Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – bieg masowy mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bieg masowy mężczyzn
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 23 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Kompleks narciarsko-biathlonowy „Łaura”
Liczba zawodników 64
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Rosja Aleksandr Legkow

Rosja Maksim Wylegżanin

Rosja Ilja Czernousow
Strona internetowa
Biegi narciarskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Drużynowy mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg łączony mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafeta mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Bieg masowy mężczyzn rozgrywany w ramach biegów narciarskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbył się 23 lutego na kompleksie narciarsko-biathlonowym „Łaura” w Krasnaja Polana[1]. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia 50 kilometrów techniką dowolną.

Mistrzem olimpijskim został Rosjanin Aleksandr Legkow. Pozostałe miejsca podium zajęli również Rosjanie, kolejno: Maksim Wylegżanin oraz Ilja Czernousow.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
23 lutego Finał 08:00 11:00

Wyniki[2][edytuj | edytuj kod]

Miejsce Nr Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
1.[3][4] 3 Legkow, AleksandrAleksandr Legkow  Rosja 1:46:55,2
2.[5][4] 7 Wylegżanin, MaksimMaksim Wylegżanin  Rosja 1:46:55,9 +0,7
3. 8 Czernousow, IljaIlja Czernousow  Rosja 1:46:56,0 +0,8
4. 1 Sundby, Martin JohnsrudMartin Johnsrud Sundby  Norwegia 1:46:56,2 +1,0
5. 40 Dalidowicz, SiarhiejSiarhiej Dalidowicz  Białoruś 1:46:56,2 +14,3
6. 10 Duvillard, RobinRobin Duvillard  Francja 1:47:10,1 +14,9
7. 21 Södergren, AndersAnders Södergren  Szwecja 1:47:13,0 +17,8
8. 12 Richardsson, DanielDaniel Richardsson  Szwecja 1:47:19,6 +24,4
9. 19 Olsson, JohanJohan Olsson  Szwecja 1:47:27,3 +32,1
10. 42 Niskanen, IivoIivo Niskanen  Finlandia 1:47:27,3 +32,3
11. 20 Clara, RolandRoland Clara  Włochy 1:47:28,6 +33,4
12. 27 Perl, CurdinCurdin Perl  Szwajcaria 1:47:31,3 +36,1
13. 30 Perrillat Boiteux, IvanIvan Perrillat Boiteux  Francja 1:47:31,7 +36,5
14. 43 Bajčičák, MartinMartin Bajčičák  Słowacja 1:47:34,4 +39,2
15. 13 Heikkinen, MattiMatti Heikkinen  Finlandia 1:47:34,4 +39,8
16. 49 Hofer, DavidDavid Hofer  Włochy 1:47:35,7 +40,5
17. 29 Siamionau, MichaiłMichaił Siamionau  Białoruś 1:47:36,0 +40,8
18. 5 Northug, PetterPetter Northug  Norwegia 1:47:39,7 +44,5
19. 4 Harvey, AlexAlex Harvey  Kanada 1:47:40,9 +45,7
20. 14 Babikov, IvanIvan Babikov  Kanada 1:47:41,8 +46,6
21. 17 Gjerdalen, Tord AsleTord Asle Gjerdalen  Norwegia 1:47:43,5 +48,3
22. 36 Fischer, RemoRemo Fischer  Szwajcaria 1:47:44,2 +49,0
23. 25 Lehtonen, LariLari Lehtonen  Finlandia 1:47:48,7 +53,5
24. 45 Tritscher, BernhardBernhard Tritscher  Austria 1:47:51,7 +56,5
25. 33 De Fabiani, FrancescoFrancesco De Fabiani  Włochy 1:47:51,8 +56,6
26. 22 Hoffman, NoahNoah Hoffman  Stany Zjednoczone 1:48:04,3 +1:09,1
27. 18 Cologna, DarioDario Cologna  Szwajcaria 1:48:21,6 +1:26,4
28. 38 Killick, GraemeGraeme Killick  Kanada 1:48:21,6 +1:27,2
29. 28 Novák, PetrPetr Novák  Czechy 1:48:41,0 +1:45,8
30. 35 Livers, ToniToni Livers  Szwajcaria 1:48:49,9 +1:54,7
31. 16 Bauer, LukášLukáš Bauer  Czechy 1:48:51,3 +1:56,1
32. 2 Jespersen, ChrisChris Jespersen  Norwegia 1:49:21,3 +2:26,1
33. 50 Rojo, ImanolImanol Rojo  Hiszpania 1:49:21,9 +2:26,7
34. 48 Starostin, MarkMark Starostin  Kazachstan 1:49:34,1 +2:38,9
35. 11 Gaillard, Jean-MarcJean-Marc Gaillard  Francja 1:49:49,7 +2:54,5
36. 15 Bing, ThomasThomas Bing  Niemcy 1:49:56,1 +3:00,9
37. 26 Jakš, MartinMartin Jakš  Czechy 1:50:00,5 +3:05,3
38. 23 Gławatskich, KonstantinKonstantin Gławatskich  Rosja 1:50:33,4 +3:38,2
39. 24 Teichmann, AxelAxel Teichmann  Niemcy 1:51:03,4 +4:08,2
40. 62 Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 1:51:31,5 +4:36,3
41. 60 Gridin, AndrejAndrej Gridin  Bułgaria 1:51:41,7 +4:46,5
42. 56 Lesser, ErikErik Lesser  Niemcy 1:51:55,8 +5:00,6
43. 9 Manificat, MauriceMaurice Manificat  Francja 1:52:01,6 +5:06,4
44. 41 Rehemaa, AivarAivar Rehemaa  Estonia 1:52:22,1 +5:26,9
45. 61 Møller, MartinMartin Møller  Dania 1:52:32,7 +5:37,5
46. 52 Iwanou, AlaksiejAlaksiej Iwanou  Białoruś 1:52:52,9 +5:57,7
47. 51 Gutiérrez, JavierJavier Gutiérrez  Hiszpania 1:53:02,5 +6:07,3
48. 54 Achmadijew, JerdosJerdos Achmadijew  Kazachstan 1:53:07,4 +6:12,2
49. 53 Tammjärv, KarelKarel Tammjärv  Estonia 1:53:23,0 +6:27,8
50. 55 Petrović, MilankoMilanko Petrović  Serbia 1:53:35,1 +6:39,9
51. 39 Gregg, BrianBrian Gregg  Stany Zjednoczone 1:55:02,3 +8:07,1
52. 32 Magál, JiříJiří Magál  Czechy 1:56:28,7 +9:33,5
53. 44 Musgrave, AndrewAndrew Musgrave  Wielka Brytania 1:57:08,9 +10:13,7
54. 47 Czeriepanow, SiergiejSiergiej Czeriepanow  Kazachstan 1:57:24,2 +10:29,0
55. 34 Wieliczko, JewgienijJewgienij Wieliczko  Kazachstan 1:58:10,6 +11:15,4
56. 46 Cockney, JesseJesse Cockney  Kanada 1:59:16,6 +12:21,4
57. 31 Freeman, KrisKris Freeman  Stany Zjednoczone 1:59:46,7 +12:51,5
58. 58 Dadić, EdiEdi Dadić  Chorwacja 2:02:35,5 +15:40,3
59. 63 Liepiņš, ArvisArvis Liepiņš  Łotwa 2:04:45,6 +17:50,4
60. 64 Xu Wenlong  Chińska Republika Ludowa 2:08:02,0 +21:06,8
37 Cinzow, WeselinWeselin Cinzow  Bułgaria DNF
59 Jylhä, MarttiMartti Jylhä  Finlandia DNF
65 Plakalović, MladenMladen Plakalović  Bośnia i Hercegowina DNF
66 Damjanowski, DarkoDarko Damjanowski  Macedonia Północna DNF
6 Dürr, JohannesJohannes Dürr  Austria DNS
57 Koos, TorinTorin Koos  Stany Zjednoczone DNS

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-13].
  2. 50 km stylem dowolnym (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-12-13].
  3. SML-006-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Alexander-Legkow (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].
  4. a b CAS Media Release (ang.). tas-cas.org. [dostęp 2018-06-01].
  5. SML-026-Decision Disciplinary Commision-Decision-Operative-Part-Maksim-Vylegzanin (ang.). stillmed.olympic.org. [dostęp 2017-12-13].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]