Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg na 50 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg na 50 km mężczyzn na ZIO 2010
Złoty medal Złoty medal Norwegia Petter Northug
Srebrny medal Srebrny medal Niemcy Axel Teichmann
Brązowy medal Brązowy medal Szwecja Johan Olsson
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Cross country skiing pictogram.svg
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
10 km kobiety
15 km mężczyźni
15 km - bieg łączony kobiety
30 km - bieg łączony mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
30 km - bieg masowy kobiety
50 km - bieg masowy mężczyźni

Narciarski bieg indywidualny mężczyzn na 50 km techniką klasyczną został przeprowadzony 28 lutego. Zawody odbywały się na trasach w Whistler Olympic Park, a przystąpiło do nich 55 zawodników z 22 państw. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9:30 czasu miejscowego (UTC-9), tj. o 18:30 czasu środkowoeuropejskiego (CET). Tytuł zwycięzcy przypadł Norwegowi Petterowi Northugowi.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Numer Zawodnik Państwo Czas Strata
Gold medal icon.svg 1 Petter Northug Norwegia 2:05:35,5
Silver medal icon.svg 6 Axel Teichmann Niemcy 2:05:35,8 +0,3
Bronze medal icon.svg 18 Johan Olsson Szwecja 2:05:36,5 +1,0
4. 19 Tobias Angerer Niemcy 2:05:37,0 +1,5
5. 28 Devon Kershaw Kanada 2:05:37,1 +1,6
6. 24 Andrus Veerpalu Estonia 2:05:41,6 +6,1
7. 14 Daniel Richardsson Szwecja 2:05:45,2 +9,7
8. 12 Maksim Wylegżanin Rosja 2:05:46,4 +10,9
9. 29 Anders Södergren Szwecja 2:05:47,1 +11,6
10. 4 Dario Cologna Szwajcaria 2:05:47,5 +12,0
11. 5 Giorgio Di Centa Włochy 2:05:49,0 +13,5
12. 3 Lukáš Bauer Czechy 2:05:49,4 +13,9
13. 10 Vincent Vittoz Francja 2:05:49,6 +14,1
14. 8 Aleksandr Legkow Rosja 2:05:53,3 +17,8
15. 20 Martin Johnsrud Sundby Norwegia 2:05:57,7 +22,2
16. 13 Jens Filbrich Niemcy 2:06:07,8 +32,3
17. 38 Odd-Bjørn Hjelmeset Norwegia 2:06:08,3 +32,8
18. 36 George Grey Kanada 2:06:18,1 +42,6
19. 9 Jean-Marc Gaillard Francja 2:06:38,0 +1:02,5
20. 23 Sami Jauhojärvi Finlandia 2:06:43,2 +1:07,7
21. 7 René Sommerfeldt Niemcy 2:06:52,5 +1:17,0
22. 2 Marcus Hellner Szwecja 2:07:03,2 +1:27,7
23. 27 Jens Arne Svartedal Norwegia 2:07:32,5 +1:57,0
24. 39 Piotr Siedow Rosja 2:07:35,4 +1:59,9
25. 26 Siergiej Dolidowicz Białoruś 2:07:47,6 +2:12,1
26. 11 Pietro Piller Cottrer Włochy 2:08:21,6 +2:46,1
27. 30 Aleksiej Połtoranin Kazachstan 2:09:29,6 +3:54,1
28. 44 James Southam Stany Zjednoczone 2:10:08,3 +4:32,8
29. 33 Jiří Magál Czechy 2:10:22,7 +4:47,2
30. 35 Jaak Mae Estonia 2:10:41,3 +5:05,8
31. 16 Valerio Checchi Włochy 2:10:49,7 +5:14,2
32. 22 Alex Harvey Kanada 2:10:49,9 +5:14,4
33. 17 Ivan Babikov Kanada 2:10:50,2 +5:14,7
34. 34 Aivar Rehemaa Estonia 2:10:57,6 +5:22,1
35. 40 Nobu Naruse Japonia 2:10:59,2 +5:23,7
36. 32 Roland Clara Włochy 2:11:00,8 +5:25,3
37. 31 Ville Nousiainen Finlandia 2:11:38,0 +6:02,5
38. 55 Cyril Miranda Francja 2:11:56,9 +6:21,4
39. 45 Jewgienij Wieliczko Kazachstan 2:13:01,5 +7:26,0
40. 48 Vicenç Vilarrubla Hiszpania 2:13:33,8 +7:58,3
41. 50 Algo Kärp Estonia 2:13:49,6 +8:14,1
42. 47 Roman Łejbiuk Ukraina 2:15:19,9 +9:44,4
43. 42 Lari Lehtonen Finlandia 2:16:26,2 +10:50,7
44. 49 Diego Ruiz Asín Hiszpania 2:17:49,8 +12:14,3
45. 46 Alaksiej Iwanou Białoruś 2:17:59,2 +12:23,7
46. 53 Benjamin Koons Nowa Zelandia 2:21:53,9 +16:18,4
47. 52 François Soulié Andora 2:25:00,8 +19:25,3
48. 54 Jonas Thor Olsen Dania 2:25:00,9 +19:25,4
25 Martin Bajčičák Słowacja DNF
21 Kris Freeman Stany Zjednoczone DNF
43 Ivan Bátory Słowacja DNF
15 Siergiej Szyriajew Rosja DNF
51 Javier Gutiérrez Cuevas Hiszpania DNF
37 Siergiej Czeriepanow Kazachstan DNF
41 Paul Constantin Pepene Rumunia DNF

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]