Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – sprint kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sprint kobiet na ZIO 2010
Turyn 2006 Soczi 2014
Miejsce Vancouver
Złoty medal Złoty medal Norwegia Marit Bjørgen
Srebrny medal Srebrny medal Polska Justyna Kowalczyk
Brązowy medal Brązowy medal Słowenia Petra Majdič
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Cross country skiing pictogram.svg
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
10 km kobiety
15 km mężczyźni
15 km - bieg łączony kobiety
30 km - bieg łączony mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
30 km - bieg masowy kobiety
50 km - bieg masowy mężczyźni

Sprint kobiet został rozegrany 17 lutego w Whistler Olympic Park. Mistrzynią olimpijską z poprzednich igrzysk i obrończynią tytułu była Kanadyjka Chandra Crawford.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
1 2 Marit Bjørgen Norwegia NOR 3:38,05 +0,00 Q
2 18 Aino-Kaisa Saarinen Finlandia FIN 3:38,82 +0,77 Q
3 23 Anna Olsson Szwecja SWE 3:41,95 +3,90 Q
4 12 Magda Genuin Włochy ITA 3:42,18 +4,13 Q
5 17 Justyna Kowalczyk Polska POL 3:43,35 +5,30 Q
6 21 Virpi Kuitunen Finlandia FIN 3:43,72 +5,67 Q
7 7 Katja Višnar Słowenia SLO 3:44,10 +6,05 Q
8 13 Celine Brun-Lie Norwegia NOR 3:44,71 +6,66 Q
9 22 Nicole Fessel Niemcy GER 3:44,79 +6,74 Q
10 24 Kikkan Randall Stany Zjednoczone USA 3:44,97 +6,92 Q
11 25 Astrid Jacobsen Norwegia NOR 3:45,01 +6,96 Q
12 1 Kateřina Smutná Austria AUT 3:45,03 +6,98 Q
13 8 Magdalena Pajala Szwecja SWE 3:45,50 +7,45 Q
14 5 Natalja Korostielowa Rosja RUS 3:45,56 +7,51 Q
15 20 Pirjo Muranen Finlandia FIN 3:46,04 +7,99 Q
16 6 Alena Procházková Słowacja SVK 3:46,16 +8,11 Q
17 27 Daria Gaiazova Kanada CAN 3:46,97 +8,92 Q
18 47 Chandra Crawford Kanada CAN 3:47,25 +9,20 Q
19 3 Petra Majdič Słowenia SLO 3:47,84 +9,79 Q
20 10 Kirsi Perälä Finlandia FIN 3:48,08 +10,03 Q
21 4 Vesna Fabjan Słowenia SLO 3:48,40 +10,35 Q
22 26 Madoka Natsumi Japonia JPN 3:48,48 +10,43 Q
23 31 Aurore Cuinet Francja FRA 3:48,52 +10,47 Q
24 38 Katrin Zeller Niemcy GER 3:48,63 +10,58 Q
25 19 Ida Ingemarsdotter Szwecja SWE 3:49,11 +11,06 Q
26 16 Jewgienija Szapowałowa Rosja RUS 3:49,52 +11,47 Q
27 14 Hanna Falk Szwecja SWE 3:49,94 +11,89 Q
28 30 Maiken Caspersen Falla Norwegia NOR 3:50,23 +12,18 Q
29 33 Hanna Kolb Niemcy GER 3:50,29 +12,24 Q
30 40 Doris Trachsel Szwajcaria SUI 3:50,85 +12,80 Q
31 28 Kaija Udras Estonia EST 3:51,05 +13,00
32 15 Oksana Jacka Kazachstan KAZ 3:51,27 +13,22
33 37 Eva Nývltová Czechy CZE 3:51,37 +13,32
34 43 Sara Renner Kanada CAN 3:51,79 +13,74
35 9 Jelena Turyszewa Rosja RUS 3:51,99 +13,94
36 35 Jelena Kołomina Kazachstan KAZ 3:52,12 +14,07
37 34 Triin Ojaste Estonia EST 3:52,31 +14,26
38 50 Holly Brooks Stany Zjednoczone USA 3:52,51 +14,46
39 29 Karin Moroder Włochy ITA 3:53,74 +15,69
40 11 Olga Roczewa Rosja RUS 3:53,87 +15,82
41 39 Perianne Jones Kanada CAN 3:54,27 +16,22
42 45 Anastasija Dubarezawa Białoruś BLR 3:56,87 +18,82
43 32 Elisa Brocard Włochy ITA 3:58,27 +20,22
44 52 Mónika György Rumunia ROM 3:58,32 +20,27
45 46 Jelena Wołodina-Antonowa Kazachstan KAZ 4:01,35 +23,30
46 36 Wolha Wasilonak Białoruś BLR 4:01,73 +23,68
47 49 Katherine Calder Nowa Zelandia NZL 4:03,11 +25,06
48 48 Marina Matrosowa Kazachstan KAZ 4:03,14 +25,09
49 41 Irina Terentjeva Litwa LTU 4:04,47 +26,42
50 44 Esther Bottomley Australia AUS 4:05,12 +27,07
51 42 Man Dandan Chińska Republika Ludowa CHN 4:08,55 +30,50
52 51 Nina Broznić Chorwacja CRO 4:15,31 +37,26
53 53 Kelime Çetinkaya Turcja TUR 4:22,32 +44,27
54 54 Olga Reszetkowa Kirgistan KIR 4:32,96 +54,91

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinał 1
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
1 1 Marit Bjørgen Norwegia NOR 3:35,4 +0,00 Q
2 10 Kikkan Randall Stany Zjednoczone USA 3:39,0 +3,6 Q
3 11 Astrid Jacobsen Norwegia NOR 3:39,4 +4,0 LL
4 20 Kirsi Perälä Finlandia FIN 3:39,7 +4,3
5 21 Vesna Fabjan Słowenia SLO 3:43,7 +8,3
6 30 Doris Trachsel Szwajcaria SUI 3:44,7 +9,3
Ćwierćfinał 2
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
1 4 Magda Genuin Włochy ITA 3:41,9 +0,0 Q
2 14 Natalja Korostielowa Rosja RUS 3:42,9 +1,0 Q
3 24 Katrin Zeller Niemcy GER 3:43,0 +1,1
4 7 Katja Višnar Słowenia SLO 3:43,5 +1,6
5 17 Daria Gaiazova Kanada CAN 3:44,4 +2,5
6 27 Hanna Falk Szwecja SWE 4:22,5 +40,6
Ćwierćfinał 3
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
1 5 Justyna Kowalczyk Polska POL 3:38,8 +0,0 Q
2 6 Virpi Kuitunen Finlandia FIN 3:39,9 +1,1 Q
3 25 Ida Ingemarsdotter Szwecja SWE 3:40,0 +1,2
4 16 Alena Procházková Słowacja SVK 3:40,1 +1,3
5 15 Pirjo Muranen Finlandia FIN 3:41,7 +2,9
6 26 Jewgienija Szapowałowa Rosja RUS 3:43,2 +4,4
Ćwierćfinał 4
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
1 19 Petra Majdič Słowenia SLO 3:40,2 +0,0 Q
2 12 Kateřina Smutná Austria AUT 3:40,5 +0,3 Q
3 2 Aino-Kaisa Saarinen Finlandia FIN 3:40,7 +0,5
4 9 Nicole Fessel Niemcy GER 3:41,2 +1,0
5 29 Hanna Kolb Niemcy GER 3:41,6 +1,4
6 22 Madoka Natsumi Japonia JPN 3:42,6 +2,4
Ćwierćfinał 5
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
1 3 Anna Olsson Szwecja SWE 3:36,5 +0,0 Q
2 13 Magdalena Pajala Szwecja SWE 3:37,7 +1,2 Q
3 8 Celine Brun-Lie Norwegia NOR 3:39,7 +3,2 LL
4 28 Maiken Caspersen Falla Norwegia NOR 3:41,6 +5,1
5 23 Aurore Cuinet Francja FRA 3:48,7 +12,2
6 18 Chandra Crawford Kanada CAN 3:50,0 +13,5

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
1 1 Marit Bjørgen Norwegia 3:39,3 +0,0 Q
2 4 Magda Genuin Włochy 3:42,2 +2,9 Q
3 11 Astrid Jacobsen Norwegia 3:44,2 +4,9
4 10 Kikkan Randall Stany Zjednoczone 3:45,9 +6,6
5 6 Virpi Kuitunen Finlandia 3:46,4 +7,1
6 14 Natalja Korostielowa Rosja 3:48,1 +8,8
Półfinał 2
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
1 5 Justyna Kowalczyk Polska 3:38,0 +0,0 Q
2 3 Anna Olsson Szwecja 3:38,7 +0,7 Q
3 8 Celine Brun-Lie Norwegia 3:40,1 +2,1 LL
4 19 Petra Majdič Słowenia 3:41,2 +3,2 LL
5 13 Magdalena Pajala Szwecja 3:45,0 +7,0
6 12 Kateřina Smutná Austria 3:45,1 +7,1

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Strata Uwagi
Gold medal icon.svg 1 Marit Bjørgen Norwegia 3:39,2 +0,0
Silver medal icon.svg 5 Justyna Kowalczyk Polska 3:40,3 +1,1
Bronze medal icon.svg 19 Petra Majdič Słowenia 3:41,0 +1,8
4 3 Anna Olsson Szwecja 3:41,7 +2,5
5 4 Magda Genuin Włochy 3:49,1 +9,9
6 8 Celine Brun-Lie Norwegia 3:51,5 +12,3