Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – bieg na 30 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 30 km mężczyzn na ZIO 1964
1960 1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Finlandia Eero Mäntyranta
Srebrny medal Srebrny medal Norwegia Harald Grønningen
Brązowy medal Brązowy medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Igor Woronczichin
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 30 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany 30 stycznia. Wzięło w nim udział 69 zawodników z 23 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Finlandii Eero Mäntyranta.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Eero Mäntyranta  Finlandia 1:30:50,7 -
Silver medal icon.svg Harald Grønningen  Norwegia 1:32:02,3 +1:11,6
Bronze medal icon.svg Igor Woronczichin  ZSRR 1:32:15,8 +1:24,1
4. Janne Stefansson  Szwecja 1:32:34,8 +1:42,1
5. Sixten Jernberg  Szwecja 1:32:39,6 +1:48,9
6. Kalevi Laurila  Finlandia 1:32:41,4 +1:50,7
7. Assar Rönnlund  Szwecja 1:32:43,6 +1:52,9
8. Einar Østby  Norwegia 1:32:54,6 +2:03,9
9. Torsten Samuelsson  Szwecja 1:33:07,8 +2:17,1
10. Walter Demel  Niemcy 1:33:10,2 +2:19,5
11. Sverre Stensheim  Norwegia 1:33:12,3 +2:21,6
12. Bajazit Gizatułlin  ZSRR 1:33:33,4 +2:42,7
13. Arto Tiainen  Finlandia 1:33:37,7 +2:47,0
14. Väinö Huhtala  Finlandia 1:33:38,1 +2:47,4
15. Marcello De Dorigo  Włochy 1:33:53,4 +3:02,7
16. Giuseppe Steiner  Włochy 1:33:59,8 +3:09,1
17. Iwan Utrobin  ZSRR 1:34:10,4 +3:19,7
18. Franco Stella  Włochy 1:35:01,1 +4:10,4
19. Giennadij Waganow  ZSRR 1:35:03,1 +4:10,4
20. Victor Arbez  Francja 1:36:50,5 +5:59,8
21. Roger Pires  Francja 1:37:45,5 +6:54,8
22. Livio Stuffer  Włochy 1:38:11,0 +7:20,3
23. Félix Mathieu  Francja 1:38:24,5 +7:33,8
24. Józef Rysula  Polska 1:38:29,1 +7:38,4
25. Claude Legrand  Francja 1:38:40,5 +7:49,8
26. Štefan Harvan  Czechosłowacja 1:39:05,2 +8:14,5
27. Konrad Hischier  Szwajcaria 1:39:43,6 +8:52,9
28. Hans Ammann  Szwajcaria 1:39:55,7 +9:05,0
29. Heinz Seidel  Niemcy 1:40:01,0 +9:19,3
30. Mike Elliott  Stany Zjednoczone 1:40:11,7 +9:21,0
31. Andreas Janc  Austria 1:40:23,3 +9:32,6
32. Rudolf Dannhauer  Niemcy 1:40:35,7 +9:45,0
33. Ladislav Hrubý  Czechosłowacja 1:41:04,8 +10:14,1
34. Alfons Dorner  Niemcy 1:41:09,5 +10:05,8
35. Edward Budny  Polska 1:41:31,9 +10:41,2
36. Hansjörg Farbmacher  Austria 1:41:37,1 +10:46,4
37. Stefan Mitkow  Bułgaria 1:42:13,2 +11:22,4
38. Donald MacLeod  Kanada 1:42:17,7 +11:27,0
39. Georges Dubois  Szwajcaria 1:42:26,8 +11:36,1
40. Tadeusz Jankowski  Polska 1:42:34,0 +11:33,3
41. Kazuo Sato  Japonia 1:42:39,2 +11:48,5
42. Dick Taylor  Stany Zjednoczone 1:42:39,5 +11:48,8
43. Alphonse Baume  Szwajcaria 1:42:41,8 +11:50,1
44. Cveto Pavčič  Jugosławia 1:42:44,0 +11:53,3
45. Roman Seljak  Jugosławia 1:42:44,4 +11:53,7
46. Larry Damon  Stany Zjednoczone 1:42:57,7 +12:07,0
47. Hidezo Takahashi  Japonia 1:43:11,0 +12:20,3
48. Jim Shea  Stany Zjednoczone 1:43:18,4 +12:17,7
49. Borisław Oczuszki  Bułgaria 1:44:00,1 +13:09,4
50. Janko Kobentar  Jugosławia 1:45:04,7 +14:14,0
51. Kitamura Tacuo  Japonia 1:46:13,4 +15:12,7
52. Martti Rautio  Kanada 1:46:18,6 +15:17,9
53. Svend Carlsen  Dania 1:46:35,9 +15:45,2
54. Gheorghe Bădescu  Rumunia 1:46:54,5 +16:03,8
55. Roderick Tuck  Wielka Brytania 1:47:52,6 +17:01,9
56. Hermann Mayr  Austria 1:48:53,3 +18:02,6
57. Sodnomcerengijn Nacagdordż  Mongolia 1:49:07,1 +18:16,4
58. Bidzjaagijn Daszgaj  Mongolia 1:49:24,7 +18:34,0
59. Bandzragczijn Dzunduj  Mongolia 1:49:27,3 +18:26,6
60. Bajandżawyn Damdindżaw  Mongolia 1:51:25,2 +20:34,5
61. Þórhallur Sveinsson  Islandia 1:51:34,4 +20:43,7
62. Chogoro Yahata  Japonia 1:51:45,3 +20:44,6
63. Yang Duk-soon  Korea Północna 1:53:58,4 +23:07,7
64. Birgir Guðlaugsson  Islandia 1:54:00,3 +23:09,6
65. Kim Ko-am  Korea Północna 1:55:11,0 +24:20,3
66. Yang Yong-ok  Korea Południowa 2:28:54,7 +58:04,0
Franz Vetter  Austria DNF -
Henryk Marek  Polska DSQ -
Ole Ellefsæter  Norwegia DSQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]