Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1924 – bieg na 18 km stylem klasycznym mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 18 km mężczyzn na ZIO 1924
1928
Miejsce Chamonix
Złoty medal Złoty medal Norwegia Thorleif Haug
Srebrny medal Srebrny medal Norwegia Johan Grøttumsbråten
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Tapani Niku
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1924
Cross country skiing pictogram.svg
18 km mężczyźni
50 km mężczyźni

Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1924 – bieg na 18 km stylem klasycznym mężczyzn – jeden z dwóch biegów narciarskich rozegranych w ramach I Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Chamonix w 1924 r.

W biegu, który odbył się w dniu 2 lutego 1924 r. wzięło udział 41 zawodników, natomiast 7 nie wystartowało.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1. Thorleif Haug  Norwegia 1:14:31,0
2. Johan Grøttumsbråten  Norwegia 1:15:51,0
3. Tapani Niku  Finlandia 1:16:26,0
4. Jon Mårdalen  Norwegia 1:16:56,0
5. Einar Landvik  Norwegia 1:17:27,0
6. Per-Erik Hedlund  Szwecja 1:17:42,0
7. Matti Raivio  Finlandia 1:19:10,0
8. Elis Sandin  Szwecja 1:19:24,0
9. Torkel Persson  Szwecja 1:19:29,8
10. Erik Winnberg  Szwecja 1:20:29,4
11. Matti Ritola  Finlandia 1:25:13,0
12. Enrico Colli  Włochy 1:26:32,4
13. Antonio Herin  Włochy 1:33:06,4
14. Peter Schmid  Szwajcaria 1:33:34,8
15. Daniele Pellissier  Włochy 1:33:45,2
16. Anton Collin  Finlandia 1:33:54,6
17. Štěpán Hevák  Czechosłowacja 1:34:43,4
18. Anton Gottstein  Czechosłowacja 1:34:54,0
19. Sigurd Overby  Stany Zjednoczone 1:34:56,0
20. Gilbert Ravanel  III Republika Francuska 1:35:33,4
21. Achille Bacher  Włochy 1:36:03,8
22. Xaver Affentranger  Szwajcaria 1:36:36,2
23. Václav John  Czechosłowacja 1:37:20,8
24. František Hák  Czechosłowacja 1:39:41,6
25. Hans Eidenbenz  Szwajcaria 1:39:51,8
26. Alexandre Girard-Bille  Szwajcaria 1:41:43,4
27. Franciszek Bujak  II Rzeczpospolita 1:42:13,0
28. Andrzej Krzeptowski  II Rzeczpospolita 1:43:02,8
29. André Vandelle  III Republika Francuska 1:43:58,0
30. John Carleton  Stany Zjednoczone 1:45:49,8
31. István Déván  Węgry 1:50:20,8
32. Zdenek Švigelj  Królestwo SHS 1:50:27,6
33. Anders Haugen  Stany Zjednoczone 1:55:04,2
34. Vladimir Kajzelj  Królestwo SHS 2:00:43,0
35. Ragnar Omtvedt  Stany Zjednoczone 2:05:03,0
36. Dušan Zinaja  Królestwo SHS 2:12:19,4
Béla Szepes  Węgry DNF
Mirko Pandaković  Królestwo SHS DNF
Martial Payot  III Republika Francuska DNF
Roberts Plūme  Łotwa DNF
Denis Couttet  III Republika Francuska DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]