Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – bieg na 15 km kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 15 km kobiet na ZIO 1998
1994 2002
Miejsce Nagano
Złoty medal Złoty medal Rosja Olga Daniłowa
Srebrny medal Srebrny medal Rosja Łarisa Łazutina
Brązowy medal Brązowy medal Norwegia Anita Moen
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km mężczyźni
15 km kobiety
Biegi łączone mężczyźni kobiety
30 km mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg na 15 km kobiet stylem klasycznym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1998 w Nagano został rozegrany 8 lutego. Wzięło w nim udział 69 zawodniczek z 24 państw. Mistrzynią olimpijską na tym dystansie została Rosjanka Olga Daniłowa.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg Olga Daniłowa  Rosja 46:55,4 -
Silver medal icon.svg Łarisa Łazutina  Rosja 47:01,0 +05,6
Bronze medal icon.svg Anita Moen  Norwegia 47:52,6 +57,2
4. Iryna Taranenko  Ukraina 48:10,2 +1:14,8
5. Trude Dybendahl  Norwegia 48:12,5 +1:17,1
6. Marit Mikkelsplass  Norwegia 48:19,0 +1:23,6
6. Bente Martinsen  Norwegia 48:19,0 +1:23,6
8. Stefania Belmondo  Włochy 48:57,7 +2:02,3
9. Kateřina Neumannová  Czechy 49:01,9 +2:06,5
10. Jaroslava Bukvajová  Słowacja 49:02,0 +2:06,6
11. Wałentyna Szewczenko  Ukraina 49:12,9 +2:17,5
12. Tuulikki Pyykkönen  Finlandia 49:13,5 +2:18,1
13. Katrin Šmigun  Estonia 49:18,9 +2:23,5
14. Gabriella Paruzzi  Włochy 49:20,7 +2:25,3
15. Alena Siankiewicz  Białoruś 49:20,8 +2:25,4
16. Swietłana Nagiejkina  Rosja 49:22,5 +2:27,1
17. Jelena Välbe  Rosja 49:25,9 +2:30,5
18. Satu Salonen  Finlandia 49:27,6 +2:32,2
19. Antonina Ordina  Szwecja 50:12,6 +3:17,2
20. Swietłana Dieszewych  Kazachstan 50:28,0 +3:32,6
21. Constanze Blum  Niemcy 50:30,3 +3:34,9
22. Sylvia Honegger  Szwajcaria 50:31,9 +3:36,5
23. Maryna Pestriakowa  Ukraina 50:45,6 +3:50,2
24. Sumiko Yokoyama  Japonia 50:55,3 +3:59,9
25. Karin Säterkvist  Szwecja 51:02,6 +4:07,2
26. Renate Roider  Austria 51:07,0 +4:11,6
27. Antonella Confortola  Włochy 51:07,6 +4:12,2
28. Sigrid Wille  Niemcy 51:19,3 +4:23,9
29. Jana Šaldová  Czechy 51:33,8 +4:38,4
30. Karin Moroder  Włochy 51:36,1 +4:40,7
31. Milla Jauho  Finlandia 51:38,6 +4:43,2
32. Oksana Jacka  Kazachstan 51:39,7 +4:44,3
33. Bernadeta Piotrowska  Polska 51:40,7 +4:45,3
34. Kumiko Yokoyama  Japonia 51:48,7 +4:53,3
35. Elin Ek  Szwecja 51:51,0 +4:55,6
36. Manuela Henkel  Niemcy 51:53,4 +4:58,0
37. Fumiko Aoki  Japonia 51:53,7 +4:58,3
38. Anke Schulze  Niemcy 51:54,0 +4:58,6
39. Swiatłana Kamocka  Białoruś 51:59,0 +5:03,6
40. Õnne Kurg  Estonia 52:08,3 +5:12,9
41. Kati Sundqvist  Finlandia 52:14,1 +5:18,7
42. Kaciaryna Antoniuk  Białoruś 52:24,5 +5:29,1
43. Iryna Skripnik  Białoruś 52:26,2 +5:30,8
44. Iveta Zelingerová  Czechy 52:26,3 +5:30,9
45. Annick Pierrel  Francja 52:30,1 +5:34,7
46. Cristel Vahtra  Estonia 52:32,7 +5:37,3
47. Kerrin Petty  Stany Zjednoczone 52:45,3 +5:49,9
48. Suzanne King  Stany Zjednoczone 52:58,9 +6:03,5
49. Swietłana Szyszkina  Kazachstan 53:13,7 +6:18,3
50. Dorota Kwaśny  Polska 53:42,6 +6:47,2
51. Luan Zhengrong  Chiny 53:48,4 +6:53,0
52. Nina Kemppel  Stany Zjednoczone 53:57,2 +7:01,8
53. Laura Wilson  Stany Zjednoczone 54:10,4 +7:15,0
54. Emiko Sato  Japonia 54:11,1 +7:15,7
55. Guo Dongling  Chiny 54:50,6 +7:55,2
56. Monica Lăzăruţ  Rumunia 55:18,2 +8:22,8
57. Jelena Antonowa  Kazachstan 55:34,0 +8:38,6
58. Eliza Surdyka  Polska 55:37,5 +8:42,1
59. Milaine Thériault  Kanada 55:38,2 +8:42,8
60. Beckie Scott  Kanada 55:43,7 +8:48,3
61. Ināra Rudko  Łotwa 56:07,8 +9:12,4
62. Marie-Odile Raymond  Kanada 56:53,3 +9:57,9
63. Irina Nikułczina  Bułgaria 57:07,2 +10:11,8
64. Kazimiera Strolienė  Litwa 58:48,3 +12:52,9
DNS Maria Theurl  Austria
DNS Jaime Fortier  Kanada
DNS Natascia Leonardi  Szwajcaria
DNS Anette Fanqvist  Szwecja
DSQ Ołena Hajasowa  Ukraina

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]