Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980 – bieg na 30 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 30 km mężczyzn na ZIO 1980
1976 1984
Miejsce Lake Placid
Złoty medal Złoty medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Nikołaj Zimiatow
Srebrny medal Srebrny medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wasilij Roczew
Brązowy medal Brązowy medal Bułgaria Iwan Lebanow
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1980
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 30 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1980 w Lake Placid został rozegrany 14 lutego. Wzięło w nim udział 57 zawodników z 20 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant ZSRR Nikołaj Zimiatow.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Nikołaj Zimiatow  ZSRR 1:27:02,80 -
Silver medal icon.svg Wasilij Roczew  ZSRR 1:27:34,22 +31,42
Bronze medal icon.svg Iwan Lebanow  Bułgaria 1:28:03,87 +1:01,07
4. Thomas Wassberg  Szwecja 1:28:40,35 +1:37,55
5. Józef Łuszczek  Polska 1:29:03,64 +2:00,84
6. Matti Pitkänen  Finlandia 1:29:35,03 +2:32,23
7. Juha Mieto  Finlandia 1:29:45,08 +2:42,28
8. Ove Aunli  Norwegia 1:29:54,02 +2:53,22
9. Alf-Gerd Deckert  NRD 1:30:05,17 +3:02,37
10. Lars Erik Eriksen  Norwegia 1:30:34,34 +3:31,54
11. Jewgienij Bielajew  ZSRR 1:30:35,32 +3:32,52
12. Oddvar Brå  Norwegia 1:30:46,70 +3:43,90
13. Benny Kohlberg  Szwecja 1:30:57,56 +3:54,76
14. Nikołaj Bażukow  ZSRR 1:31:06,28 +4:32,52
15. Edi Hauser  Szwajcaria 1:31:20,09 +4:17,29
16. Per Knut Aaland  Norwegia 1:31:26,58 +4:23,78
17. Sven-Åke Lundbäck  Szwecja 1:31:31,96 +4:29,16
18. Harri Kirvesniemi  Finlandia 1:31:35,13 +4:32,33
19. Jean-Paul Pierrat  Francja 1:31:43,03 +4:40,23
20. Maurilio De Zolt  Włochy 1:31:43,74 +4:40,94
21. Jiří Beran  Czechosłowacja 1:31:46,11 +4:43,31
22. Dieter Notz  RFN 1:31:58,27 +4:55,47
23. Christo Barzanow  Bułgaria 1:32:03,49 +5:00,69
24. Gaudenz Ambühl  Szwajcaria 1:32:06,20 +5:03,40
25. Stig Jäder  Szwecja 1:32:08,09 +5:05,29
26. Jorma Aalto  Finlandia 1:32:48,10 +5:45,30
27. Giulio Capitanio  Włochy 1:33:07,48 +6:04,68
28. Jiří Švub  Czechosłowacja 1:33:12,73 +6:09,93
29. Heinz Gähler  Szwajcaria 1:33:43,68 +6:40,88
30. Stan Dunklee  Stany Zjednoczone 1:33:48,02 +6:45,22
31. Josef Schneider  RFN 1:34:05,33 +7:02,53
32. Miloš Bečvář  Czechosłowacja 1:34:08,79 +7:05,99
33. Ivo Čarman  Jugosławia 1:34:09,59 +7:06,79
34. Benedetto Carrara  Włochy 1:34:27,45 +7:24,65
35. Paul Fargeix  Francja 1:35:12,25 +8:09,45
36. František Šimon  Czechosłowacja 1:35:32,70 +8:29,90
37. Wolfgang Müller  RFN 1:35:37,46 +8:34,66
38. Philippe Poirot  Francja 1:35:47,39 +8:44,59
39. Shiro Sato  Japonia 1:35:52,77 +8:49,97
40. Peter Zipfel  RFN 1:36:06,95 +9:04,15
41. Jim Galanes  Stany Zjednoczone 1:36:15,17 +9:12,37
42. Francis Jacot  Szwajcaria 1:36:50,46 +9:47,66
43. Roberto Primus  Włochy 1:37:55,47 +10:52,67
44. Michel Thierry  Francja 1:38:17,35 +11:14,55
45. Doug Peterson  Stany Zjednoczone 1:38:29,86 +11:27,06
46. Tone Đurišič  Jugosławia 1:38:46,90 +11:44,10
47. José Giro  Hiszpania 1:41:57,97 +14:55,17
48. Ingólfur Jónsson  Islandia 1:45:55,26 +18:52,46
49. Emiliano Morlans  Hiszpania 1:46:28,42 +19:25,62
50. Marcos Luis Jerman  Argentyna 1:47:56,17 +20:53,37
51. Kim Dong-hwan  Korea Południowa 1:51:13,35 +24:10,55
52. Luwsandaszijn Dordż  Mongolia 1:53:52,24 +26:49,44
- Hwang Byung-dae  Korea Południowa DNF -
- Þröstur Jóhannesson  Islandia DNF -
- Kim Nam-young  Korea Południowa DNF -
- Bill Koch  Stany Zjednoczone DNF -
- Haukur Sigurðsson  Islandia DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]