Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984 – bieg na 50 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 30 km mężczyzn na ZIO 1984
1980 1988
Miejsce Sarajewo
Złoty medal Złoty medal Szwecja Thomas Wassberg
Srebrny medal Srebrny medal Szwecja Gunde Svan
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Aki Karvonen
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1984
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
20 km kobiety
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 50 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1984 w Sarajewie został rozegrany 19 lutego. Wzięło w nim udział 54 zawodników z 21 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Szwecji Thomas Wassberg.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Thomas Wassberg  Szwecja 2:15:55,8 -
Silver medal icon.svg Gunde Svan  Szwecja 2:16:00,7 +4,9
Bronze medal icon.svg Aki Karvonen  Finlandia 2:17:04,7 +1:08,9
4. Harri Kirvesniemi  Finlandia 2:18:34,1 +2:38,3
5. Jan Lindvall  Norwegia 2:19:27,1 +3:31,3
6. Andi Grünenfelder  Szwajcaria 2:19:46,2 +3:50,4
7. Aleksandr Zawjałow  ZSRR 2:20:27,6 +4:31,8
8. Władimir Sachnow  ZSRR 2:20:53,7 +4:57,9
9. Konrad Hallenbarter  Szwajcaria 2:21:11,6 +5:16,8
10. Juha Mieto  Finlandia 2:21:53,1 +5:57,3
11. Lars Erik Eriksen  Norwegia 2:22:09,5 +6:13,7
12. Tor Håkon Holte  Norwegia 2:22:12,7 +6:16,9
13. Nikołaj Zimiatow  ZSRR 2:22:15,0 +6:19,2
14. Jan Ottosson  Szwecja 2:22:24,0 +6:28,2
15. Kari Ristanen  Finlandia 2:23:10,6 +7:14,8
16. Ołeksandr Batiuk  ZSRR 2:23:17,0 +7:21,2
17. Bill Koch  Stany Zjednoczone 2:24:02,3 +8:06,5
18. Audun Endestad  Stany Zjednoczone 2:24:14,4 +8:18,6
19. Giachem Guidon  Szwajcaria 2:24:25,9 +8:30,1
20. Pierre Harvey  Kanada 2:25:04,1 +9:08,3
21. Gianfranco Polvara  Włochy 2:25:07,5 +9:11,7
22. Maurilio De Zolt  Włochy 2:25:14,9 +9:19,1
23. Miloš Bečvář  Czechosłowacja 2:25:23,7 +9:27,9
24. Alois Stadlober  Austria 2:25:26,3 +9:30,5
25. Markus Fähndrich  Szwajcaria 2:25:26,4 +9:30,6
26. Dan Simoneau  Stany Zjednoczone 2:25:43,1 +9:47,3
27. Józef Łuszczek  Polska 2:25:46,9 +9:51,1
28. Dominique Locatelli  Francja 2:26:21,3 +10:08,3
29. Franz Gattermann  Austria 2:26:40,8 +10:45,0
30. Giorgio Vanzetta  Włochy 2:27:08,3 +11:12,5
31. Jim Galanes  Stany Zjednoczone 2:28:00,7 +12:04,9
32. Dušan Đurišič  Jugosławia 2:28:23,4 +12:27,6
33. Peter Juric  Austria 2:28:38,8 +12:43,0
34. Giulio Capitanio  Włochy 2:28:51,7 +12:55,9
35. Josef Schneider  RFN 2:29:29,5 +13:33,7
36. Janež Kršinar  Jugosławia 2:30:16,2 +14:20,6
37. Franz Schöbel  RFN 2:30:30,2 +14:20,6
38. Peter Zipfel  RFN 2:30:57,7 +15:01,9
39. Anders Larsson  Szwecja 2:31:43,6 +15:47,8
40. Milus Ivancsev  Bułgaria 2:32:15,9 +16:20,1
41. José Giro  Hiszpania 2:33:31,5 +17:35,7
42. Jože Klemenčič  Jugosławia 2:35:22,4 +18:26,6
43. Uwe Wünsch  NRD 2:35:48,9 +18:53,1
44. Mark Moore  Wielka Brytania 2:36:32,8 +20:37,0
45. John Spotswood  Wielka Brytania 2:38:03,2 +22:07,4
46. Miguel Prat  Hiszpania 2:38:07,0 +22:11,2
47. Satoshi Sato  Japonia 2:39:43,1 +23:47,3
48. David Hislop  Australia 2:39:53,1 +23:57,3
49. Chris Allen  Australia 2:44:19,1 +28:23,3
50. Ricardo Holler  Argentyna 3:05:41,2 +49:45,4
- Ove Aunli  Norwegia DNF -
- Uwe Bellmann  NRD DNF -
- Kazunari Sasaki  Japonia DNF -
- Atanas Simidcziew  Bułgaria DNF -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]