Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976 – bieg na 30 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 30 km mężczyzn na ZIO 1976
1972 1980
Miejsce Innsbruck
Złoty medal Złoty medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Sawieljew
Srebrny medal Srebrny medal Stany Zjednoczone Bill Koch
Brązowy medal Brązowy medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Iwan Garanin
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1976
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 30 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1976 w Innsbrucku został rozegrany 5 lutego. Wzięło w nim udział 69 zawodników z 21 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant ZSRR Siergiej Sawieljew.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Siergiej Sawieljew  ZSRR 1:30:29,38 -
Silver medal icon.svg Bill Koch  Stany Zjednoczone 1:30:57,84 +28,46
Bronze medal icon.svg Iwan Garanin  ZSRR 1:31:09,29 +39,91
4. Juha Mieto  Finlandia 1:31:20,39 +51,01
5. Nikołaj Bażukow  ZSRR 1:31:33,14 +1:03,76
6. Gert-Dietmar Klause  NRD 1:32:00,91 +1:31,53
7. Albert Giger  Szwajcaria 1:32:17,71 +1:48,33
8. Arto Koivisto  Finlandia 1:32:23,11 +1:53,73
9. Odd Martinsen  Norwegia 1:32:38,91 +1:09,53
10. Wasilij Roczew  ZSRR 1:32:39,42 + 2:10,04
11. Ivar Formo  Norwegia 1:33:01,68 + 2:32,30
12. Benny Södergren  Szwecja 1:33:10,98 + 2:41,60
13. Matti Pitkänen  Finlandia 1:33:44,74 + 3:15,36
14. Georg Zipfel  RFN 1:34:04,71 + 3:35,33
15. Tommy Limby  Szwecja 1:34:32,47 + 4:03,09
16. Gerhard Grimmer  NRD 1:34:52,15 + 4:22,77
17. Axel Lesser  NRD 1:34:53,14 + 4:23,76
18. Franz Betz  RFN 1:34:55,54 + 4:26,16
19. Oddvar Brå  Norwegia 1:34:59,57 + 4:30,19
20. Wiesław Gębala  Polska 1:35:09,65 + 4:40,27
21. Christer Johansson  Szwecja 1:35:23,27 + 4:53,89
22. Juhani Repo  Finlandia 1:35:31,06 + 5:01,68
23. Magne Myrmo  Norwegia 1:35:33,34 + 5:03,96
24. Jan Staszel  Polska 1:35:46,82 + 5:17,44
25. Eduard Hauser  Szwajcaria 1:35:50,29 + 5:20,91
26. Milan Jarý  Czechosłowacja 1:35:52,55 + 5:23,17
27. Tim Caldwell  Stany Zjednoczone 1:35:57,97 + 5:28,59
28. Giulio Capitanio  Włochy 1:35:58,29 + 5:28,91
29. Alfred Kälin  Szwajcaria 1:36:09,97 + 5:40,59
30. Hans Skinstad  Kanada 1:36:16,95 + 5:47,57
31. Bert Bullock  Kanada 1:36:24,55 + 5:55,17
32. Herbert Wachter  Austria 1:36:28,48 + 5:59,10
33. Dieter Meinel  NRD 1:36:37,35 + 6:07,97
34. Roberto Primus  Włochy 1:36:40,33 + 6:10,95
35. Sven-Åke Lundbäck  Szwecja 1:36:40,86 + 6:11,48
36. Hans Speicher  RFN 1:36:52,45 + 6:23,07
37. Jean-Paul Vandel  Francja 1:37:11,67 + 6:42,29
38. Renzo Chiocchetti  Włochy 1:37:15,82 + 6:46,44
39. Reinhold Feichter  Austria 1:37:43,73 + 7:14,35
40. Walter Demel  RFN 1:37:44,17 + 7:14,79
41. Ulrico Kostner  Włochy 1:37:49,85 + 7:20,47
42. Edward Day  Kanada 1:38:09,10 + 7:39,72
43. Yves Blondeau  Francja 1:38:20,86 + 7:51,48
44. František Šimon  Czechosłowacja 1:38:34,16 + 8:04,78
45. Jiří Beran  Czechosłowacja 1:38:39,61 + 8:10,23
46. Ján Michalko  Czechosłowacja 1:38:40,28 + 8:10,90
47. Jerzy Koryciak  Polska 1:39:02,46 + 8:33,08
48. Ljubomir Toskow  Bułgaria 1:39:10,94 + 8:41,56
49. Petyr Pankow  Bułgaria 1:39:27,77 + 8:58,39
50. Hansueli Kreuzer  Szwajcaria 1:39:58,44 + 9:29,06
51. Werner Vogel  Austria 1:40:16,10 + 9:46,72
52. Chris Haines  Stany Zjednoczone 1:40:58,43 + 10:29,05
53. Christo Barzanow  Bułgaria 1:41:05,91 + 10:36,53
54. Pierre Salvi  Francja 1:41:06,69 + 10:37,31
55. Kiyoshi Hayasaka  Japonia 1:41:33,76 + 11:04,38
56. Reijo Puiras  Kanada 1:41:34,43 + 11:05,05
57. Ryōji Fujiki  Japonia 1:42:59,25 + 12:29,87
58. Franz Gattermann  Austria 1:43:04,88 + 12:35,50
59. Bela Bodnar  Stany Zjednoczone 1:43:10,73 + 12:41,35
60. Maksi Jelenc  Jugosławia 1:44:20,25 + 13:50,87
61. Michel Thierry  Francja 1:44:25,33 + 13:55,95
62. Bahri Yılmaz  Turcja 1:45:15,78 +14:46,40
63. Trausti Sveinsson  Islandia 1:47:48,45 + 17:19,07
64. Halldór Matthíasson  Islandia 1:50:02,09 + 19:32,71
65. Marcos Luis Jerman  Argentyna 1:50:06,99 + 19:37,61
66. Ahmet Ünal  Turcja 1:51:14,75 + 20:45,37
67. Athanasios Koutsogiannis  Grecja 2:21:20,64 + 50:51,26
- Władysław Podgórski  Polska DNF -
- Efstathios Vogdanos  Grecja DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]