Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg łączony mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg łączony mężczyzn na ZIO 2006
2002 2010
Miejsce Turyn
Złoty medal Złoty medal Rosja Jewgienij Diemientjew
Srebrny medal Srebrny medal Norwegia Frode Estil
Brązowy medal Brązowy medal Włochy Pietro Piller Cottrer
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Cross country skiing pictogram.svg
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
10 km kobiety
15 km mężczyźni
15 km - bieg łączony kobiety
30 km - bieg łączony mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
30 km - bieg masowy kobiety
50 km - bieg masowy mężczyźni

Narciarski bieg łączony mężczyzn na 2 x 15 km został przeprowadzony 12 lutego. Zawody odbywały się na trasach w Pragelato, a przystąpiło do nich 77 zawodników z 27 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Rosjanin Jewgienij Diemientjew.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
Gold medal icon.svg Jewgienij Diemientjew  Rosja 1:17:00,8
Silver medal icon.svg Frode Estil  Norwegia 1:17:01,4
Bronze medal icon.svg Pietro Piller Cottrer  Włochy 1:17:01,7
4 Giorgio Di Centa  Włochy 1:17:03,2
5 Anders Södergren  Szwecja 1:17:04,3
6 Vincent Vittoz  Francja 1:17:07,5
7 Michaił Botwinow  Austria 1:17:08,5
8 Martin Bajčičák  Słowacja 1:17:08,7
9 Maksim Odnodworcew  Kazachstan 1:17:09,6
10 Lukáš Bauer  Czechy 1:17:10,1
11 Markus Hasler  Liechtenstein 1:17:10,9
12 Tobias Angerer  Niemcy 1:17:12,5
13 Iwan Babikow  Rosja 1:17:17,2
14 Jiří Magál  Czechy 1:17:21,7
15 Mathias Fredriksson  Szwecja 1:17:23,1
16 Fabio Santus  Włochy 1:17:25,5
17 Tord Asle Gjerdalen  Norwegia 1:17:36,2
18 Valerio Checchi  Włochy 1:17:37,8
19 Kaspar Kokk  Estonia 1:17:50,8
20 Sami Jauhojärvi  Finlandia 1:17:58,1
21 Martin Koukal  Czechy 1:18:09,6
22 Jens Filbrich  Niemcy 1:18:38,2
23 Johan Olsson  Szwecja 1:18:47,9
24 Ivan Bátory  Słowacja 1:18:58,2
25 George Grey  Kanada 1:19:08,9
26 Alexandre Rousselet  Francja 1:19:17,0
27 Jan Egil Andresen  Norwegia 1:19:29,8
28 Anders Aukland  Norwegia 1:19:30,6
29 Andriej Gołowko  Kazachstan 1:19:34,3
30 Jörgen Brink  Szwecja 1:19:35,3
31 Vicenç Vilarrubla  Hiszpania 1:19:39,8
32 Aivar Rehemaa  Estonia 1:19:51,4
33 Tero Similä  Finlandia 1:20:04,5
34 Christophe Perrillat  Francja 1:20:12,0
35 Milan Šperl  Czechy 1:20:16,7
36 Remo Fischer  Szwajcaria 1:20:19,7
37 Aleksandr Legkow  Rosja 1:20:28,2
38 Dan Roycroft  Kanada 1:20:53,3
39 Carl Swenson  Stany Zjednoczone 1:21:08,0
40 Toni Livers  Szwajcaria 1:21:08,2
41 Katsuhito Ebisawa  Japonia 1:21:16,2
42 Andrew Johnson  Stany Zjednoczone 1:21:16,8
43 James Southam  Stany Zjednoczone 1:22:05,8
44 Dmitrij Jeremienko  Kazachstan 1:22:09,9
45 Nejc Brodar  Słowenia 1:22:23,9
46 Mychajło Humeniak  Ukraina 1:22:24,6
47 Zsolt Antal  Rumunia 1:22:29,8
48 Lars Flora  Stany Zjednoczone 1:22:31,2
49 Roman Łejbiuk  Ukraina 1:22:31,5
50 Xia Wan  Chiny 1:22:31,7
51 Iwan Artiejew  Rosja 1:22:36,2
52 Ołeksandr Pucko  Ukraina 1:22:37,6
53 Michal Malák  Słowacja 1:23:39,9
54 Diego Ruiz  Hiszpania 1:24:05,5
55 Jože Mehle  Słowenia 1:24:13,6
56 Drew Goldsack  Kanada 1:24:14,3
57 Ołeksandr Batjuk  Ukraina 1:24:35,9
58 Nobu Naruse  Japonia 1:25:21,3
59 Reto Burgermeister  Szwajcaria 1:25:49,9
60 Andriej Kondroszew  Kazachstan 1:25:51,4
61 Chris Jeffries  Kanada 1:26:17,0
62 Ren Long  Chiny 1:26:26,4
63 Mihai Galiceanu  Rumunia 1:26:31,8
64 Denis Klobučar  Chorwacja 1:27:16,4
65 Sebahattin Oğlago  Turcja 1:28:03,8
DNF René Sommerfeldt  Niemcy -
DNF Emmanuel Jonnier  Francja -
DNF Shunsuke Komamura  Japonia -
DNF Park Byeong-ju  Korea Południowa -
DNF Han Dawei  Chiny -
DNF Choi Im-heon  Korea Południowa -
DNF Li Zhiguang  Chiny -
DNF Jeong Ui-myeong  Korea Południowa -
DNF Francesc Soulié  Andora -
DNF Iwan Barjakow  Bułgaria -
DNS Olli Ohtonen  Finlandia -
DSQ Martin Tauber  Austria 1:17:28,6

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]