Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988 – sztafeta mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sztafeta mężczyzn na ZIO 1988
1984 1992
Miejsce Calgary
Złoty medal Złoty medal  Szwecja
Srebrny medal Srebrny medal  ZSRR
Brązowy medal Brązowy medal  Czechosłowacja
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1988
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km kobiety
15 km mężczyźni
20 km kobiety
30 km mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg sztafetowy mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1988 w Calgary został rozegrany 22 lutego. Wzięło w nim udział 64 zawodników z szesnastu krajów. Mistrzostwo olimpijskie w tej konkurencji wywalczyła reprezentacja Szwecji w składzie: Jan Ottosson, Thomas Wassberg, Gunde Svan i Torgny Mogren.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Czas Strata
Gold medal icon.svg  Szwecja
Jan Ottosson
Thomas Wassberg
Gunde Svan
Torgny Mogren
1:43:58,6 -
Silver medal icon.svg  ZSRR
Władimir Smirnow
Władimir Sachnow
Michaił Diewiatjarow
Aleksiej Prokurorow
1:44:11,3 +12,7
Bronze medal icon.svg  Czechosłowacja
Radim Nyč
Václav Korunka
Pavel Benc
Ladislav Švanda
1:45:22,7 +1:24,1
4  Szwajcaria
Andi Grünenfelder
Jürg Capol
Giachem Guidon
Jeremias Wigger
1:46:16,3 +2:17,7
5  Włochy
Silvano Barco
Albert Walder
Giorgio Vanzetta
Maurilio De Zolt
1:46:16,7 +2:18,1
6  Norwegia
Pål Gunnar Mikkelsplass
Oddvar Brå
Vegard Ulvang
Terje Langli
1:46:48,7 +2:50,1
7  RFN
Walter Kuß
Georg Fischer
Jochen Behle
Herbert Fritzenwenger
1:48:05,0 +4:06,4
8  Finlandia
Jari Laukkanen
Harri Kirvesniemi
Jari Räsänen
Kari Ristanen
1:48:24,0 +4:25,4
9  Kanada
Yves Bilodeau
Al Pilcher
Pierre Harvey
Dennis Lawrence
1:48:59,7 +5:01,1
10  Austria
André Blatter
Alois Schwarz
Martin Standmann
Alois Stadlober
1:49:14,5 +5:15,9
11  Francja
Patrick Remy
Jean-Luc Thomas
Dominique Locatelli
Guy Balland
1:49:15,9 +5:17,3
12  Bułgaria
Swetosław Atanasow
Iwan Smilenow
Atanas Simidcziew
Todor Machow
1:49:27,9 +5:29,3
13  Stany Zjednoczone
Todd Boonstra
Dan Simoneau
Bill Spencer
Joe Galanes
1:50:27,6 +6:29,0
14  Japonia
Atsushi Egawa
Kazunari Sasaki
Tanayuki Yuki
Masaharu Yamazaki
1:51:10,7 +7:12,1
15  Korea Południowa
Hong Kun-pyo
Park Ki-ho
Cho Sung-hoon
Jun Jeung-hae
1:59:00,4 +15:01,8
16  Wielka Brytania
John Spotswood
Ewan McKenzie
Marty Watkins
Andrew Wylie
1:59:39,3 +15:40,7

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]