Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1928 – bieg na 50 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 50 km mężczyzn na ZIO 1928
1924 1932
Miejsce St. Moritz
Złoty medal Złoty medal Szwecja Per-Erik Hedlund
Srebrny medal Srebrny medal Szwecja Gustaf Jonsson
Brązowy medal Brązowy medal Szwecja Volger Andersson
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1928
Cross country skiing pictogram.svg
18 km mężczyźni
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 50 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1928 w St. Moritz został rozegrany 14 lutego. Wzięło w nim udział 41 zawodników z 11 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Szwecji Per-Erik Hedlund.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Per-Erik Hedlund  Szwecja 4:52:03 -
Silver medal icon.svg Gustaf Jonsson  Szwecja 5:05:30 +12:27
Bronze medal icon.svg Volger Andersson  Szwecja 5:05:46 +12:43
4. Olav Kjelbotn  Norwegia 5:14:22 +22:19
5. Ole Hegge  Norwegia 5:17:58 +25:55
6. Tauno Lappalainen  Finlandia 5:18:33 +26:30
7. Anders Ström  Szwecja 5:21:54 +29:51
8. Johan Støa  Norwegia 5:25:30 +33:27
9. Martti Lappalainen  Finlandia 5:30:09 +38:06
10. Otto Wahl  Rzesza Niemiecka 5:34:02 +41:59
11. Josef Německý  Czechosłowacja 5:35:46 +43:43
12. Hans Bauer  Rzesza Niemiecka 5:36:21 +44:18
13. Andrzej Krzeptowski  II Rzeczpospolita 5:36:55 +44:52
14. František Donth  Czechosłowacja 5:37:36 +45:33
15. Walter Bussmann  Szwajcaria 5:38:49 +46:46
16. Fritz Pellkofer  Rzesza Niemiecka 5:41:00 +48:57
17. Robert Wampfler  Szwajcaria 5:42:40 +50:37
18. Václav Fišera  Czechosłowacja 5:42:55 +50:52
19. Józef Bujak  II Rzeczpospolita 5:44:19 +52:16
20. Matthäus Demetz  Włochy 5:47:47 +55:44
21. Ferdinando Glück  Włochy 5:49:52 +57:49
22. Carlo Gourlaouen  Szwajcaria 5:55:09 +1:03:06
23. Joško Janša  Królestwo SHS 5:58:09 +1:06:06
24. Minoru Nagata  Japonia 6:02:24 +1:10:21
25. Subaru Takahashi  Japonia 6:05:25 +1:13:22
26. Sakuta Takefushi  Japonia 6:08:50 +1:16:47
27. Franciszek Kawa  II Rzeczpospolita 6:11:08 +1:19:05
28. Stane Kmet  Królestwo SHS 6:32:07 +1:40:04
29. Janko Janša  Królestwo SHS 6:34:59 +1:42:56
30. Stane Bervar  Królestwo SHS 6:46:48 +1:54:45
Takeji Aso  Japonia DNF -
Josef Feistauer  Czechosłowacja DNF -
Camille Médy  Francja DNF -
Henri Milan  Francja DNF -
Adiel Paananen  Finlandia DNF -
Évariste Prat  Francja DNF -
Matti Raivio  Finlandia DNF -
John Røen  Norwegia DNF -
Jean Camille Tournier  Francja DNF -
Stanisław Wilczyński  II Rzeczpospolita DNF -
Hans Zeier  Szwajcaria DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]