Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 – bieg na 5 km kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 5 km kobiet na ZIO 1994
1992 1998
Miejsce Lillehammer
Złoty medal Złoty medal Rosja Lubow Jegorowa
Srebrny medal Srebrny medal Włochy Manuela Di Centa
Brązowy medal Brązowy medal Finlandia Marja-Liisa Kirvesniemi
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km mężczyźni
15 km kobiety
Biegi łączone mężczyźni kobiety
30 km mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg kobiet na dystansie 5 km stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1994 w Lillehammer został rozegrany 15 lutego. Wzięło w nim udział 62 zawodniczek z 19 państw. Mistrzynią olimpijską na tym dystansie została Rosjanka Lubow Jegorowa.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Lubow Jegorowa  Rosja 14:08,8 -
Silver medal icon.svg Manuela Di Centa  Włochy 14:28,3 +19,5
Bronze medal icon.svg Marja-Liisa Kirvesniemi  Finlandia 14:36,0 +27,2
4. Anita Moen  Norwegia 14:39,4 +30,6
5. Inger Helene Nybråten  Norwegia 14:43,6 +34,8
6. Łarisa Łazutina  Rosja 14:44,2 +35,4
7. Trude Dybendahl  Norwegia 14:48,1 +39,3
8. Kateřina Neumannová  Czechy 14:49,6 +40,8
9. Pirkko Määttä  Finlandia 14:51,5 +42,7
10. Antonina Ordina  Szwecja 14:59,2 +50,4
11. Nina Gawriluk  Rosja 15:01,6 +52,8
12. Elin Nilsen  Norwegia 15:03,1 +54,3
13. Stefania Belmondo  Włochy 15:04,0 +55,2
14. Marjut Rolig  Finlandia 15:05,1 +56,3
15. Małgorzata Ruchała  Polska 15:07,5 +58,7
16. Swietłana Nagiejkina  Rosja 15:08,5 +59,7
17. Anna Frithioff  Szwecja 15:13,3 +1:04,5
18. Tuulikki Pyykkönen  Finlandia 15:13,6 +1:04,8
19. Bice Vanzetta  Włochy 15:21,3 +1:12,5
20. Sylvia Honegger  Szwajcaria 15:21,7 +1:12,9
21. Ľubomíra Balážová  Słowacja 15:23,9 +1:15,1
22. Piret Niglas  Estonia 15:29,0 +1:20,2
23. Sophie Villeneuve  Francja 15:31.9 +1:23,1
24. Gabriella Paruzzi  Włochy 15:34,7 +1:25,9
25. Annika Evaldsson  Szwecja 15:35,7 +1:26,9
26. Fumiko Aoki  Japonia 15:41,9 +1:33,1
27. Cristel Vahtra  Estonia 15:42,3 +1:33,5
28. Nina Kemppel  Stany Zjednoczone 15:44,8 +1:36,0
29. Iryna Taranenko  Ukraina 15:46,0 +1:37,2
30. Kristina Šmigun  Estonia 15:46,1 +1:37,3
31. Bernadeta Bocek  Polska 15:47,1 +1:38,3
32. Alžbeta Havrančíková  Słowacja 15:47,2 +1:38,4
33. Jelena Antonowa  Kazachstan 15:49,7 +1:40,9
34. Alena Siankiewicz  Białoruś 15:50,2 +1:41,4
35. Anna-Lena Fritzon  Szwecja 15:52,9 +1:44,1
36. Ludmiła Didielawa  Białoruś 15:57,7 +1:48,9
37. Barbara Mettler  Szwajcaria 15:59,6 +1:50,8
38. Dorota Kwaśny  Polska 16:04,3 +1:55,5
39. Silja Suija  Estonia 16:07,8 +1:59,0
40. Leslie Thompson  Stany Zjednoczone 16:08,0 +1:59,2
41. Carole Stanisière  Francja 16:08,7 +1:59,9
42. Silke Braun-Schwager  Szwajcaria 16:11,2 +2:02,4
43. Iveta Zelingerová  Czechy 16:15,6 +2:06,8
44. Alena Pirajnen  Białoruś 16:25,0 +2:16,2
45. Swiatłana Kamocka  Białoruś 16:25,8 +2:17,0
46. Jaroslava Bukvajová  Słowacja 16:26,6 +2:17,8
47. Martina Vondrová  Czechy 16:27,3 +2:18,5
48. Tatiana Kutlíková  Słowacja 16:27,7 +2:18,9
49. Jelena Czerniecowa  Kazachstan 16:28,8 +2:20,0
50. Sumiko Yokoyama  Japonia 16:30,5 +2:21,7
51. Isabelle Mancini  Francja 16:31,8 +2:23,0
52. Natalja Sztajmiec  Kazachstan 16:33,4 +2:24,6
53. Ingrid Butts  Stany Zjednoczone 16:33,6 +2:24,8
54. Élisabeth Tardy  Francja 16:39,3 +2:30,5
55. Jana Rázlová  Czechy 16:39,7 +2:30,9
56. Oksana Kotowa  Kazachstan 16:40,7 +2:31,9
57. Irina Nikułczina  Bułgaria 16:41,6 +2:32,8
58. Halina Nowak  Polska 16:46,1 +2:37,3
59. Kerrin Petty  Stany Zjednoczone 16:52,5 +2:43,7
60. Jasmin Baumann  Szwajcaria 17:00,3 +2:51,5
61. Ineta Kravale  Łotwa 17:21,5 +3:21,7
DNF Vida Vencienė  Litwa

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]