94 +38,80
68. 56 Katerina Paul  Australia 3:42,53 +39,39
69. 79 Dejana Košarac  Bośnia i Hercegowina 3:42,96 +39,82
70. 66 Julija Krol  Ukraina 3:43,58 +40,44
71. 103 Anastasia Niciporenko  Mołdawia 3:43,77 +40,63
72. 71 Natālija Kovaļova  Łotwa 3:46,72 +43,58
73. 61 Jaqueline Mourão  Brazylia 3:47,34 +44,20
74. 62 Anda Muizhniece  Łotwa 3:47,68 +44,54
75. 78 Fern Cates  Wielka Brytania 3:49,81 +46,67
76. 90 Wiktorija Todorowska  Macedonia Północna 3:50,06 +46,92
77. 82 Martyna Biliūnaite  Litwa 3:52,15 +49,01
78. 76 Hristina Mitewa  Bułgaria 3:53,09 +49,95
79. 81 Bruna Moura  Brazylia 3:53,15 +50,01
80. 75 Katia Galstian  Armenia 3:54,85 +51,71
81. 84 Sanja Kusmuk  Bośnia i Hercegowina 3:55,63 +52,49
82. 77 Wanesa Emilowa  Bułgaria 4:00,54 +57,40
83. 74 Anna Mchitarjan  Armenia 4:01,22 +58,08
84. 91 Georgia Nimpiti  Grecja 4:05,24 +1:02,10
85. 93 Anastasija Vojinović  Serbia 4:09,14 +1:06,00
86. 80 Elisawet Anastasiadu  Grecja 4:09,24 +1:06,10
87. 94 Inesa Zekić  Serbia 4:09,67 +1:06,53
88. 92 Rafaela Mawrudi  Grecja 4:14,43 +1:11,29
89. 85 Ágnes Simon  Węgry 4:15,50 +1:11,36
90. 99 Marija Kołaroska  Macedonia Północna 4:14,99 +1:11,85
91. 97 Sára Ponya  Węgry 4:16,52 +1:13,38
92. 95 Marija Bulatović  Czarnogóra 4:16,79 +1:13,65
93. 87 Claudia Salcedo  Chile 4:20,23 +1:17,09
94. 89 Mirlene Picin  Brazylia 4:20,97 +1:17,83
95. 96 Viktória Zámbó  Węgry 4:21,45 +1:18,31
96. 104 Valentina Mirza  Mołdawia 4:21,82 +1:18,68
97. 88 Effrosyni Giannakoviti  Grecja 4:25,05 +1:21,91
98. 65 Samaneh Beirami Baher  Iran 4:27,59 +1:24,45
99. 98 Wiktorija Jowanowska  Macedonia Północna 4:32,40 +1:29,26
100. 100 Ana Cvetanovska  Macedonia Północna 4:42,84 +1:39,70
101. 72 Farzane Rezasoltani  Iran 4:45,88 +1:42,74
102. 105 Victoria Manica  Mołdawia 4:59,78 +1:56,64
103. 83 Azadeh Kiashemshaki  Iran 5:04,92 +2:01,78
104. 86 Gholnaz Savojiasl  Iran 5:33,82 +2:30,68
105. 108 Makeleta Stephan  Tonga 6:18,43 +3:15,29
106. 102 Mery Kayrouz  Liban 6:38,30 +3:35,16
107. 106 Laetitia Arida  Liban 7:01,32 +3:58,18

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Z każdego biegu ćwierćfinałowego awansują dwie najlepsze zawodniczki. Dwie najszybsze ze wszystkich biegów, z wyjątkiem zakwalifikowanych bezpośrednio, awansują jako Lucky Loser.

Ćwierćfinał 1.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 9 Stina Nilsson  Szwecja 3:15,02 Q
2. 13 Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone 3:15,34 +0,32 Q
3. 7 Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia 3:15,72 +0,70
4. 23 Ilaria Debertolis  Włochy 3:15,90 +0,88
5. 26 Victoria Carl  Niemcy 3:19,44 +4,42
6. 24 Jelena Sobolewa  Rosja 3:20,01 +4,99

Ćwierćfinał 2.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 1 Maiken Caspersen Falla  Norwegia 3:11,66 Q
2. 4 Hanna Falk  Szwecja 3:11,02 +0,38 Q
3. 10 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 3:12,55 +0,91 LL
4. 30 Anamarija Lampič  Słowenia 3:12,99 +1,35
5. 29 Nadine Fähndrich  Szwajcaria 3:13,19 +1,55
5 Laurien van der Graaff  Szwajcaria DSQ

Ćwierćfinał 3.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 11 Natalja Matwiejewa  Rosja 3:11,46 Q
2. 2 Mari Laukkanen  Finlandia 3:12,01 +0,55 Q
3. 6 Hanna Kolb  Niemcy 3:12,43 +0,97 LL
4. 18 Alenka Čebašek  Słowenia 3:12,82 +1,36
5. 27 Ida Sargent  Stany Zjednoczone 3:16,06 +4,60
6. 28 Greta Laurent  Włochy 3:17,86 +6,40

Ćwierćfinał 4.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 19 Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 3:12,84 Q
2. 20 Julija Biełorukowa  Rosja 3:14,32 +1,48 Q
3. 15 Sandra Ringwald  Niemcy 3:14,79 +1,95
4. 12 Sofie Krehl  Niemcy 3:15,12 +2,28
5. 3 Katja Višnar  Słowenia 3:15,25 +2,41
6. 21 Anna Dyvik  Szwecja 3:15,53 +2,69

Ćwierćfinał 5.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 22 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 3:13,44 Q
2. 14 Heidi Weng  Norwegia 3:13,76 +0,35 Q
3. 17 Gaia Vuerich  Włochy 3:13,86 +0,45
4. 8 Marit Bjørgen  Norwegia 3:14,27 +0,86
5. 25 Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 3:14,65 +1,24
6. 16 Vesna Fabjan  Słowenia 3:15,04 +1,63

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Z każdego biegu półfinałowego awansują dwie najlepsze zawodniczki. Dwie najszybsze ze wszystkich biegów, z wyjątkiem zakwalifikowanych bezpośrednio, awansują jako Lucky Loser.

Półfinał 1.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 1 Maiken Caspersen Falla  Norwegia 3:07,07 Q
2. 10 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 3:07,48 +0,41 Q
3. 13 Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone 3:07,89 +0,82 LL
4. 4 Hanna Falk  Szwecja 3:09,48 +2,41 LL
5. 11 Natalja Matwiejewa  Rosja 3:20,78 +13,71
9 Stina Nilsson  Szwecja DSQ

Półfinał 2.[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata Uwagi
1. 19 Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 3:10,39 Q
2. 22 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 3:10,62 +0,23 Q
3. 14 Heidi Weng  Norwegia 3:10,72 +0,33
4. 2 Mari Laukkanen  Finlandia 3:11,05 +0,66
5. 20 Julija Biełorukowa  Rosja 3:11,65 +1,26
6. 6 Hanna Kolb  Niemcy 3:12,47 +2,08

Finał[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
FIS gold medal.png 1 Maiken Caspersen Falla  Norwegia 3:02,34
FIS silver medal.png 19 Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 3:04,00 +1,66
FIS bronze medal.png 10 Kikkan Randall  Stany Zjednoczone 3:06,10 +3,76
4. 22 Hanna Falk  Szwecja 3:06,25 +3,91
5. 22 Ida Ingemarsdotter  Szwecja 3:06,76 +4,42
6. 13 Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone 3:07,71 +5,37

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]