Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992 – bieg na 30 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 30 km na ZIO 1992
1988 1994
Miejsce Albertville
Złoty medal Złoty medal Norwegia Vegard Ulvang
Srebrny medal Srebrny medal Norwegia Bjørn Dæhlie
Brązowy medal Brązowy medal Norwegia Terje Langli
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1992
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km mężczyźni
15 km kobiety
Biegi łączone mężczyźni kobiety
30 km mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 30 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1992 w Albertville został rozegrany 10 lutego. Wzięło w nim udział 87 zawodników z 34 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Norweg Vegard Ulvang.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Vegard Ulvang  Norwegia 1:22:27,8 -
Silver medal icon.svg Bjørn Dæhlie  Norwegia 1:23:14,0 +46,2
Bronze medal icon.svg Terje Langli  Norwegia 1:23:42,5 +1:14,7
4. Marco Albarello  Włochy 1:23:55,7 +1:27,9
5. Erling Jevne  Norwegia 1:24:07,7 +1:39,9
6. Christer Majbäck  Szwecja 1:24:12,1 +1:44,3
7. Niklas Jonsson  Szwecja 1:25:17,6 +2:49,8
8. Jyrki Ponsiluoma  Szwecja 1:25:24,4 +2:56,6
9. Władimir Smirnow  WNP 1:25:27,6 +2:59,8
10. Harri Kirvesniemi  Finlandia 1:25:28,5 +3:00,7
11. Jan Ottosson  Szwecja 1:25:33,9 +3:06,1
12. Michaił Botwinow  WNP 1:25:36,9 +3:09,1
13. Lubomír Buchta  Czechosłowacja 1:25:40,6 +3:12,8
14. Aleksandr Gołubiew  WNP 1:25:56,1 +3:28,3
15. Jochen Behle  Niemcy 1:25:59,8 +3:32,0
16. Giuseppe Puliè  Włochy 1:26:02,4 +3:34,6
17. Fulvio Valbusa  Włochy 1:26:07,1 +3:39,3
18. Jiří Teplý  Czechosłowacja 1:26:14,4 +3:46,6
19. Alois Stadlober  Austria 1:26:22,7 +3:54,9
20. Gianfranco Polvara  Włochy 1:26:26,2 +3:58,4
21. Aleksiej Prokurorow  WNP 1:27:20,5 +4:52,7
22. Alexander Marent  Austria 1:27:34,4 +5:06,6
23. Patrick Remy  Francja 1:27:54,0 +5:26,2
24. Martin Petrásek  Czechosłowacja 1:28:30,8 +6:03,0
25. Giachem Guidon  Szwajcaria 1:28:44,5 +6:16,7
26. Mika Kuusisto  Finlandia 1:28:45,6 +6:17,8
27. Luke Bodensteiner  Stany Zjednoczone 1:28:45,7 +6:17,9
28. Holger Bauroth  Niemcy 1:28:58,1 +6:30,3
29. Alois Schwarz  Austria 1:29:01,6 +6:33,8
30. Torald Rein  Niemcy 1:29:08,5 +6:40,7
31. Jaanus Teppan  Estonia 1:29:30,9 +7:03,1
32. Hiroyuki Imai  Japonia 1:29:35,6 +7:07,8
33. Urmas Välbe  Estonia 1:29:44,3 +7:16,5
34. Mika Myllylä  Finlandia 1:30:08,8 +7:41,0
35. Viorel Şotropa  Rumunia 1:30:10,5 +7:42,7
36. Hans Diethelm  Szwajcaria 1:30:13,2 +7:45,4
37. Guy Balland  Francja 1:30:19,6 +7:51,8
38. Seppo Rantanen  Finlandia 1:30:25,6 +7:57,8
39. Martin Standmann  Austria 1:30:27,7 +7:59,9
40. Kazunari Sasaki  Japonia 1:30:35,9 +8:08,1
41. Ričardas Panavas  Litwa 1:30:38,0 +8:10,2
42. Bill Koch  Stany Zjednoczone 1:30:41,6 +8:13,8
43. Markus Hasler  Liechtenstein 1:31:03,3 +8:35,5
44. Andrus Veerpalu  Estonia 1:31:06,1 +8:38,3
45. Al Pilcher  Kanada 1:31:49,3 +9:21,5
46. Jordi Ribó  Hiszpania 1:31:52,4 +9:24,6
47. Janko Neuber  Niemcy 1:31:57,8 +9:30,0
48. Wayne Dustin  Kanada 1:31:58,2 +9:30,4
49. John Callahan  Stany Zjednoczone 1:32:07,9 +9:40,1
50. Robert Kerštajn  Słowenia 1:32:17,6 +9:49,8
51. Pete Vordenberg  Stany Zjednoczone 1:32:24,7 +9:56,9
52. Wiesław Cempa  Polska 1:32:25,4 +9:57,6
53. Iwan Smilenow  Bułgaria 1:32:25,5 +9:57,7
54. Anthony Evans  Australia 1:32:29,9 +10:02,1
55. Park Byung-chul  Korea Południowa 1:33:01,8 +10:04,0
56. Dave Belam  Wielka Brytania 1:33:15,6 +10:47,8
57. Carlos Vicente  Hiszpania 1:33:33,3 +11:05,5
58. Ebbe Hartz  Dania 1:33:46,4 +11:18,6
59. Yves Bilodeau  Kanada 1:34:18,3 +11:50,5
60. Alain Masson  Kanada 1:34:22,0 +11:54,2
61. Andrzej Piotrowski  Polska 1:34:32,9 +12:05,1
62. John Read  Wielka Brytania 1:34:37,5 +12:09,7
63. Sławczo Batinkow  Bułgaria 1:34:39,2 +12:11,4
64. Michael Binzer  Dania 1:35:00,1 +12:32,3
65. Jožko Kavalar  Słowenia 1:35:16,3 +12:48,5
66. Glenn Scott  Wielka Brytania 1:36:06,0 +13:38,2
67. Iskren Płankow  Bułgaria 1:36:58,2 +14:30,4
68. Wu Jintao  Chiny 1:38:54,5 +16:26,7
69. Rögnvaldur Ingþórsson  Islandia 1:39:23,9 +16:56,1
70. Ahn Jin-soo  Korea Południowa 1:40:24,7 +17:56,9
71. Kim Kwang-rae  Korea Południowa 1:41:34,4 +19:06,8
72. Chang Song-rok  Korea Północna 1:42:23,4 +19:55,6
73. Gongoryn Mjerjej  Mongolia 1:42:33,1 +20:05,3
74. Ioannis Mitroulas  Grecja 1:42:50,5 +20:22,7
75. Son Chol-u  Korea Północna 1:43:14,9 +20:47,1
76. Dimitrios Tsourekas  Grecja 1:43:41,9 +21:14,1
77. Jānis Hermanis  Łotwa 1:44:43,2 +22:15,4
78. Dzijcagaany Ganbat  Mongolia 1:44:45,6 +22:17,8
79. Guillermo Alder  Argentyna 1:47:07,4 +24:39,6
80. Aleksandar Milenković  Chorwacja 1:57:57,4 +25:39,6
81. Roberto Alvárez  Meksyk 2:01:28,1 +39:00,3
82. Bekim Babić  Jugosławia 2:06:09,4 +43:41,6
DNF Haukur Eiríksson  Islandia
DNF Momo Skokić  Jugosławia
DNF Wi Jae-wook  Korea Południowa
DNF Luis Argel  Argentyna
DNF Nikos Anastasiadis  Grecja

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]