Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg łączony mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg łączonny Mężczyzn na ZIO 2010
Złoty medal Złoty medal Szwecja Marcus Hellner
Srebrny medal Srebrny medal Niemcy Tobias Angerer
Brązowy medal Brązowy medal Szwecja Johan Olsson
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Cross country skiing pictogram.svg
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
10 km kobiety
15 km mężczyźni
15 km - bieg łączony kobiety
30 km - bieg łączony mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
30 km - bieg masowy kobiety
50 km - bieg masowy mężczyźni

Bieg łączony mężczyzn na 30 km (15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną) na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 został rozegrany 20 lutego na trasach biegowych w Whistler Olympic Park w Whistler. Mistrzem olimpijskim został Szwed Marcus Hellner, srebrny krążek wywalczył Niemiec Tobias Angerer, a trzecim medalistą biegu łączonego na 30 km został również Szwed Johan Olsson.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodnik Kraj 15 km st. klasycznym Miejsce Pitstop 15 km st. dowolnym Miejsce Czas łączny Strata
Gold medal icon.svg 2 Marcus Hellner Szwecja SWE 39:43,5 11 22,6 35:05,3 2 1:15:11,4 0,0
Silver medal icon.svg 17 Tobias Angerer Niemcy GER 39:40,9 6 26,0 35:06,6 3 1:15:13,5 +2,1
Bronze medal icon.svg 16 Johan Olsson Szwecja SWE 39:39,9 3 24,8 35:09,5 5 1:15:14,2 +2,8
4 8 Aleksander Legkow Rosja RUS 39:40,2 4 26,3 35:08,9 4 1:15:15,4 +4,0
5 15 Ivan Babikov Kanada CAN 40:08,9 25 22,1 34:49,5 1 1:15:20,5 +9,1
6 13 Jens Filbrich Niemcy GER 39:41,3 7 24,8 35:18,9 6 1:15:25,0 +13,6
7 3 Lukáš Bauer Czechy CZE 39:39,0 1 25,9 35:20,3 7 1:15:25,2 +13,8
8 41 George Grey Kanada CAN 39:41,5 8 25,0 35:25,5 8 1:15:32,0 +20,6
9 24 Alex Harvey Kanada CAN 39:44,1 12 22,8 35:36,1 10 1:15:43,0 +31,6
10 34 Anders Södergren Szwecja SWE 39:48,3 18 23,5 35:35,2 9 1:15:47,0 +35,6
11 1 Petter Northug Norwegia NOR 39:45,0 13 22,5 35:45,6 11 1:15:53,1 +41,7
12 6 Giorgio Di Centa Włochy ITA 39:40,6 5 26,2 35:58,3 12 1:16:05,1 +53,7
13 4 Dario Cologna Szwajcaria SUI 39:39,4 2 25,5 36:07,3 13 1:16:12,2 +1:00,8
14 11 Pietro Piller Cottrer Włochy ITA 39:49,3 20 21,6 36:09,0 14 1:16:19,9 +1:08,5
15 10 Vincent Vittoz Francja FRA 39:45,9 14 26,8 36:10,7 15 1:16:23,4 +1:12,0
16 31 Devon Kershaw Kanada CAN 39:46,3 15 22,9 36:14,4 16 1:16:23,6 +1:12,2
17 12 Maksim Wylegżanin Rosja RUS 39:42,3 9 27,7 36:54,2 20 1:17:04,2 +1:52,8
18 20 Martin Johnsrud Sundby Norwegia NOR 39:48,8 19 25,7 36:50,0 19 1:17:04,5 +1:53,1
19 30 Tord Asle Gjerdalen Norwegia NOR 40:23,4 28 24,3 36:16,8 17 1:17:04,5 +1:53,1
20 18 Curdin Perl Szwajcaria SUI 39:46,8 16 23,8 36:54,4 21 1:17:05,0 +1:53,6
21 7 René Sommerfeldt Niemcy GER 39:49,9 21 25,6 36:56,4 22 1:17:11,9 +2:00,5
22 32 Toni Livers Szwajcaria SUI 39:50,6 22 25,5 37:09,9 24 1:17:26,0 +2:14,6
23 14 Daniel Richardsson Szwecja SWE 39:47,6 17 25,3 37:21,1 26 1:17:34,0 +2:22,6
24 22 Thomas Moriggl Włochy ITA 40:11,3 26 23,3 37:06,3 23 1:17:40,9 +2:29,5
25 27 Martin Bajčičák Słowacja SVK 40:03,4 24 29,6 37:25,1 27 1:17:58,1 +2:46,7
26 23 Maurice Manificat Francja FRA 41:12,3 31 26,5 36:19,4 18 1:17:58,2 +2:46,8
27 46 Martin Jakš Czechy CZE 40:01,5 23 23,6 37:33,1 28 1:17:58,2 +2:46,8
28 50 Jewgienij Wieliczko Kazachstan KAZ 40:23,0 27 25,2 37:12,0 25 1:18:00,2 +2:48,8
29 45 Paul Constantin Pepene Rumunia ROM 41:30,3 35 25,1 37:38,7 28 1:19:34,1 +4:22,7
30 9 Jean-Marc Gaillard Francja FRA 39:42,8 10 27,5 39:37,8 44 1:19:48,1 +4:36,7
31 53 Vicenç Vilarrubla Hiszpania ESP 41:28,8 33 23,6 37:55,8 31 1:19:48,2 +4:36,8
32 36 Nikołaj Pankratow Rosja RUS 40:32,8 29 25,0 38:51,1 35 1:19:48,9 +4:37,5
33 47 Lari Lehtonen Finlandia FIN 41:28,5 32 25,1 38:40,9 33 1:20:34,5 +5:23,1
34 49 James Southam Stany Zjednoczone USA 41:29,5 34 29,0 38:47,7 34 1:20:46,2 +5:34,8
35 37 Tom Reichelt Niemcy GER 42:29,0 45 25,5 38:18,7 32 1:21:13,2 +6:01,8
36 28 Eldar Rønning Norwegia NOR 41:31,2 36 25,9 39:17,0 40 1:21:14,1 +6:02,7
37 40 Aivar Rehemaa Estonia EST 41:48,1 39 26,4 39:01,3 37 1:21:15,8 +6:04,4
38 38 Jiří Magál Czechy CZE 41:45,4 37 26,5 39:27,1 42 1:21:39,0 +6:27,6
39 44 Nobu Naruse Japonia JPN 43:54,7 51 24,7 37:51,7 30 1:22:11,1 +6:59,7
40 59 Javier Gutiérrez Hiszpania ESP 42:28,1 43 25,4 39:26,9 41 1:22:20,4 +7:09,0
41 52 Roman Łejbiuk Ukraina UKR 42:26,0 40 29,8 39:36,2 43 1:22:32,0 +7:20,6
42 56 Kaspar Kokk Estonia EST 42:27,1 41 29,4 39:43,8 46 1:22:40,3 +7:28,9
43 19 Siergiej Nowikow Rosja RUS 41:47,3 38 27,7 40:29,3 51 1:22:44,3 +7:32,9
44 33 Remo Fischer Szwajcaria SUI 42:28,1 43 25,5 39:58,5 49 1:22:52,1 +7:40,7
45 21 Kris Freeman Stany Zjednoczone USA 43:17,1 48 29,4 39:16,1 39 1:23:02,6 +7:51,2
46 54 Karel Tammjärv Estonia EST 42:54,1 46 23,8 39:45,0 47 1:23:02,9 +7:51,5
47 48 Ben Sim Australia AUS 43:16,4 47 23,7 39:45,7 48 1:23:25,8 +8:14,4
48 51 Alaksiej Iwanou Białoruś BLR 44:15,2 53 25,5 38:57,0 36 1:23:37,7 +8:26,3
49 42 Sergej Czerepanow Kazachstan KAZ 42:27,8 42 29,0 40:46,9 53 1:23:43,7 +8:32,3
50 43 Robin Duvillard Francja FRA 43:53,8 50 25,8 39:38,0 45 1:23:57,6 +8:46,2
51 55 Andrew Musgrave Wielka Brytania GBR 44:28,6 54 31,9 39:07,4 38 1:24:07,9 +8:56,5
52 57 Ołeksandr Pućko Ukraina UKR 44:09,3 52 28,6 40:09,2 50 1:24:47,1 +9:35,7
53 39 David Hofer Włochy ITA 43:53,5 49 25,3 40:43,8 52 1:25:02,6 +9:51,2
54 64 Jānis Paipals Łotwa LAT 46:30,9 55 29,0 LAP
55 63 Jonas Thor Olsen Dania DUN 46:32,0 56 27,7 LAP
56 62 Benjamin Koons Nowa Zelandia NZL LAP
5 Matti Heikkinen Finlandia FIN DNF
25 Sami Jauhojärvi Finlandia FIN DNF
26 Martin Koukal Czechy CZE DNF
29 Siergiej Dolidowicz Białoruś BLR DNF
35 Ville Nousiainen Finlandia FIN 41:07,8 30 25,3 DNF
58 Weselin Cinzow Bułgaria BUL DNF
60 Petrică Hogiu Rumunia ROM DNF
61 François Soulié Andora AND DNF