Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – bieg na 10 km kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 10 km kobiet na ZIO 1964
1960 1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kławdija Bojarskich
Srebrny medal Srebrny medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jewdokija Miekszyło
Brązowy medal Brązowy medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Marija Gusakowa
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg kobiet na dystansie 10 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany 1 lutego. Wzięło w nim udział 35 zawodniczek z 12 państw. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została reprezentantka ZSRR Kławdija Bojarskich.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Kławdija Bojarskich  ZSRR 40:24,3 -
Silver medal icon.svg Jewdokija Miekszyło  ZSRR 40:26,6 +2,3
Bronze medal icon.svg Marija Gusakowa  ZSRR 40:46,6 +22,3
4. Britt Strandberg  Szwecja 40:54,0 +29,7
5. Toini Pöysti  Finlandia 41:17,4 +53,1
6. Senja Pusula  Finlandia 41:17,8 +53,5
7. Alewtina Kołczina  ZSRR 41:26,2 +1:01,9
8. Toini Gustafsson  Szwecja 41:41,1 +1:16,8
9. Eeva Ruoppa  Finlandia 41:58,1 +1:33,8
10. Mirja Lehtonen  Finlandia 42:06,9 +1:42,6
11. Barbro Martinsson  Szwecja 42:36,1 +2:11,8
12. Ingrid Wigernæs  Norwegia 43:38,0 +3:13,7
13. Christine Nestler  Niemcy 43:38,2 +3:13,9
14. Renate Dannhauer  Niemcy 43:52,7 +3:28,4
15. Rita Czech-Blasl  Niemcy 44:07,8 +3:43,5
16. Elfriede Spiegelhauer  Niemcy 44:08,8 +3:44,5
17. Gun Ädel  Szwecja 44:18,9 +3:54,6
18. Stefania Biegun  Polska 44:45,0 +4:20,7
19. Éva Balázs  Węgry 46:04,7 +5:40,4
20. Nadeżda Wasilewa  Bułgaria 46:10,8 +5:46,5
21. Eva Paulusová  Czechosłowacja 46:31,2 +6:06,9
22. Roza Dimova  Bułgaria 46:53,1 +6:28,8
23. Czesława Stopka  Polska 46:57,1 +6:32,8
24. Teresa Trzebunia  Polska 47:20,3 +6:56,0
25. Heiderun Ludwig  Austria 47:27,6 +7:03,3
26. Krystana Stojewa  Bułgaria 47:39,2 +7:14,9
27. Jarmila Škodová  Czechosłowacja 47:40,3 +7:16,0
28. Nadeżda Michajłowa  Bułgaria 47:45,2 +7:20,9
29. Eva Břízová  Czechosłowacja 47:56,0 +7:31,7
30. Mária Tarnai  Węgry 48:18,9 +7:54,6
31. Babben Enger Damon  Norwegia 48:43,8 +8:19,5
32. Kim Bong-za  Korea Północna 52:18,6 +11:54,3
33. Ri Han-soon  Korea Północna 53:21,8 +12:57,5
34. Dżigdżeegijn Dżawdzandulam  Mongolia 54:47,6 +14:23,3
35. Dordżgotowyn Pürewloow  Mongolia 55:03,6 +14:39,3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]