Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – sztafeta sprinterska kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sztafeta Sprinterska Kobiet na ZIO 2010
Turyn 2006 Soczi 2014
Miejsce Vancouver
Złoty medal Złoty medal Niemcy Evi Sachenbacher-Stehle, Claudia Nystad
Srebrny medal Srebrny medal Szwecja Charlotte Kalla, Anna Haag
Brązowy medal Brązowy medal Rosja Irina Chazowa, Natalja Korostielowa
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Cross country skiing pictogram.svg
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
10 km kobiety
15 km mężczyźni
15 km - bieg łączony kobiety
30 km - bieg łączony mężczyźni
Sztafety mężczyźni kobiety
30 km - bieg masowy kobiety
50 km - bieg masowy mężczyźni

Sztafeta sprinterska kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 została rozegrana 22 lutego w Whistler Olympic Park w Whistler. Złoto wywalczyły Niemki – Evi Sachenbacher-Stehle i Claudia Nystad. Reprezentacja Polski w składzie: Kornelia Marek i Sylwia Jaśkowiec dotarła do finału, zajmując w nim dziewiąte miejsce. Po zakończeniu igrzysk we krwi Marek wykryto środki dopingujące, w wyniku czego Polki zostały zdyskwalifikowane[1].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinał 1
Pozycja Nr Kraj Zawodniczki Czas Strata Uwagi
1. 6 Francja FRA Karine Philippot
Laure Barthélémy
18:42,2 Q
2. 1 Włochy ITA Magda Genuin
Arianna Follis
18:43,0 +0,8 Q
3. 3 Niemcy GER Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Nystad
18:43,5 +1,3 Q
4. 8 Polska POL Kornelia Marek
Sylwia Jaśkowiec
18:44,1 +1,9 q
5. 4 Rosja RUS Irina Chazowa
Natalja Korostielowa
18:48,0 +5,8 q
6. 2 Finlandia FIN Riitta-Liisa Roponen
Riikka Sarasoja
18:53,8 +11,6 q
7. 5 Japonia JPN Nobuko Fukuda
Madoka Natsumi
19:51,7 +1:09,5
8. 9 Ukraina UKR Kateryna Hryhorenko
Maryna Ancybor
19:55,6 +1:13,4
9. 7 Szwajcaria SUI Bettina Gruber
Silvana Bucher
20:04,6 +1:22,4
Półfinał 2
Pozycja Nr Kraj Zawodniczki Czas Strata Uwagi
1. 12 Szwecja SWE Charlotte Kalla
Anna Haag
18:35,9 Q
2. 11 Norwegia NOR Astrid Jacobsen
Celine Brun-Lie
18:47,2 +11,2 Q
3. 16 Stany Zjednoczone USA Caitlin Compton
Kikkan Randall
18:48,9 +13,0 Q
4. 14 Kanada CAN Daria Gaiazova
Sara Renner
18:54,9 +19,0 q
5. 10 Słowenia SLO Katja Višnar
Vesna Fabjan
18:58,9 +23,0
6. 15 Kazachstan KAZ Oksana Jacka
Jelena Kołomina
19:33,6 +57,7
7. 17 Białoruś BLR Jekatierina Rudakowa
Wolha Wasilonak
19:52,3 +1:16,4
8. 13 Estonia EST Triin Ojaste
Kaija Udras
20:02,2 +1:26,3
9. 18 Chińska Republika Ludowa CHN Man Dandan
Li Hongxue
20:02,7 +1:26,8

Finał[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Kraj Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg 3 Niemcy GER Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Nystad
18:03,7
Silver medal icon.svg 12 Szwecja SWE Charlotte Kalla
Anna Haag
18:04,3 +0,6
Bronze medal icon.svg 4 Rosja RUS Irina Chazowa
Natalja Korostielowa
18:07,7 +4,0
4. 1 Włochy ITA Magda Genuin
Arianna Follis
18:14,2 +10,5
5. 11 Norwegia NOR Astrid Jacobsen
Celine Brun-Lie
18:32,8 +29,1
6. 16 Stany Zjednoczone USA Caitlin Compton
Kikkan Randall
18:51,6 +47,9
7. 14 Kanada CAN Daria Gaiazova
Sara Renner
18:51,8 +48,1
8. 2 Finlandia FIN Riitta-Liisa Roponen
Riikka Sarasoja
18:56,6 +52,9
9. 6 Francja FRA Karine Philippot
Laure Barthélémy
19:04,2 +1:00,5
DSQ 8 Polska POL Kornelia Marek
Sylwia Jaśkowiec
18:59,1 +55,4

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]