Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968 – bieg na 15 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 15 km mężczyzn na ZIO 1968
1964 1972
Miejsce Grenoble
Złoty medal Złoty medal Norwegia Harald Grønningen
Srebrny medal Srebrny medal Finlandia Eero Mäntyranta
Brązowy medal Brązowy medal Szwecja Gunnar Larsson
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1968
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 15 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1968 w Grenoble został rozegrany 10 lutego. Wzięło w nim udział 75 zawodników z 25 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Norwegii Harald Grønningen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Harald Grønningen  Norwegia 47:54,2 -
Silver medal icon.svg Eero Mäntyranta  Finlandia 47:56,1 +1,9
Bronze medal icon.svg Gunnar Larsson  Szwecja 48:33,7 +39,5
4. Kalevi Laurila  Finlandia 48:37,6 +43,4
5. Jan Halvarsson  Szwecja 48:39,1 +44,9
6. Bjarne Andersson  Szwecja 48:41,1 +46,9
7. Pål Tyldum  Norwegia 48:42,0 +47,8
8. Odd Martinsen  Norwegia 48:59,3 +1:07,1
9. Walerij Tarakanow  ZSRR 49:04,4 +1:10,2
10. Kalevi Oikarainen  Finlandia 49:11,1 +1:16,9
11. Assar Rönnlund  Szwecja 49:25,3 +1:31,1
12. Walter Demel  RFN 49:38,4 +1:46,2
13. Franco Stella  Włochy 49:59,8 +2:05,6
14. Karel Štefl  Czechosłowacja 50:15,4 +2:21,2
15. Giulio Deflorian  Włochy 50:19,4 +2:25,2
16. Anatolij Akientiew  ZSRR 50:19,9 +2:25,7
17. Reidar Hjermstad  Norwegia 50:25,7 +2:31,5
18. Josef Haas  Szwajcaria 50:34,8 +2:40,6
19. Flury Koch  Szwajcaria 50:37,2 +2:43,0
20. Karl Buhl  RFN 50:38,1 +2:43,9
21. Józef Rysula  Polska 50:38,5 +2:44,3
22. Władimir Woronkow  ZSRR 50:40,7 +2:46,5
23. Ján Fajstavr  Czechosłowacja 50:46,5 +2:52,3
24. Roger Pires  Francja 50:52,6 +2:58,4
25. Petyr Pankow  Bułgaria 50:54,1 +2:59,9
26. Fiodor Simaszow  ZSRR 51:05,3 +3:11,1
27. Václav Peřina  Czechosłowacja 51:06,6 +3:12,4
28. Victor Arbez  Francja 51:20,5 +3:26,3
29. Gerhard Grimmer  NRD 51:22,1 +3:27,9
30. Albert Giger  Szwajcaria 51:26,6 +3:32,4
31. Andreas Janc  Austria 51:29,8 +3:35,6
32. Franco Manfroi  Włochy 51:47,7 +3:53,5
33. Gert-Dietmar Klause  NRD 51:51,6 +3:57,4
34. Mike Gallagher  Stany Zjednoczone 52:02,4 +4:08,2
35. Konrad Hischier  Szwajcaria 52:06,4 +4:12,2
36. Franco Nones  Włochy 52:06,8 +4:12,6
37. Peter Thiel  NRD 52:07,8 +4:13,6
38. Helmut Gerlach  RFN 52:21,8 +4:27,6
39. Klaus Ganter  RFN 52:30,0 +4:35,8
40. Alojz Kerštajn  Jugosławia 52:31,7 +4:37,5
41. Mike Elliott  Stany Zjednoczone 52:40,8 +4:46,6
42. Heinrich Wallner  Austria 52:53,6 +4:59,4
43. Janez Mlinar  Jugosławia 52:54,4 +5:00,2
44. Félix Mathieu  Francja 52:58,8 +5:04,6
45. Mirko Bavče  Jugosławia 53:10,7 +5:16,5
46. Jean Jobez  Francja 53:22,1 +5:27,9
47. Ernst Pühringer  Austria 53:23,0 +5:28,8
48. Bob Gray  Stany Zjednoczone 53:24,8 +5:30,6
49. Tibor Holéczy  Węgry 53:35,9 +5:41,7
50. Tokio Sato  Japonia 53:41,2 +5:47,0
51. Walter Failer  Austria 54:12,5 +6:18,3
52. Gendgeegijn Batmönch  Mongolia 54:21,3 +6:27,1
53. Akiyoshi Matsuoka  Japonia 54:46,2 +6:52,0
54. Luwsan-Ajuuszijn Daszdemberel  Mongolia 54:46,4 +6:52,2
55. Larry Damon  Stany Zjednoczone 55:07,2 +7:13,0
56. Nils Skulbru  Kanada 55:53,4 +7:59,2
57. Svend Carlsen  Dania 56:09,5 +8:16,3
58. Victor Dakin  Wielka Brytania 56:49,9 +8:56,7
59. Peter Tancock  Wielka Brytania 57:31,1 +9:36,9
60. Ross Martin  Australia 58:00,2 +10:06,0
61. David Rees  Kanada 58:25,9 +10:31,7
62. Yun Jong-im  Korea Południowa 58:28,2 +10:34,0
63. Rolf Pettersen  Kanada 58:31,8 +10:37,6
64. Miklós Holló  Węgry 58:37,2 +10:43,0
65. Hiroshi Ogawa  Japonia 59:55,4 +12:01,2
66. Kim Chun-gi  Korea Południowa 1:00:04,8 +12:10,6
67. Apollo Lynge  Dania 1:00:34,8 +12:40,6
68. Dimitrios Andreadis  Grecja 1:00:52,1 +12:57,9
69. Şeref Çınar  Turcja 1:04:12,2 +16:18,0
70. Rızvan Özbey  Turcja 1:05:02,3 +17:08,1
71. Naci Öğün  Turcja 1:05:56,4 +17:52,2
72. Yaşar Ören  Turcja 1:09:03,8 +21:09,6
Hannu Taipale  Finlandia DNF -
Kazuo Sato  Japonia DNF -
Axel Lesser  NRD DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]