Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – bieg na 5 km kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 5 km kobiet na ZIO 1964
1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kławdija Bojarskich
Srebrny medal Srebrny medal Finlandia Mirja Lehtonen
Brązowy medal Brązowy medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Alewtina Kołczina
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg kobiet na dystansie 5 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany 5 lutego. Wzięły w nim udział 32 zawodniczki z 11 państw. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została reprezentantka ZSRR Kławdija Bojarskich.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Kławdija Bojarskich  ZSRR 17:50,5 -
Silver medal icon.svg Mirja Lehtonen  Finlandia 17:52,9 +2,4
Bronze medal icon.svg Alewtina Kołczina  ZSRR 18:08,4 +17,9
4. Jewdokija Miekszyło  ZSRR 18:16,7 +16,2
5. Toini Pöysti  Finlandia 18:25,5 +25,0
6. Toini Gustafsson  Szwecja 18:25,7 +25,2
7. Barbro Martinsson  Szwecja 18:26,4 +25,9
8. Eeva Ruoppa  Finlandia 18:29,8 +29,3
9. Senja Pusula  Finlandia 18:45,7 +55,2
10. Rita Aczkina  ZSRR 18:51,1 +1:00,6
11. Britt Strandberg  Szwecja 19:07,5 +1:17,0
12. Rita Czech-Blasl  Niemcy 19:09,1 +1:18,6
13. Krystana Stojewa  Bułgaria 19:11,2 +1:20,7
14. Stefania Biegun  Polska 19:16,0 +1:25,5
15. Renate Dannhauer  Niemcy 19:17,0 +1:26,5
15. Ingrid Wigernæs  Norwegia 19:17,0 +1:26,5
17. Christine Nestler  Niemcy 19:21,4 +1:25,9
18. Babben Enger Damon  Norwegia 19:26,5 +1:36,0
19. Elfriede Spiegelhauer  Niemcy 19:52,3 +2:01,8
20. Heiderun Ludwig  Austria 20:11,3 +2:20,8
21. Nadeżda Wasilewa  Bułgaria 20:24,2 +2:33,7
22. Eva Paulusová  Czechosłowacja 20:24,7 +2:34,8
23. Teresa Trzebunia  Polska 20:25,8 +2:35,3
24. Czesława Stopka  Polska 20:34,4 +2:43,9
25. Jarmila Škodová  Czechosłowacja 20:46,1 +2:55,6
26. Eva Břízová  Czechosłowacja 20:48,2 +2:57,7
27. Weronika Budny  Polska 21:07,1 +3:16,5
28. Nadeżda Michajłowa  Bułgaria 21:18,9 +3:28,4
29. Katalin Hemrik  Węgry 21:26,7 +3:36,2
30. Dżigdżeegijn Dżawdzandulam  Mongolia 22:57,5 +5:07,0
31. Dordżgotowyn Pürewloow  Mongolia 24:55,8 +7:05,3
32. Gun Ädel  Szwecja 26:09,0 +8:18,5

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]