Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg na 15 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 15 km mężczyzn na ZIO 2006
2002 2010
Miejsce Turyn
Złoty medal Złoty medal Estonia Andrus Veerpalu
Srebrny medal Srebrny medal Czechy Lukáš Bauer
Brązowy medal Brązowy medal Niemcy Tobias Angerer
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Cross country skiing pictogram.svg
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
10 km kobiety
15 km mężczyźni
15 km - bieg łączony kobiety
30 km - bieg łączony mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
30 km - bieg masowy kobiety
50 km - bieg masowy mężczyźni

Narciarski bieg indywidualny mężczyzn na 15 km techniką klasyczną został przeprowadzony 17 lutego. Zawody odbywały się na trasach w Pragelato, a przystąpiło do nich 99 zawodników z 46 państw. Mistrzem olimpijskim w tej konkurencji został Estończyk Andrus Veerpalu.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
Gold medal icon.svg Andrus Veerpalu  Estonia 38:01,3
Silver medal icon.svg Lukáš Bauer  Czechy 38:15,8
Bronze medal icon.svg Tobias Angerer  Niemcy 38:20,5
4 Wasilij Roczew  Rosja 38:24,4
5 Jaak Mae  Estonia 38:35,2
6 Johan Olsson  Szwecja 38:38,8
7 Andreas Schlütter  Niemcy 38:44,7
8 Siergiej Nowikow  Rosja 39:15,0
9 Sami Jauhojärvi  Finlandia 39:15,3
10 Anders Södergren  Szwecja 39:17,1
11 René Sommerfeldt  Niemcy 39:17,2
12 Fulvio Valbusa  Włochy 39:18,8
13 Mathias Fredriksson  Szwecja 39:19,1
14 Vincent Vittoz  Francja 39:27,3
15 Alaksandr Łazutkin  Białoruś 39:35,3
16 Frode Estil  Norwegia 39:39,6
17 Roman Łejbiuk  Ukraina 39:48,1
18 Alexandre Rousselet  Francja 39:48,4
19 Mats Larsson  Szwecja 39:51,7
20 Anders Aukland  Norwegia 39:53,6
21 Kris Freeman  Stany Zjednoczone 39:57,4
22 Iwan Babikow  Rosja 39:59,5
23 Jean-Marc Gaillard  Francja 40:09,2
24 Christophe Perrillat  Francja 40:12,0
25 Janusz Krężelok  Polska 40:24,5
26 Ivan Bátory  Słowacja 40:26,1
27 Odd-Bjørn Hjelmeset  Norwegia 40:31,3
28 Martin Bajčičák  Słowacja 40:35,6
29 Christian Stebler  Szwajcaria 40:38,6
30 Dmitrij Jeremienko  Kazachstan 40:42,8
31 George Grey  Kanada 40:43,9
32 Tero Similä  Finlandia 40:44,5
33 Fabio Santus  Włochy 40:47,0
34 Iwan Artiejew  Rosja 40:49,1
35 Kaspar Kokk  Estonia 40:51,7
36 Maksim Odnodworcew  Kazachstan 40:53,2
37 Andriej Gołowko  Kazachstan 40:58,0
38 Valerio Checchi  Włochy 41:01,5
39 Aleksiej Połtoranin  Kazachstan 41:09,7
40 Cristian Saracco  Włochy 41:12,0
41 Nobu Naruse  Japonia 41:22,0
42 Katsuhito Ebisawa  Japonia 41:25,8
43 Franz Göring  Niemcy 41:29,9
44 Jens Arne Svartedal  Norwegia 41:32,4
45 Priit Narusk  Estonia 41:35,8
46 Diego Ruiz  Hiszpania 41:37,9
47 Devon Kershaw  Kanada 41:42,7
48 Olli Ohtonen  Finlandia 41:47,4
49 Xia Wan  Chiny 41:48,0
50 Lars Flora  Stany Zjednoczone 41:53,1
51 Andrew Johnson  Stany Zjednoczone 41:53,9
52 Justin Freeman  Stany Zjednoczone 42:00,9
53 Drew Goldsack  Kanada 42:09,3
54 Lauri Pyykönen  Finlandia 42:10,4
55 Sabahattin Oğlago  Turcja 42:18,9
56 Wołodymyr Olszanski  Ukraina 42:39,6
57 Dan Roycroft  Kanada 42:39,7
58 Petr Michl  Czechy 42:54,0
59 Jože Mehle  Słowenia 42:56,9
60 Witalij Marcyw  Ukraina 42:57,4
61 Zsolt Antal  Rumunia 43:10,0
62 Li Geliang  Chiny 43:14,7
63 Alexander Batyuk  Ukraina 43:17,4
64 Tian Ye  Chiny 43:32,2
65 Vicenç Vilarrubla  Hiszpania 43:47,2
66 Denis Klobučar  Chorwacja 43:55,4
67 Iwan Barjakow  Bułgaria 44:06,3
68 Valts Eiduks  Łotwa 44:12,0
69 Wang Songtao  Chiny 44:12,2
70 Damir Jurčević  Chorwacja 44:20,8
71 Francesc Soulié  Andora 44:42,6
72 Mihai Galiceanu  Rumunia 44:52,0
73 Michal Malák  Słowacja 44:52,9
74 Muhammet Kızılarslan  Turcja 45:06,8
75 Intars Spalviņš  Łotwa 45:13,4
76 Zoltán Tagscherer  Węgry 45:20,3
77 Oļegs Andrejevs  Łotwa 45:44,2
78 Choi Im-heon  Korea Południowa 46:21,7
79 Park Byeong-ju  Korea Południowa 46:38,9
80 Jeong Ui-myeong  Korea Południowa 46:40,8
81 Alen Abramović  Chorwacja 46:52,1
82 Edmond Chaczatrian  Armenia 47:37,8
83 Robel Teklemariam  Etiopia 47:53,8
84 Darko Damjanowski  Macedonia Północna 48:33,7
85 Khash Erdene Khürelbaataryn  Mongolia 48:47,2
86 Martin Bianchi  Argentyna 49:08,0
87 Rory Morrish  Irlandia 50:28,1
88 Owannes Sarkisjan  Armenia 50:45,7
89 Bojan Samardžija  Bośnia i Hercegowina 51:28,8
90 Seyed Mojtaba Mirhashemi  Iran 52:27,0
91 Phillip Kimely Boit  Kenia 53:32,4
92 Helio Freitas  Brazylia 54:06,8
93 Danny Silva  Portugalia 54:34,1
94 Daćhiri Śerpa  Nepal 56:47,1
95 Arturo Kinch  Kostaryka 66:50,3
96 Prawat Nagvajara  Tajlandia 67:15,9
DNF Oliver Kraas  Południowa Afryka -
DNF Aleksėjus Novoselskis  Litwa -
DSQ Martin Tauber  Austria 38:49,5

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]