Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 – bieg łączony mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg łączony mężczyzn na ZIO 1994
1992 1998
Miejsce Lillehammer
Złoty medal Złoty medal Norwegia Bjørn Dæhlie
Srebrny medal Srebrny medal Kazachstan Władimir Smirnow
Brązowy medal Brązowy medal Włochy Silvio Fauner
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km mężczyźni
15 km kobiety
Biegi łączone mężczyźni kobiety
30 km mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg łączony mężczyzn na dystansie 10 km stylem klasycznym + 15 km stylem dowolnym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 w Lillehammer został rozegrany w dniach 17-19 lutego. Wzięło w nim udział 76 zawodników z 31 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Norweg Bjørn Dæhlie.

Bieg łączony na ZIO 1994 składał się z dwóch części. Rozegrany 17 lutego bieg na 10 km stylem klasycznym był osobną konkurencją medalową, jak i pierwszą częścią biegu łączonego. Druga część, bieg na 15 km stylem dowolnym, odbyła się 19 lutego, a zawodnicy startowali według kolejności i z odstępami czasowymi uzyskanymi w biegu na 10 km. Czasy obu biegów sumowano i na tej podstawie przyznawano medale w biegu łączonym.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo 10 km C Poz. 10 km C Strata 15 km F Poz. 15 km F Czas łączny Strata
Gold medal icon.svg Bjørn Dæhlie  Norwegia 24:20,1 1. - 35:48,8 1. 1:00:08,8 -
Silver medal icon.svg Władimir Smirnow  Kazachstan 24:38,3 2. +18,2 36:00,0 2. 1:00:38,0 +29,2
Bronze medal icon.svg Silvio Fauner  Włochy 25:08,1 8. +48,0 36:40,6 4. 1:01:48,6 +1:39,8
4. Mika Myllylä  Finlandia 25:05,3 6. +45,2 36:50,9 7. 1:01:55,9 +1:47,1
5. Michaił Botwinow  Rosja 24:58,9 4. +38,8 36:59,8 8. 1:01:57,8 +1:49,0
6. Jari Räsänen  Finlandia 25:31,5 12. +1:11,4 36:32,7 3. 1:02:03,7 +1:54,9
7. Sture Sivertsen  Norwegia 24:59,7 5. +39,6 37:10,7 9. 1:02:09,7 +2:00,9
8. Johann Mühlegg  Niemcy 25:50,6 17. +1:30,5 36:41,2 5. 1:02:31,2 +2:22,4
9. Giorgio Vanzetta  Włochy 25:48,1 15. +1:28,0 36:43,6 6. 1:02:31,6 +2:22,8
10. Marco Albarello  Włochy 24:42,3 3. +22,2 37:52,1 16. 1:02:34,1 +2:25,3
11. Alois Stadlober  Austria 25:25,4 10. +1:05,3 37:32,1 13. 1:02:57,1 +2:48,3
12. Aleksiej Prokurorow  Rosja 25:55,3 20. +1:35,2 37:12,8 10. 1:03:07,8 +2:59,0
13. Jeremias Wigger  Szwajcaria 25:55,4 21. +1:35,3 37:12,9 11. 1:03:07,9 +2:59,1
14. Jochen Behle  Niemcy 25:29,4 11. +1:09,3 38:03,1 17. 1:03:32,1 +3:23,3
15. Jan Ottosson  Szwecja 25:47,9 14. +1:27,8 37:45,4 14. 1:03:32,4 +3:23,6
16. Andriej Kiriłłow  Rosja 25:41,2 13. +1:21,1 38:18,7 24. 1:03:59,7 +3:50,9
17. Władimir Legotin  Rosja 25:52,6 18. +1:32,5 38:08,1 19. 1:04:00,1 +3:51,3
18. Kazunari Sasaki  Japonia 26:12,1 25. +1:52,0 37:48,5 15. 1:04:00,5 +3:51,7
19. Nikołaj Iwanow  Kazachstan 25:48,3 16. +1:28,2 38:22,5 25. 1:04:10,5 +4:01,7
20. Patrick Remy  Francja 25:57,6 22. +1:37,5 38:23,5 26. 1:04:20,5 +4:11,7
21. Wiaczasłau Płaksunou  Białoruś 27:12,1 53. +2:52,0 37:23,2 12. 1:04:35,2 +4:26,4
22. Fulvio Valbusa  Włochy 26:26,2 29. +2:06,1 38:10,3 20. 1:04:36,3 +4:27,5
23. Christer Majbäck  Szwecja 25:55,2 19. +1:35,1 38:47,5 36. 1:04:42,5 +4:33,7
24. Lubomír Buchta  Czechy 26:17,.6 26. +1:57,5 38:37,0 33. 1:04:54,0 +4:45,2
25. Elmo Kassin  Estonia 26:40,9 33. +2:20,8 38:14,9 23. 1:04:54,9 +4:46,1
26. Pawieł Rjabinin  Kazachstan 26:41,7 34. +2:21,6 38:24,6 27. 1:05:06,3 +4:57,5
27. Mitsuo Horigome  Japonia 26:36,2 31. +2:16,1 38:31,0 29. 1:05:07,0 +4:58,2
28. Juan Jesús Gutiérrez  Hiszpania 27:06,0 47. +2:45,9 38:14,0 22. 1:05:20,0 +5:11,2
29. Philippe Sanchez  Francja 26:47,8 39. +2:27,7 38:44,8 35. 1:05:31,8 +5:23,0
30. Hans Diethelm  Szwajcaria 27:03,1 46. +2:43,0 38:29,4 28. 1:05:32,4 +5:23,6
31. Andriej Niewzorow  Kazachstan 26:45,9 37. +2:25,8 38:47,9 37. 1:05:32,9 +5:24,1
32. Carlos Vicente  Hiszpania 27:01,4 44. +2:41,3 38:32,3 31. 1:05:33,3 +5:24,5
33. John Aalberg  Stany Zjednoczone 27:02,3 45. +2:42,2 38:31,4 30. 1:05:33,4 +5:24,6
34. Ivan Bátory  Słowacja 26:58.7 43. +2:38,6 38:36,3 32. 1:05:34,3 +5:25,5
35. Janko Neuber  Niemcy 27:27,4 61. +3:07,3 38:12,6 21. 1:05:39,6 +5:30,8
36. Pavel Benc  Czechy 27:38,6 65. +3:18,5 38:06,1 18. 1:05:44,1 +5:35,3
37. Václav Korunka  Czechy 27:22,8 59. +3:02,7 38:40,0 34. 1:06:02,0 +5:53,2
38. Torald Rein  Niemcy 26:38,7 32. +2:18,6 39:24,3 41. 1:06:02,3 +5:53,5
39. Markus Hasler  Liechtenstein 27:17,1 55. +2:57,0 38:48,4 38. 1:06:05,4 +5:56,6
40. Jaak Mae  Estonia 26:42,7 35. +2:22,6 39:24,0 40. 1:06:06,0 +5:57,2
41. Todd Boonstra  Stany Zjednoczone 26:56,3 41. +2:36,2 39:11,1 39. 1:06:07,1 +5:58,3
42. Hiroyuki Imai  Japonia 26:48,8 40. +2:28,7 39:31,8 48. 1:06:19,8 +6:11,0
43. Ben Husaby  Stany Zjednoczone 27:11,3 52. +2:51,2 39:24,9 43. 1:06:35,9 +6:27,1
44. Siniša Vukonić  Chorwacja 27:17,5 56. +2:57,4 39:28,3 44. 1:06:45,3 +6:36,5
45. Luke Bodensteiner  Stany Zjednoczone 27:22,3 58. +3:02,2 39:31,0 47. 1:06:53,0 +6:44,2
46. Ihar Obuchou  Białoruś 27:29,2 62. +3:09,1 39:24,5 42. 1:06:53,5 +6:44,7
47. Jordi Ribó  Hiszpania 27:21,2 57. +3:01,1 39:46,6 50. 1:07:07,7 +6:58,9
48. Ričardas Panavas  Litwa 26:46,1 38. +2:26,0 40:26,5 57. 1:07:12,5 +7:03,7
49. Daníel Jakobsson  Islandia 27:09,7 50. +2:49,6 40:08,0 52. 1:07:17,0 +7:08,2
50. Michael Binzer  Dania 27:43,5 66. +3:23,4 39:34,1 49. 1:07:17,1 +7:08,3
51. Siarhiej Dalidowicz  Białoruś 28:02,8 70. +3:42,7 39:28,5 45. 1:07:30,5 +7:21,7
52. Dany Bouchard  Kanada 27:09,5 49. +2:49,4 40:24,2 56. 1:07:33,2 +7:24,4
53. Cédric Vallet  Francja 27:30,0 63. +3:09,9 40:14,5 54. 1:07:44,5 +7:35,7
54. Masaaki Kozu  Japonia 28:20,2 72. +4:00,1 39:30,1 46. 1:07:50,1 +7:41,3
55. Andrus Veerpalu  Estonia 26:45,8 36. +2:25,7 41:31,1 65. 1:08:16,1 +8:07,3
56. Wilhelm Aschwanden  Szwajcaria 27:27,2 60. +3:07,1 40:50,4 60. 1:08:17,4 +8:08,6
57. Anthony Evans  Australia 27:09,9 51. +2:49,8 41:13,9 62. 1:08:22,9 +8:14,1
58. Martin Petrásek  Czechy 28:10,0 71. +3:49,9 40:13,8 53. 1:08:23,8 +8:15,0
59. Elemer-György Tanko  Rumunia 28:30,5 73. +4:10,4 40:17,1 55. 1:08:47,1 +8:38,3
60. Sławczo Batinkow  Bułgaria 28:02,2 69. +3:42,1 40:45,5 59. 1:08:47,5 +8:38,7
61. Ebbe Hartz  Dania 27:36,0 64. +3:15,9 41:16,8 63. 1:08:52,8 +8:44,0
62. Zsolt Antal  Rumunia 29:13,3 80. +4:53,2 39:51,2 51. 1:09:04,2 +8:55,4
63. Dave Belam  Wielka Brytania 28:00,2 68. +3:40,1 41:17,8 64. 1:09:17,8 +9:09,0
64. Stephan Kunz  Liechtenstein 28:44,8 76. +4:24,7 40:35,6 58. 1:09:19,6 +9:10,8
65. Park Byung-chul  Korea Południowa 28:47,3 77. +4:27,2 41:09,3 61. 1:09:56,6 +9:47,8
66. Mark Gray  Australia 27:54,0 67. +3:33,9 42:07,1 67. 1:10:10,1 +10:01,3
67. Iskren Płankow  Bułgaria 28:39,0 74. +4:18,9 42:13,5 68. 1:10:52,5 +10:43,7
68. Ahn Jin-soo  Korea Południowa 28:42,9 75. +4:22,8 42:34,1 70. 1:11:07,0 +10:58,2
69. Rögnvaldur Ingþórsson  Islandia 28:51,2 78. +4:31,1 42:25,2 69. 1:11:16,2 +11:07,4
70. Petar Zografow  Bułgaria 29:49,4 81. +5:29,3 41:53,2 66. 1:11:42,2 +11:33,4
71. Antonio Rački  Chorwacja 28:58,6 79. +4:38,5 43:40,8 71. 1:12:38,8 +12:30,0
72. Jānis Hermanis  Łotwa 30:57,3 85. +6:37,2 44:20,5 72. 1:15:17,5 +15:08,7
73. Nikos Anastasiadis  Grecja 31:00,3 86. +6:40,2 44:43,9 73. 1:15:43,9 +15:35,1
74. Bekim Babić  Bośnia i Hercegowina 30:44,3 84. +6:24,2 46:59,6 74. 1:17:43,6 +17:34,8
DNF Urmas Välbe  Estonia 26:58,4 42. +2:38,3 DNF
DNF Nikos Kalofiris  Grecja 30:17,0 82. +5:56,9 DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]