Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 – bieg na 10 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 10 km mężczyzn na ZIO 1994
1992 1998
Miejsce Lillehammer
Złoty medal Złoty medal Norwegia Bjørn Dæhlie
Srebrny medal Srebrny medal Kazachstan Władimir Smirnow
Brązowy medal Brązowy medal Włochy Marco Albarello
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km mężczyźni
15 km kobiety
Biegi łączone mężczyźni kobiety
30 km mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg mężczyzn na dystansie 10 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 w Lillehammer został rozegrany w dniach 17 lutego. Wzięło w nim udział 88 zawodników z 33 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Norweg Bjørn Dæhlie.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Bjørn Dæhlie  Norwegia 24:20,1 -
Silver medal icon.svg Władimir Smirnow  Kazachstan 24:38,3 +18,2
Bronze medal icon.svg Marco Albarello  Włochy 24:42,3 +22,2
4. Michaił Botwinow  Rosja 24:58,9 +38,8
5. Sture Sivertsen  Norwegia 24:59,7 +39,6
6. Mika Myllylä  Finlandia 25:05,3 +45,2
7. Vegard Ulvang  Norwegia 25:08,0 +47,9
8. Silvio Fauner  Włochy 25:08,1 +48,0
9. Harri Kirvesniemi  Finlandia 25:13,2 +53,1
10. Alois Stadlober  Austria 25:25,4 +1:05,3
11. Jochen Behle  Niemcy 25:29,4 +1:09,3
12. Jari Räsänen  Finlandia 25:31,5 +1:11,4
13. Andriej Kiriłłow  Rosja 25:41,2 +1:21,1
14. Jan Ottosson  Szwecja 25:47,9 +1:27,8
15. Giorgio Vanzetta  Włochy 25:48,1 +1:28,0
16. Nikołaj Iwanow  Kazachstan 25:48,3 +1:28,2
17. Johann Mühlegg  Niemcy 25:50,6 +1:30,5
18. Władimir Legotin  Rosja 25:52,6 +1:32,5
19. Christer Majbäck  Szwecja 25:55,2 +1:35,1
20. Aleksiej Prokurorow  Rosja 25:55,3 +1:35,2
21. Jeremias Wigger  Szwajcaria 25:55,4 +1:35,3
22. Patrick Remy  Francja 25:57,6 +1:37,5
23. Jari Isometsä  Finlandia 26:17,6 +1:46,4
24. Thomas Alsgaard  Norwegia 26:07,0 +1:46,9
25. Kazunari Sasaki  Japonia 26:12,1 +1:52,0
26. Lubomír Buchta  Czechy 26:17,.6 +1:57,5
27. Torgny Mogren  Szwecja 26:21,7 +2:01,6
28. Wiktar Kamocki  Białoruś 26:22,6 +2:02,5
29. Fulvio Valbusa  Włochy 26:26,2 +2:06,1
30. Niklas Jonsson  Szwecja 26:27,6 +2:07,5
31. Mitsuo Horigome  Japonia 26:36,2 +2:16,1
32. Torald Rein  Niemcy 26:38,7 +2:18,6
33. Elmo Kassin  Estonia 26:40,9 +2:20,8
34. Pawieł Rjabinin  Kazachstan 26:41,7 +2:21,6
35. Jaak Mae  Estonia 26:42,7 +2:22,6
36. Andrus Veerpalu  Estonia 26:45,8 +2:25,7
37. Andriej Niewzorow  Kazachstan 26:45,9 +2:25,8
38. Ričardas Panavas  Litwa 26:46,1 +2:26,0
39. Philippe Sanchez  Francja 26:47,8 +2:27,7
40. Hiroyuki Imai  Japonia 26:48,8 +2:28,7
41. Todd Boonstra  Stany Zjednoczone 26:56,3 +2:36,2
42. Urmas Välbe  Estonia 26:58,4 +2:38,3
43. Ivan Bátory  Słowacja 26:58.7 +2:38,6
44. Carlos Vicente  Hiszpania 27:01,4 +2:41,3
45. John Aalberg  Stany Zjednoczone 27:02,3 +2:42,2
46. Hans Diethelm  Szwajcaria 27:03,1 +2:43,0
47. Juan Jesús Gutiérrez  Hiszpania 27:06,0 +2:45,9
48. Giachem Guidon  Szwajcaria 27:09,1 +2:49,0
49. Dany Bouchard  Kanada 27:09,5 +2:49,4
50. Daníel Jakobsson  Islandia 27:09,7 +2:49,6
51. Anthony Evans  Australia 27:09,9 +2:49,8
52. Ben Husaby  Stany Zjednoczone 27:11,3 +2:51,2
53. Wiaczasłau Płaksunou  Białoruś 27:12,1 +2:52,0
54. Stéphane Azambre  Francja 27:14,6 +2:54,5
55. Markus Hasler  Liechtenstein 27:17,1 +2:57,0
56. Siniša Vukonić  Chorwacja 27:17,5 +2:57,4
57. Jordi Ribó  Hiszpania 27:21,2 +3:01,1
58. Luke Bodensteiner  Stany Zjednoczone 27:22,3 +3:02,2
59. Václav Korunka  Czechy 27:22,8 +3:02,7
60. Wilhelm Aschwanden  Szwajcaria 27:27,2 +3:07,1
61. Janko Neuber  Niemcy 27:27,4 +3:07,3
62. Ihar Obuchou  Białoruś 27:29,2 +3:09,1
63. Cédric Vallet  Francja 27:30,0 +3:09,9
64. Ebbe Hartz  Dania 27:36,0 +3:15,9
65. Pavel Benc  Czechy 27:38,6 +3:18,5
66. Michael Binzer  Dania 27:43,5 +3:23,4
67. Mark Gray  Australia 27:54,0 +3:33,9
68. Dave Belam  Wielka Brytania 28:00,2 +3:40,1
69. Sławczo Batinkow  Bułgaria 28:02,2 +3:42,1
70. Siarhiej Dalidowicz  Białoruś 28:02,8 +3:42,7
71. Martin Petrásek  Czechy 28:10,0 +3:49,9
72. Masaaki Kozu  Japonia 28:20,2 +4:00,1
73. Elemer-György Tanko  Rumunia 28:30,5 +4:10,4
74. Iskren Płankow  Bułgaria 28:39,0 +4:18,9
75. Ahn Jin-soo  Korea Południowa 28:42,9 +4:22,8
76. Stephan Kunz  Liechtenstein 28:44,8 +4:24,7
77. Park Byung-chul  Korea Południowa 28:47,3 +4:27,2
78. Rögnvaldur Ingþórsson  Islandia 28:51,2 +4:31,1
79. Antonio Rački  Chorwacja 28:58,6 +4:38,5
80. Zsolt Antal  Rumunia 29:13,3 +4:53,2
81. Petar Zografow  Bułgaria 29:49,4 +5:29,3
82. Nikos Kalofiris  Grecja 30:17,0 +5:56,9
83. Khristos Titas  Grecja 30:37,0 +6:16,9
84. Bekim Babić  Bośnia i Hercegowina 30:44,3 +6:24,2
85. Jānis Hermanis  Łotwa 30:57,3 +6:37,2
86. Nikos Anastasiadis  Grecja 31:00,3 +6:40,2
87. Mithat Yıldırım  Turcja 32:34,8 +8:54,9
88. Rusiate Rogoyawa  Fidżi 38:30,7 +14:10,6

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]