Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – bieg na 50 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 50 km mężczyzn na ZIO 1988
1984 1992
Miejsce Calgary
Złoty medal Złoty medal Szwecja Gunde Svan
Srebrny medal Srebrny medal Włochy Maurilio De Zolt
Brązowy medal Brązowy medal Szwajcaria Andi Grünenfelder
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
20 km kobiety
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 50 km stylem dowolnym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1988 w Calgary został rozegrany 27 lutego. Wzięło w nim udział 74 zawodników z 25 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został reprezentant Szwecji Gunde Svan.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Gunde Svan  Szwecja 2:04:30,9 -
Silver medal icon.svg Maurilio De Zolt  Włochy 2:05:36,4 +1:05,5
Bronze medal icon.svg Andi Grünenfelder  Szwajcaria 2:06:01,9 +1:31,0
4. Vegard Ulvang  Norwegia 2:06:32,3 +2:01,4
5. Holger Bauroth  NRD 2:07:02,4 +2:31,5
6. Jan Ottosson  Szwecja 2:07:34,8 +3:03,9
7. Kari Ristanen  Finlandia 2:08:08,1 +3:37,2
8. Uwe Bellmann  NRD 2:08:18,6 +3:47,7
9. Pål Gunnar Mikkelsplass  Norwegia 2:08:20,0 +3:49,1
10. Gianfranco Polvara  Włochy 2:08:40,3 +4:09,4
11. Torgeir Bjørn  Norwegia 2:08:41,0 +4:10,1
12. Władimir Sachnow  ZSRR 2:09:00,1 +4:29,2
13. Giachem Guidon  Szwajcaria 2:09:02,2 +4:31,2
14. Jeremias Wigger  Szwajcaria 2:09:05,3 +4:34,4
15. Ladislav Švanda  Czechosłowacja 2:09:08,1 +4:37,2
16. Albert Walder  Włochy 2:09:19,6 +4:18,7
17. Claude Pierrat  Francja 2:09:54,9 +5:24,0
18. Fausto Bormetti  Włochy 2:10:20,7 +5:39,8
19. André Blatter  Austria 2:10:43,6 +6:12,7
20. Radim Nyč  Czechosłowacja 2:10:46,3 +6:15,4
21. Pierre Harvey  Kanada 2:10:54,8 +6:23,9
22. Harri Kirvesniemi  Finlandia 2:11:41,8 +7:10,9
23. Petr Lisican  Czechosłowacja 2:11:44,4 +7:13,5
24. Guy Balland  Francja 2:11:58,7 +7:27,8
25. Michaił Diewiatjarow  ZSRR 2:12:01,7 +7:30,8
26. Jurij Burłakow  ZSRR 2:12:02,2 +7:31,3
27. Pavel Benc  Czechosłowacja 2:12:08,4 +7:37,5
28. Torgny Mogren  Szwecja 2:12:20,2 +7:49,3
29. Heikki Kivikko  Finlandia 2:12:27,1 +7:56,2
30. Janež Kršinar  Jugosławia 2:12:33,5 +8:02,6
31. Tor Håkon Holte  Norwegia 2:12:56,6 +8:25,7
32. Szaszaki Kazunari  Japonia 2:13:09,6 +8:38,7
33. Herbert Fritzenwenger  RFN 2:13:27,6 +8:56,7
34. Georg Fischer  RFN 2:13:31,3 +9:00,4
35. Markus Fähndrich  Szwajcaria 2:13:33,2 +9:02,3
36. Johann Standmann  Austria 2:13:39,3 +9:08,4
37. Dominique Locatelli  Francja 2:13:56,8 +9:25,9
38. Aleksiej Prokurorow  ZSRR 2:14:01,0 +9:30,1
39. Juki Tanajuki  Japonia 2:16:24,7 +11:53,8
40. Atanas Simidcziew  Bułgaria 2:17:02,4 +12:31,5
41. Alois Schwarz  Austria 2:17:03,5 +12:32,6
42. Egava Acusi  Japonia 2:17:52,8 +13:21,9
43. Dennis Lawrence  Kanada 2:17:55,7 +13:24,8
44. Einar Ólafsson  Islandia 2:18:21,9 +13:51,0
45. Antti Ticklén  Finlandia 2:18:41,8 +14:10,9
46. Alain Masson  Kanada 2:19:21,7 +14:50,8
47. Kevin Brochman  Stany Zjednoczone 2:19:45,5 +15:24,6
48. Jun Jeung-hae  Korea Południowa 2:20:50,8 +16:19,9
49. Wayne Dustin  Kanada 2:21:31,8 +17:00,9
50. Park Ki-ho  Korea Południowa 2:22:36,4 +18:05,5
51. Hong Kun-pyo  Korea Południowa 2:23:13,6 +18:42,7
52. Sašo Grajf  Jugosławia 2:23:47,1 +19:16,2
53. Jordi Ribó  Hiszpania 2:24:10,4 +19:39,5
54. Marty Watkins  Wielka Brytania 2:24:48,3 +20:17,4
55. Ewan McKenzie  Wielka Brytania 2:24:58,2 +20:27,3
56. Bill Spencer  Stany Zjednoczone 2:25:22,6 +20:51,7
57. Dzijcagaany Ganbat  Mongolia 2:26:22,0 +21:51,1
58. José Giro  Hiszpania 2:27:05,8 +22:34,9
59. Julio Moreschi  Argentyna 2:28:36,5 +24:05,6
60. Dambadżancagijn Battulga  Mongolia 2:30:33,7 +26:02,8
61. Roberto Alvárez  Meksyk 3:22:25,1 +1:17:54,2
- Jon Engen  Stany Zjednoczone DNF -
- Mano Ketenżiew  Bułgaria DNF -
- Walter Kuß  RFN DNF -
- Todor Machow  Bułgaria DNF -
- Park Byung-woo  Korea Południowa DNF -
- Dan Simoneau  Stany Zjednoczone DNF -
- Alois Stadlober  Austria DNF -
- Jean-Luc Thomas  Francja DNF -
- Thomas Wassberg  Szwecja DNF -
- David Hislop  Australia DNS -
- Miłusz Iwanczew  Wielka Brytania DNS -
- Konstantin Ritter  Liechtenstein DNS -
- Masaharu Yamazaki  Japonia DNS -

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]