Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016
2012 2020
Data 13 - 19 lutego 2016
Gospodarz Norwegia Lillehammer
Olympic rings without rims.svg
Cross country skiing pictogram.svg

Konkurencje biegów narciarskich na Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2016 zostały przeprowadzone w dniach 13-19 lutego 2016 roku na stadionie Birkebeineren w Lillehammer. W ramach igrzysk zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: trzech indywidualnych (biegu indywidualnym, sprincie i nowej konkurencji crossie) oraz jednej drużynowej wspólnej z kombinatorami norweskimi i skoczkami narciarskimi – łącznie rozdanych zostało siedem kompletów medali.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Miejscowość Konkurencja Gold medal.svg Złoto Silver medal.svg Srebro Bronze medal.svg Brąz
13.02.2016 11:10 CET Lillehammer Cross dziewcząt Szwecja Moa Lundgren Szwecja Johanna Hagström Francja Laura Chamiot Maitral
13.02.2016 11:25 CET Lillehammer Cross chłopców Korea Południowa Magnus Kim Norwegia Thomas Helland Larsen Finlandia Lauri Mannila
16.02.2016 10:45 CET Lillehammer Sprint stylem klasycznym dziewcząt Szwecja Johanna Hagström Rosja Julija Pietrowa Norwegia Martine Engebretsen
16.02.2016 11:10 CET Lillehammer Sprint stylem klasycznym chłopców Norwegia Thomas Helland Larsen Korea Południowa Magnus Kim Norwegia Vebjørn Hegdal
18.02.2016 10:00 CET Lillehammer 5 km stylem dowolnym dziewcząt Rosja Maja Jakunina Chińska Republika Ludowa Chi Chunxue Finlandia Rebecca Immonen
18.02.2016 12:00 CET Lillehammer 10 km stylem dowolnym chłopców Korea Południowa Magnus Kim Norwegia Vebjørn Hegdal Rosja Igor Fiedotow
19.02.2016 10:00 CET Lillehammer Sztafeta mieszana (biegi, skoki i kombinacja norweska)[a]  Rosja
Sofja Tichonowa
Maksim Siergiejew
Witalij Iwanow
Maja Jakunina
Igor Fiedotow
 Norwegia
Anna Odine Strøm
Marius Lindvik
Einar Lurås Oftebro
Martine Engebretsen
Vebjørn Hegdal
 Niemcy
Agnes Reisch
Jonathan Siegel
Tim Kopp
Anna-Maria Dietze
Philipp Unger

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Dziewczęta[edytuj | edytuj kod]

Cross[edytuj | edytuj kod]

13 lutego 2016

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Szwecja Moa Lundgren 3:26,35
Silver medal icon.svg Szwecja Johanna Hagström 3:28,09 +1,74
Bronze medal icon.svg Francja Laura Chamiot Maitral 3:29,56 +3,21
4. Niemcy Anna-Maria Dietze 3:29,72 +3,37
5. Norwegia Martine Engebretsen 3:32,48 +6,13
6. Rosja Maja Jakunina 3:32,72 +6,37
7. Finlandia Rebecca Immonen 3:37,38 +11,03
8. Czechy Barbora Havlíčková 3:38,87 +12,52
9. Chińska Republika Ludowa Chi Chunxue 3:39,10 +12,75
10. Rosja Julija Pietrowa 3:42,46 +16,11
...
26. Polska Klaudia Kołodziej

Sprint stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

16 lutego 2016

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Szwecja Johanna Hagström 3:19,55
Silver medal icon.svg Rosja Julija Pietrowa 3:21,95 +2,40
Bronze medal icon.svg Norwegia Martine Engebretsen 3:22,82 +3,27
4. Szwecja Moa Lundgren 3:25,99 +6,44
5. Francja Laura Chamiot Maitral 3:28,39 +8,84
6. Stany Zjednoczone Hannah Halvorsen 3:33,20 +13,65
Półfinały
7. Finlandia Rebecca Immonen
8. Szwajcaria Désirée Steiner
9. Słowenia Anja Mandeljc
10. Niemcy Anna-Maria Dietze
11. Estonia Stine Lise Truu
12. Chorwacja Gabrijela Skender
...
29. Polska Klaudia Kołodziej

5 km stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

18 lutego 2016

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Rosja Maja Jakunina 12:58,8
Silver medal icon.svg Chińska Republika Ludowa Chi Chunxue 13:29,9 +31,1
Bronze medal icon.svg Finlandia Rebecca Immonen 13:35,9 +37,1
4. Szwecja Johanna Hagström 13:39,5 +40,7
5. Francja Laura Chamiot Maitral 13:40,0 +41,2
6. Słowenia Anja Mandeljc 13:40,4 +41,6
7. Czechy Barbora Havlíčková 13:40,9 +42,1
8. Francja Juliette Ducordeau 13:50,4 +51,6
9. Szwecja Moa Lundgren 13:51,7 +52,9
10. Finlandia Roosa Niemi 13:55,2 +56,4
...
29. Polska Klaudia Kołodziej 15:11,3 +2:12,5

Chłopcy[edytuj | edytuj kod]

Cross[edytuj | edytuj kod]

13 lutego 2016

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Korea Południowa Magnus Kim 2:59,56
Silver medal icon.svg Norwegia Thomas Helland Larsen 3:00,73 +1,17
Bronze medal icon.svg Finlandia Lauri Mannila 3:01,84 +2,28
4. Szwecja Adam Persson 3:03,95 +4,39
5. Włochy Luca Del Fabbro 3:06,23 +6,67
6. Francja Camille Laude 3:06,97 +7,41
7. Finlandia Remi Lindholm 3:07,88 +8,32
8. Kazachstan Iwan Lyuft 3:08,99 +9,43
9. Austria Florian Schwentner 3:16,48 +16,92
10. Polska Mateusz Haratyk 3:20,90 +21,34

Sprint stylem klasycznym[edytuj | edytuj kod]

16 lutego 2016

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Norwegia Thomas Helland Larsen 2:55,39
Silver medal icon.svg Korea Południowa Magnus Kim 2:55,72 +0,33
Bronze medal icon.svg Norwegia Vebjørn Hegdal 2:56,49 +1,10
4. Francja Camille Laude 2:59,87 +4,48
5. Finlandia Lauri Mannila 3:00,96 +5,57
6. Szwecja Adam Persson 3:16,58 +21,19
Półfinały
7. Kazachstan Iwan Lyuft
8. Rosja Igor Fiedotow
9. Słowenia Vili Črv
10. Finlandia Remi Lindholm
11. Czechy Adam Matouš
12. Włochy Luca Del Fabbro
...
23. Polska Mateusz Haratyk

10 km stylem dowolnym[edytuj | edytuj kod]

18 lutego 2016

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Korea Południowa Magnus Kim 23:04,8
Silver medal icon.svg Norwegia Vebjørn Hegdal 23:20,8 +16,0
Bronze medal icon.svg Rosja Igor Fiedotow 23:59,2 +54,4
4. Norwegia Thomas Helland Larsen 24:03,6 +58,8
5. Ukraina Andrij Orłyk 24:13,4 +1:08,6
6. Rosja Jarosław Ryboczkin 24:17,1 +1:12,3
7. Finlandia Remi Lindholm 24:48,3 +1:43,5
8. Stany Zjednoczone Hunter Wonders 24:48,5 +1:43,7
9. Szwecja Eric Rosjö 25:15,0 +2:10,2
10. Włochy Luca Del Fabbro 25:20,5 +2:15,7
...
20. Polska Mateusz Haratyk 25:45,3 +2:40,5

Sztafeta mieszana (3×HS100 + 3×3,3 km)[edytuj | edytuj kod]

19 lutego 2016[a]

Miejsce Państwo Zawodnicy Punkty skoki Miejsce skoki Czas Strata
Gold medal icon.svg  Rosja S. Tichonowa, M. Siergiejew,
W. Iwanow, M. Jakunina, I. Fiedotow
349,6 4. 26:16,9
Silver medal icon.svg  Norwegia A.O. Strøm, M. Lindvik,
E.L. Oftebro, M. Engebretsen, V. Hegdal
337,8 6. 26:38,0 +21,1
Bronze medal icon.svg  Niemcy A. Reisch, Jonathan Siegel,
T. Kopp, A.M. Dietze, P. Unger
356,1 2. 26:38,4 +21,5
4.  Słowenia E. Klinec, B. Pavlovčič,
V. Vrhovnik, A. Mandeljc, L. Markun
375,7 1. 26:38,5 +21,6
5.  Austria J. Huber, C. Leitner,
F. Dagn, A. Juppe, F. Schwentner
351,5 3. 27:11,8 +54,9
6.  Francja R. Dieu, J. Learoyd,
L. Vaxelaire, J. Ducordeau, J. Royer
330,8 7. 27:48,1 +1:31,2
7.  Japonia O. Shihori, M. Itō,
Y. Kimura, H. Miyazaki, R. Kasahara
314,2 8. 28:01,7 +1:44,8
8.  Stany Zjednoczone L. Sankey, C. Larson,
B. Loomis, H. Halvorsen, H. Wonders
286,2 10. 28:26,7 +2:09,8
9.  Polska K. Rajda, D. Jarząbek,
P. Twardosz, K. Kołodziej, M. Haratyk
305,2 9. 28:29,1 +2:12,2
10.  Włochy L. Malsiner, A. Longo,
A. Kostner, C. De Zolt Ponte, L. Del Fabbro
281,2 11. 28:38,0 +2:21,1

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Gold medal.svg Silver medal.svg Bronze medal.svg złoto srebro brąz
1.  Rosja 2 1 1 4
2.  Szwecja 2 1 0 3
 Korea Południowa 2 1 0 3
4.  Norwegia 1 3 2 6
5.  Chiny 0 1 0 1
6.  Finlandia 0 0 2 2
7.  Francja 0 0 1 1
 Niemcy 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Drużyna składa się z jednej biegaczki i biegacza narciarskiego, skoczkini i skoczka narciarskiego, a także kombinatora norweskiego. Zawody składają się z trzech skoków (skoczkini, skoczek, kombinator norweski) na skoczni HS100 i biegu sztafetowego 3×3,3 km s. dowolnym (biegaczka, biegacz narciarski oraz kombinator norweski).