Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 – bieg na 30 km kobiet ze startu wspólnego

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 30 km kobiet na ZIO 2006
2002 2010
Miejsce Turyn
Złoty medal Złoty medal Czechy Kateřina Neumannová
Srebrny medal Srebrny medal Rosja Julija Czepałowa
Brązowy medal Brązowy medal Polska Justyna Kowalczyk
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Cross country skiing pictogram.svg
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
10 km kobiety
15 km mężczyźni
15 km - bieg łączony kobiety
30 km - bieg łączony mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
30 km - bieg masowy kobiety
50 km - bieg masowy mężczyźni

Narciarski bieg indywidualny kobiet na 30 km techniką dowolną został przeprowadzony 24 lutego i był ostatnią żeńską konkurencją podczas Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 roku. Zawody odbywały się na trasach w Pragelato, a przystąpiło do nich 72 zawodniczek z 23 państw. Tytuł zwyciężczyni przypadł 32-letniej reprezentantce Czech Kateřinie Neumannovej.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Państwo Czas
Gold medal icon.svg Kateřina Neumannová  Czechy 1:22:25,4
Silver medal icon.svg Julija Czepałowa  Rosja 1:22:26,8
Bronze medal icon.svg Justyna Kowalczyk  Polska 1:22:27,5
4. Kristin Størmer Steira  Norwegia 1:22:40,8
5. Gabriella Paruzzi  Włochy 1:23:00,8
6. Claudia Künzel  Niemcy 1:23:02,1
7. Wałentyna Szewczenko  Ukraina 1:23:07,9
8. Kristina Šmigun  Estonia 1:23:22,5
9. Olga Zawjałowa  Rosja 1:23:28,5
10. Sabina Valbusa  Włochy 1:23:37,6
11. Karine Philippot  Francja 1:24:06,1
12. Arianna Follis  Włochy 1:24:46,1
13. Evi Sachenbacher-Stehle  Niemcy 1:25:15,8
14. Petra Majdič  Słowenia 1:25:22,5
15. Oksana Jacka  Kazachstan 1:25:30,5
16. Natascia Leonardi Cortesi  Szwajcaria 1:25:32,0
17. Aino-Kaisa Saarinen  Finlandia 1:25:41,8
18. Olga Roczewa  Rosja 1:25:45,0
19. Jelena Kołomina  Kazachstan 1:26:06,4
20. Stefanie Böhler  Niemcy 1:26:19,2
21. Jewgienija Miedwiediewa  Rosja 1:26:28,1
22. Wita Jakymczuk  Ukraina 1:26:32,2
23. Riitta-Liisa Roponen  Finlandia 1:26:55,4
24. Kristin Mürer Stemland  Norwegia 1:27:05,9
25. Chizuru Soneta  Japonia 1:27:25,8
26. Ludmiła Korolik  Białoruś 1:27:44,4
27. Ivana Janečková  Czechy 1:27:55,7
28. Britta Norgren  Szwecja 1:28:21,9
29. Ella Gjømle  Norwegia 1:28:28,2
30. Anna-Karin Strömstedt  Szwecja 1:28:29,4
31. Kamila Rajdlová  Czechy 1:28:38,6
32. Sarah Konrad  Stany Zjednoczone 1:28:39,2
33. Li Hongxue  Chiny 1:28:49,8
34. Wolha Wasilonak  Białoruś 1:29:22,8
35. Alena Sannikawa  Białoruś 1:29:30,4
36. Elodie Bourgeois Pin  Francja 1:29:37,6
37. Sumiko Yokoyama  Japonia 1:29:41,3
38. Natalja Isaczenko  Kazachstan 1:30:04,3
39. Helena Balatkova-Erbenova  Czechy 1:30:20,6
40. Swietłana Małachowa  Kazachstan 1:30:41,5
41. Tatjana Mannima  Estonia 1:30:42,1
42. Kateryna Hryhorenko  Ukraina 1:31:36,9
43. Rebecca Dussault  Stany Zjednoczone 1:31:43,3
44. Wiktoryja Łapacina  Białoruś 1:31:47,3
45. Liu Yuanyuan  Chiny 1:32:00,9
46. Huo Li  Chiny 1:32:28,8
47. Abby Larson  Stany Zjednoczone 1:32:51,9
48. Nicole Fessel  Niemcy 1:34:06,2
49. Kelime Aydin  Turcja 1:34:07,2
50. Mónika György  Rumunia 1:35:25,4
- Virpi Kuitunen  Finlandia DNF
- Lina Andersson  Szwecja DNF
- Kati Venälänen  Finlandia DNF
- Antonella Confortola  Włochy DNF
- Irina Terentjeva  Litwa DNF
- Maja Benedičič  Słowenia DNF
- Lee Chae-Won  Korea Południowa DNF
- Kaili Sirge  Estonia DNF
- Man Dandan  Chiny DNF
- Lindsey Weier  Stany Zjednoczone DNF
- Maryna Łysohor  Ukraina DNF
- Milaine Theriault  Kanada DNS

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]