Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 – sztafeta mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sztafeta mężczyzn na ZIO 1998
1994 2002
Miejsce Nagano
Złoty medal Złoty medal  Norwegia
Srebrny medal Srebrny medal  Włochy
Brązowy medal Brązowy medal  Finlandia
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Cross country skiing pictogram.svg
5 km kobiety
10 km mężczyźni
15 km kobiety
Biegi łączone mężczyźni kobiety
30 km mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety
50 km mężczyźni

Bieg sztafetowy mężczyzn podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 1998 w Nagano został rozegrany 18 lutego. Wzięło w nim udział 80 zawodników z dwudziestu krajów. Mistrzostwo olimpijskie w tej konkurencji wywalczyła drużyna norweska w składzie: Sture Sivertsen, Erling Jevne, Bjørn Dæhlie i Thomas Alsgaard.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Kraj Czas Strata
Gold medal icon.svg  Norwegia
Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
1:40:55,7 -
Silver medal icon.svg  Włochy
Marco Albarello
Fulvio Valbusa
Fabio Maj
Silvio Fauner
1:40:55,9 +0,2
Bronze medal icon.svg  Finlandia
Harri Kirvesniemi
Mika Myllylä
Sami Repo
Jari Isometsä
1:42:15,5 +1:19,8
4  Szwecja
Mathias Fredriksson
Niklas Jonsson
Per Elofsson
Henrik Forsberg
1:42:25,2 +1:29,5
5  Rosja
Władimir Legotin
Aleksiej Prokurorow
Siergiej Krianin
Siergiej Czepikow
1:42:39,5 +1:43,8
6  Szwajcaria
Jeremias Wigger
Beat Koch
Reto Burgermeister
Wilhelm Aschwanden
1:42:49,2 +1:53,5
7  Japonia
Katsuhito Ebisawa
Hiroyuki Imai
Mitsuo Horigome
Kazutoshi Nagahama
1:43:06,7 +2:11,0
8  Niemcy
Andreas Schlütter
Jochen Behle
René Sommerfeldt
Johann Mühlegg
1:43:16,1 +2:20,4
9  Austria
Markus Gandler
Alois Stadlober
Achim Walcher
Christian Hoffmann
1:43:16,5 +2:20,8
10  Estonia
Andrus Veerpalu
Raul Olle
Elmo Kassin
Jaak Mae
1:44:20,9 +3:25,2
11  Słowacja
Ivan Bátory
Martin Bajčičák
Andrej Páricka
Stanislav Ježík
1:44:31,6 +3:35,9
12  Ukraina
Hennadij Nykon
Ołeksandr Zarownyj
Mychajło Artiuchow
Mykoła Popowycz
1:44:33,9 +3:38,2
13  Francja
Vincent Vittoz
Patrick Remy
Hervé Balland
Philippe Sanchez
1:45:00,2 +4:04,5
14  Białoruś
Siarhiej Dalidowicz
Alaksiej Triehubau
Alaksandr Sannikau
Wiaczasłau Płaksunou
1:45:15,3 +4:09,6
15  Czechy
Lukáš Bauer
Martin Koukal
Petr Michl
Jiří Magál
1:45:35,4 +4:39,7
16  Kazachstan
Władimir Smirnow
Andriej Niewzorow
Władimir Borcow
Witalij Liliczenko
1:46:12,9 +5:17,2
17  Stany Zjednoczone
Marcus Nash
John Bauer
Patrick Weaver
Justin Wadsworth
1:48:16,4 +7:20,7
18  Kanada
Donald Farley
Robin McKeever
Chris Blanchard
Guido Visser
1:49:27,4 +8:31,7
19  Hiszpania
Jordi Ribó
Diego Ruiz
Juan Jesús Gutiérrez
Álvaro Gijón
1:49:27,9 +8:32,2
20  Korea Południowa
Park Byung-chul
Ahn Jin-soo
Shin Doo-sun
Park Byeong-ju
1:55:17,1 +14:21,4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]