Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 – bieg na 15 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 15 km mężczyzn na ZIO 1984
1980 1988
Miejsce Sarajewo
Złoty medal Złoty medal Szwecja Gunde Svan
Srebrny medal Srebrny medal Finlandia Aki Karvonen
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Harri Kirvesniemi
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
20 km kobiety
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 15 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1984 w Sarajewie został rozegrany 13 lutego. Wzięło w nim udział 91 zawodników z 31 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Szwecji Gunde Svan.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Gunde Svan  Szwecja 41:25,6 -
Silver medal icon.svg Aki Karvonen  Finlandia 41:34,9 +9,3
Bronze medal icon.svg Harri Kirvesniemi  Finlandia 41:45,6 +20,0
4. Juha Mieto  Finlandia 42:05,8 +40,2
5. Władimir Nikitin  ZSRR 42:31,6 +1:06,0
6. Nikołaj Zimiatow  ZSRR 42:34,5 +1:08,9
7. Uwe Bellmann  NRD 42:35,8 +1:10,2
8. Tor Håkon Holte  Norwegia 42:37,4 +1:11,8
9. Maurilio De Zolt  Włochy 42:40,0 +1:14,4
10. Ołeksandr Batiuk  ZSRR 42:42,2 +1:16,6
11. Andi Grünenfelder  Szwajcaria 42:45,7 +1:20,1
12. Giachem Guidon  Szwajcaria 42:45,9 +1:20,3
13. Kari Härkönen  Finlandia 42:49,3 +1:23,7
14. Giorgio Vanzetta  Włochy 42:54,9 +1:29,3
15. Sven-Erik Danielsson  Szwecja 42:55,9 +1:30,3
16. Aleksandr Zawjałow  ZSRR 42:59,0 +1:33,4
17. Pål Gunnar Mikkelsplass  Norwegia 42:59,7 +1:34,1
18. Dan Simoneau  Stany Zjednoczone 43:03,4 +1:37,8
19. Benny Kohlberg  Szwecja 43:21,5 +1:55,9
20. Geir Holte  Norwegia 43:23,3 +1:58,7
21. Pierre Harvey  Kanada 43:36,4 +2:10,8
22. Torgny Mogren  Szwecja 43:39,4 +2:13,8
23. Uwe Wünsch  NRD 43:49,9 +2:24,3
24. Giulio Capitanio  Włochy 43:50,8 +2:25,2
25. Alois Stadlober  Austria 43:51,6 +2:26,0
26. Frank Schröder  NRD 43:52,1 +2:26,5
27. Bill Koch  Stany Zjednoczone 43:53,7 +2:28,1
28. Konrad Hallenbarter  Szwajcaria 44:00,3 +2:34,7
29. Miloš Bečvář  Czechosłowacja 44:00,8 +2:35,2
30. Stefan Dotzler  RFN 44:02,6 +2:37,0
31. Dominique Locatelli  Francja 44:07,5 +2:41,9
32. Markus Fähndrich  Szwajcaria 44:08,0 +2:42,4
33. Franz Schöbel  RFN 44:11,1 +2:45,5
34. Gianfranco Polvara  Włochy 44:35,7 +3:10,1
35. Ivo Čarman  Jugosławia 45:04,0 +3:38,4
36. Józef Łuszczek  Polska 45:04,8 +3:39,2
37. Josef Schneider  RFN 45:08,7 +3:43,1
38. Atanas Simidcziew  Bułgaria 45:17,0 +3:51,4
39. Tim Caldwell  Stany Zjednoczone 45:21,2 +3:54,6
40. Dušan Đurišič  Jugosławia 45:24,6 +3:59,0
41. Karsten Brandt  NRD 45:40,1 +4:14,5
42. Konstantin Ritter  Liechtenstein 45:41,5 +4:15,9
43. Hideaki Yamada  Japonia 45:42,3 +4:16,7
44. Jean-Denis Jaussaud  Francja 45:44,4 +4:18,8
45. José Giro  Hiszpania 45:50,3 +4:24,7
46. Pavel Benc  Czechosłowacja 46:03,8 +4:38,2
47. Kazunari Sasaki  Japonia 46:04,8 +4:39,2
48. Sašo Grajf  Jugosławia 46:21,1 +4:55,5
49. Einar Ólafsson  Islandia 46:21,7 +4:56,1
50. Satoshi Sato  Japonia 46:25,5 +4:59,9
51. Swetosław Atanasow  Bułgaria 46:28,9 +5:03,3
52. Miłusz Iwanczew  Bułgaria 46:30,1 +5:04,5
53. Andreas Gumpold  Austria 46:34,5 +5:08,9
54. Todd Boonstra  Stany Zjednoczone 46:36,5 +5:10,9
55. Gottlieb Konráðsson  Islandia 46:37,8 +5:12,2
56. Yusei Nakazawa  Japonia 46:38,6 +5:13,0
57. John Spotswood  Wielka Brytania 46:53,7 +5:28,1
58. Mark Moore  Wielka Brytania 47:03,2 +5:37,6
59. David Hislop  Australia 47:25,5 +5:59,9
60. Mike Dixon  Wielka Brytania 48:18,6 +6:53,0
61. Miguel Prat  Hiszpania 48:30,6 +7:05,0
62. Pak Ki-ho  Korea Południowa 48:55,6 +7:30,0
63. Marty Watkins  Wielka Brytania 49:08,7 +7:43,1
64. Chris Allen  Australia 49:14,5 +7:48,9
65. Luwsandaszijn Dordż  Mongolia 49:17,8 +7:52,2
66. Song Shi  Chiny 49:42,1 +8:16,5
67. Li Xiaoming  Chiny 50:03,3 +8:39,7
68. Lin Guanghao  Chiny 50:26,1 +9:00,5
69. Zhu Dianfa  Chiny 50:42,3 +9:16,7
70. Nihattin Koca  Turcja 51:58,7 +10:33,1
71. Kim Po-nam  Korea Południowa 52:04,4 +10:38,8
72. Norberto von Baumann  Argentyna 52:08,9 +10:43,3
73. Julio Moreschi  Argentyna 52:19,1 +10:53,5
74. Erhan Dursun  Turcja 53:40,3 +12:14,7
75. Ricardo Holler  Argentyna 54:34,6 +12:09,0
76. Martín Pearson  Argentyna 54:50,0 +12:24,4
77. Dimitrios Biliuris  Grecja 56:07,7 +14:42,2
78. Lazaros Tosunidis  Grecja 57:09,7 +15:44,2
79. Arturo Kinch  Kostaryka 58:42,9 +17:17,3
80. Ueng Ming-yih  Chińskie Tajpej 1:00:10,6 +18:45,0
81. Chang Kun-shung  Chińskie Tajpej 1:02:57,7 +21:32,1
82. Andrea Sammaritani  San Marino 1:03:05,3 +21:39,7
83. Wang Chi-hing  Chińskie Tajpej 1:03:17,0 +21:51,4
- Jochen Behle  RFN DNF -
- Muzaffer Selçuk  Turcja DNF -
- Ove Aunli  Norwegia DSQ -
- Pürewdżawyn Batsüch  Mongolia DSQ -
- Dondogijn Ganchujag  Mongolia DSQ -
- Cho Sung-hoon  Korea Południowa DSQ -
- Jože Klemenčič  Jugosławia DSQ -
- Wangansürengijn Renczinchorol  Mongolia DSQ -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]