Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 – bieg na 5 km kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 5 km kobiet na ZIO 1984
1980 1988
Miejsce Sarajewo
Złoty medal Złoty medal Finlandia Marja-Liisa Hämäläinen
Srebrny medal Srebrny medal Norwegia Berit Aunli
Brązowy medal Brązowy medal Czechosłowacja Květa Jeriová
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
20 km kobiety
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg kobiet na dystansie 5 km stylem dowolnym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1984 w Sarajewie został rozegrany 12 lutego. Wzięły w nim udział 52 zawodniczki z 14 państw. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została reprezentantka Finlandii Marja-Liisa Hämäläinen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Marja-Liisa Hämäläinen  Finlandia 17:04,0 -
Silver medal icon.svg Berit Aunli  Norwegia 17:14,1 +10,1
Bronze medal icon.svg Květa Jeriová  Czechosłowacja 17:18,3 +14,3
4. Marie Risby  Szwecja 17:26,3 +22,3
5. Inger Helene Nybråten  Norwegia 17:28,2 +24,2
6. Brit Pettersen  Norwegia 17:33,6 +27,6
7. Anne Jahren  Norwegia 17:38,3 +34,3
8. Ute Noack  NRD 17:46,0 +42,0
9. Evi Kratzer  Szwajcaria 17:47,5 +43,5
10. Pirkko Määttä  Finlandia 17:48,0 +44,0
11. Raisa Smietanina  ZSRR 17:52,0 +48,0
12. Julija Stiepanowa  ZSRR 17:53,5 +49,5
13. Blanka Paulů  Czechosłowacja 17:56,6 +52,6
14. Nadieżda Burłakowa  ZSRR 17:58,7 +54,7
15. Gabriela Svobodová  Czechosłowacja 17:59,8 +55,8
16. Karin Lamberg-Skog  Szwecja 18:02,5 +58,5
17. Lilija Wasilczenko  ZSRR 18:07,6 +1:03,6
18. Petra Rohrmann  NRD 18:09,4 +1:05,4
19. Eija Hyytiäinen  Finlandia 18:11,6 +1:07,6
20. Dagmar Palečková  Czechosłowacja 18:15,3 +1:11,3
21. Carola Anding  NRD 18:17,7 +1:13,7
22. Marjo Matikainen  Finlandia 18:21,6 +1:17,6
23. Ann Rosendahl  Szwecja 18:22,8 +1:18,8
24. Manuela Di Centa  Włochy 18:24,9 +1:20,9
24. Guidina Dal Sasso  Włochy 18:24,9 +1:20,9
26. Karin Thomas  Szwajcaria 18:30,4 +1:26,4
27. Lynn Spencer-Galanes  Stany Zjednoczone 18:30,8 +1:26,8
28. Shirley Firth  Kanada 18:32,3 +1:28,3
29. Sharon Firth  Kanada 18:37,5 +1:33,5
30. Judy Rabinowitz  Stany Zjednoczone 18:41,5 +1:37,5
31. Clara Angerer  Włochy 18:47,9 +1:43,9
32. Livia Reit  Rumunia 18:51,6 +1:47,6
33. Paola Pozzoni  Włochy 18:51,9 +1:47,9
34. Jana Mlakar  Jugosławia 18:54,1 +1:50,1
35. Christina Gilli-Brügger  Szwajcaria 18:56,2 +1:52,2
36. Petra Voge  NRD 19:16,6 +2:12,6
37. Eva-Lena Karlsson  Szwecja 19:21,6 +2:17,6
38. Susan Long  Stany Zjednoczone 19:28,5 +2:24,5
39. Angela Schmidt-Foster  Kanada 19:30,1 +2:26,1
40. Patricia Ross  Stany Zjednoczone 19:30,9 +2:26,9
41. Andreja Smrekar  Jugosławia 19:41,7 +2:37,7
42. Monika Germann  Szwajcaria 19:42,0 +2:38,0
43. Metka Munih  Jugosławia 20:12,0 +3:08,0
44. Ros Coats  Wielka Brytania 20:16,7 +3:12,7
45. Tatjana Smolnikar  Jugosławia 20:21,8 +3:17,8
46. Doris Trueman  Wielka Brytania 21:05,6 +4:01,6
47. Nicola Lavery  Wielka Brytania 21:08,5 +4:04,5
48. Dou Aixia  Chiny 21:33,8 +4:19,8
49. Tang Yuqin  Chiny 21:41,5 +4:37,5
50. Carolina Brittan  Wielka Brytania 21:44,3 +4:40,3
51. Chen Yufeng  Chiny 21:50,2 +4:46,2
52. Song Shiji  Chiny 22:24,1 +5:20,1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]