Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 – bieg na 20 km kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 20 km kobiet na ZIO 1984
1988
Miejsce Sarajewo
Złoty medal Złoty medal Finlandia Marja-Liisa Hämäläinen
Srebrny medal Srebrny medal Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Raisa Smietanina
Brązowy medal Brązowy medal Norwegia Anne Jahren
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
20 km kobiety
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg kobiet na dystansie 20 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1984 w Sarajewie został rozegrany 18 lutego. Wzięło w nim udział 40 zawodniczek z 13 państw. Mistrzynią olimpijską w tej konkurencji została reprezentantka Finlandii Marja-Liisa Hämäläinen.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Marja-Liisa Hämäläinen  Finlandia 1:01:45,0 -
Silver medal icon.svg Raisa Smietanina  ZSRR 1:02:26,7 +41,7
Bronze medal icon.svg Anne Jahren  Norwegia 1:03:13,6 +1:28,6
4. Blanka Paulů  Czechosłowacja 1:03:16,9 +1:36,9
5. Marie Risby  Szwecja 1:03:31,8 +1:51,8
6. Brit Pettersen  Norwegia 1:03:49,0 +2:04,0
7. Lubow Ladowa  ZSRR 1:03:53,3 +2:08,3
8. Evi Kratzer  Szwajcaria 1:03:56,4 +2:11,4
9. Pirkko Määttä  Finlandia 1:04:37,6 +2:52,6
10. Guidina Dal Sasso  Włochy 1:04:44,1 +2:59,1
11. Inger Helene Nybråten  Norwegia 1:04:51,2 +3:06,2
12. Květa Jeriová  Czechosłowacja 1:04:56,2 +3:11,2
13. Tamara Markaszanska  ZSRR 1:05:01,7 +3:16,7
14. Marit Myrmæl  Norwegia 1:05:01,9 +3:16,9
15. Julija Stiepanowa  ZSRR 1:05:33,4 +3:48,4
16. Anna Pasiarová  Czechosłowacja 1:05:35,7 +3:50,7
17. Eija Hyytiäinen  Finlandia 1:05:38,8 +3:53,8
18. Ute Noack  NRD 1:05:43,5 +3:58,5
19. Karin Jäger  RFN 1:06:20,2 +4:35,2
20. Petra Rohrmann  NRD 1:06:30,0 +4:45,0
21. Sharon Firth  Kanada 1:06:31,0 +4:46,0
22. Karin Thomas  Szwajcaria 1:06:36,1 +4:41,1
23. Ann Rosendahl  Szwecja 1:06:47,8 +5:02,8
24. Viera Klimková  Czechosłowacja 1:06:59,9 +5:14,9
25. Shirley Firth  Kanada 1:07:02,5 +5:17,5
26. Manuela Di Centa  Włochy 1:07:10,5 +5:25,5
27. Judy Rabinowitz  Stany Zjednoczone 1:07:11,4 +5:26,4
28. Susan Long  Stany Zjednoczone 1:07:25,9 +5:40,9
29. Erja Kuivalainen  Finlandia 1:07:26,4 +5:41,4
30. Carola Anding  NRD 1:07:27,8 +5:42,8
31. Kristina Hugosson  Szwecja 1:07:40,5 +5:55,5
32. Stina Karlsson  Szwecja 1:07:43,4 +5:58,4
33. Lynn Spencer-Galanes  Stany Zjednoczone 1:08:25,0 +6:40,0
34. Monika Germann  Szwajcaria 1:08:25,5 +6:40,5
35. Germana Sperotto  Włochy 1:10:24,1 +8:39,1
36. Ros Coats  Wielka Brytania 1:11:24,1 +9:39,1
37. Kelly Milligan  Stany Zjednoczone 1:11:50,4 +10:05,4
38. Metka Munih  Jugosławia 1:13:35,8 +10:40,8
39. Nicola Lavery  Wielka Brytania 1:16:24,0 +14:39,0
- Angela Schmidt-Foster  Kanada DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]