Bill Kim

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Bill Kim
Postać z serialu Skazany na śmierć
Pierwsze wystąpienie Map 1213 (S2-E05)
Grany przez Reggie Lee
Inne informacje
Zajęcie agent Służb Specjalnych (Secret Service)/agent Firmy

William „Bill” Kim – postać fikcyjna, bohater amerykańskiego serialu Skazany na śmierć, zagrana przez Reggiego Lee.

Sezon 2[edytuj | edytuj kod]

Na początku sezonu Bill Kim zleca agentowi Kellermanowi tropienie Sary Tancredi, mając nadzieję, że ta doprowadzi „Firmę” do braci. Kiedy ta przestaje być przydatna zleca agentowi zabicie jej. Kim wydaje także wyrok na gubernatora Tancredi, który wpadł na trop Firmy. Kim orientuje się, że Kellerman nie wykonał swojego zadania, toteż ma on zostać „wymazany” z szeregów „Firmy”.

W dalszej części sezonu Paul dzwoni do Kima, aby poinformować go o zasadzce jaką przygotował na braci przewożonych z aresztu straży granicznej do Fox River. Agent zgadza się na eliminację złapanych braci, ale w tajemnicy zleca Alexowi Mahone , który towarzyszył eskortowanym braciom zabicie Kellermana w trakcie całego zamieszania. Po połączeniu sił z braćmi cała trójka udaje się do miejsca w którym przetrzymywany jest Terrence Steadman . Nie mogąc dopuścić do przechwycenia więzionego Kim rozkazuje agentom SS ewakuację Steadmana, która jednak kończy się niepowodzeniem.

Po wypuszczeniu przez braci wiadomości obciążającej „Firmę” Bill zleca agentce, której głos podobny był do prezydent Reynolds namówienie Kellermana do dostarczenia jej braci. Paul nie daje się jednak nabrać na tą zagrywkę.

Po pojawieniu się Sary Tancredi w klubie cygarowym w Chicago, którego jej ojciec był członkiem Kim wydaje polecenie odzyskania pen drive'a zawierającego materiały obciążające „Firmę”. W tym celu podstawiony przez „Firmę” agent udawać ma Coopera Greena, człowieka, który był bliskim przyjacielem Sary i jej ojca. Scofield, który miał przekazać Greenowi urządzenie odkrywa jednak, że to nie jest on i nie oddaje mu urządzenia.

Po złapaniu Scofielda przez SS w czasie wiecu wyborczego pani prezydent Kim torturuje jednego z braci w celu wskazania miejsca pobytu drugiego. Kim przestaje, kiedy pani prezydent chce porozmawiać na osobności z Scofieldem. Ostrzega on ją, że jeżeli ta nie uniewinni Burrowsa, podadzą do informacji szczegóły z jej życia prywatnego. Reynolds oświadcza, że zrzeka się prezydentury z powodu choroby nowotworowej.

Po przybyciu braci do Panamy chce wykorzystać schwytanego T-Baga do pojmania braci. Plan jednak nie wypala, kiedy bracia odwracają uwagę agentów strzegących Bagwella.

W ostatnim odcinku po rozmowie z szefem firmy Kim ma zabić nieprzydatnego Burrowsa i postarać się, aby Scofield trafił do więzienia SONA. Nie wykonuje jednak zadania i zostaje zastrzelony przez Sarę Tancredi, chwilę po tym jak sam próbuje zabić Burrowsa.