Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964 – sztafeta mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sztafeta mężczyzn na ZIO 1964
1960 1968
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal  Szwecja
Srebrny medal Srebrny medal  Finlandia
Brązowy medal Brązowy medal  ZSRR
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1964
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg sztafetowy mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1964 w Innsbrucku został rozegrany 8 lutego. Wzięło w nim udział 60 zawodników z piętnastu krajów. Mistrzostwo olimpijskie w tej konkurencji wywalczyła reprezentacja Szwecji w składzie: Karl-Åke Asph, Sixten Jernberg, Janne Stefansson i Assar Rönnlund.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Czas Strata
Gold medal icon.svg  Szwecja
Karl-Åke Asph
Sixten Jernberg
Janne Stefansson
Assar Rönnlund
2:18:34,6
35:14,2
35:00,0
34:16,8
34:03,6
-
Silver medal icon.svg  Finlandia
Väinö Huhtala
Arto Tiainen
Kalevi Laurila
Eero Mäntyranta
2:18:42,4
34:52,8
35:37,6
34:01,4
34:10,6
+7,8
Bronze medal icon.svg  ZSRR
Iwan Utrobin
Giennadij Waganow
Igor Woronczichin
Pawieł Kołczin
2:18:46,9
34:58,7
34:42,8
34:18,0
34:47,4
+12,3
4.  Norwegia
Magnar Lundemo
Erling Steineide
Einar Østby
Harald Grønningen
2:19:11,9
35:04,8
34:48,3
34:19,8
34:59,0
+37,3
5.  Włochy
Giuseppe Steiner
Marcello de Dorigo
Giulio Deflorian
Franco Nones
2:21:16,8
35:36,2
34:28,2
35:57,5
35:14,9
+2:42,2
6.  Francja
Victor Arbez
Félix Mathieu
Roger Pires
Paul Romand
2:26:31,4
36:30,1
36:08,9
35:46,6
38:05,8
+7:56,8
7.  Niemcy
Heinz Seidel
Helmut Weidlich
Enno Röder
Walter Demel
2:26:34,4
38:00,6
36:49,4
36:43,3
35:01,1
+7:59,8
8.  Polska
Józef Gut-Misiaga
Tadeusz Jankowski
Edward Budny
Józef Rysula
2:27:27,0
37:46,4
37:06,3
36:25,6
36:08,7
+8:52,4
9.  Szwajcaria
Konrad Hischier
Alois Kälin
Franz Kälin
Hans Sigfrid Oberer
2:31:52,8
37:32,7
37:05,1
38:18,3
38:56,7
+13:18,2
10.  Japonia
Hidezo Takahashi
Kazuo Sato
Tatsuo Kitamura
Chogoro Yahata
2:32:05,5
38:02,0
37:18,4
37:18,1
39:27,0
+13:30,9
11.  Austria
Günther Rieger
Hansjörg Farbmacher
Anton Kogler
Andreas Janc
2:34:48,9
39:05,8
39:11,0
38:47,0
37:45,1
+16:14,3
12.  Jugosławia
Roman Seljak
Mirko Bavče
Janko Kobentar
Cveto Pavčič
2:37:30,6
39:43,1
39:43,1
39:38,5
38:27,4
+18:56,0
13.  Stany Zjednoczone
Mike Gallagher
Mike Elliott
Jim Shea
John Bower
2:39:17,3
39:48,7
39:27,6
39:45,8
40:15,2
+20:42,9
14.  Wielka Brytania
John Moore
John Dent
David Rees
Roderick Tuck
2:42:55,8
39:46,0
41:26,5
41:50,7
39:52,6
+24:21,2
15.  Kanada
Donald MacLeod
Martti Rautio
Eric Luoma
Franz Portmann
2:44:29,1
41:07,2
41:23,1
42:58,8
39:00,0
+25:53,5

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]